Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Казимир Малевич – український художник

Казимир Малевич – український художник

Назва:
Казимир Малевич – український художник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,79 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Казимир Малевич – український художник


Якщо підійти до будь-якого пересічного українця на вулиці й запитати, які асоціації викликає в нього прізвище «Казимир Малевич» і словосполучення «Чорний квадрат», не впевнена, що переважна більшість опитуваних радісно усміхнеться і дасть вичерпну відповідь: «Казимир Северинович Малевич — художник зі світовим ім’ям, киянин, а «Чорний квадрат» — його всесвітньо відомий твір». Припустимо, що відповідь буде приблизно такою, і напередодні 125-річчя з дня його народження скористаємось можливістю додати кілька рис до портрету, що нам його змалював уявний пересічний українець.
Почати приємно з сенсації... Річ у тім, що минулого 2003 року весь культурний світ вже відзначив 125-річчя Малевича. Нинішнього року це має відбутись вдруге, оскільки в ЦДІАУ (Центральному державному історичному архіві України), в «Метрической книге римско- католической приходской церкви о родившихся за 1879 г.» (тобто на рік пізніше, ніж вважалось дотепер!) є запис про те, що «у дворян Волынской губернии Житомирского уезда Северина и Людвики Малевичей 11 (23) февраля 1879 г. родился сын, который был окрещен именем Казимир в Киевском римско-католическом приходском костеле. Восприемниками были Болеслав Малевич с Марией Оржеховской». До речі, саме в будинку Марії Оржеховської, своєї тітки і хрещеної матері, по вул. Боженка, 13 (колишня Костьольна) був народжений і провів перші роки життя майбутній світовий лідер авангардного мистецтва та засновник супрематизму. Сам будинок не зберігся. Зараз на цьому місці корпус Інституту електрозварювання ім. Є.О. Патона.
Отже, повернемось до біографії самого художника. Казимир був першою дитиною (всього дітей було семеро) в родині Северина і Людвіки Малевичів, дворян польського походження. В метричній книзі Київського римсько-католицького костьолу є запис 1878 року, зроблений з приводу вінчання в цьому костьолі його батьків. А в Житомирському обласному архіві зберігаються взагалі унікальні документи — «Родословная книга» дворянського роду Малевичів з гербом та великою кількістю документів, пов’язаних з історією цього досить старовинного роду. Перший запис в книзі свідчить про привілеї, надані за вірні послуги 1604 р. польским королем Сигизмундом III предку Казимира Малевича. В архівних документах немає жодної згадки про художників з роду Малевичів — переважна більшість чоловіків за звичаєм дрібної шляхти йшла по військовій або духовній лінії. На початку ХVIII століття його прадід Іван служив капітаном артилерії, а його двоюрідні брати: Іван — парафіяльним ксьондзом, Василь — кафедральним каноником. На початку ХIХ ст. в переліку професій представників роду Малевичів зустрічаються унтер-офіцер, іподиякон, десятник, колезький реєстратор, фельдшер Севастопольського військового шпиталю і титулярний радник. Порівняно з таким розмаїттям службових звань своїх родичів батько Малевича — Северин — займав досить скромну посаду службовця на цукрових заводах. В своїй «Автобіографії» Казимир Малевич пізніше згадував: «Обстоятельства, в которых протекала моя жизнь детства, были таковы: отец мой работал на свекло-сахарных заводах, которые по обыкновению строятся в глубокой глуши, в отдалении от больших и малых городов. Свекло-сахарные плантации были большие. Для обработки этих плантаций требовалось много рабочих сил, преимущественно крестьян. На плантациях работали крестьяне, от мала до велика, почти все лето и осень, а я, будущий художник, любовался полями и «цветными» работниками, которые пололи или прорывали свеклу.
Взводы девушек в цветных одеждах двигались рядами по всему полю. Это была война. Войска в цветных платьях боролись с сорной травой, освобождая свеклу от зарастания ненужными растениями. Я любил смотреть на эти поля по утрам, когда солнце еще не высоко, а жаворонки поднимаются песнями ввысь... Свекловые плантации тянулись бесконечно, то сливаясь в далеком горизонте, то опускаясь на небольшие нивы или поднимаясь на холмы, включая деревни и села в свои зеленые поля».

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Казимир Малевич – український художник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок