Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Виникнення етикету

Виникнення етикету

Назва:
Виникнення етикету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,13 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
“Виникнення етикету”


Багато століть існує людство, і в його житті повторювались деякі звичні, повсякденні ситуації. Люди зустрічались і розлучались, знайомились, виявляли один до одного увагу, робили послуги, відмовляли в проханні, приносили подарунки, висловлювали співчуття, ходили в гості, приймали гостей тощо. І поступово знаходили та із покоління в покоління передавали найзручніші, економні, раціональні, розумні методи дій у різних ситуаціях. Так виникли правила поведінки - етикет.
Саме слово "етикет" французького походження. Воно ввійшло в лексикон з часів короля Людовика ХІУ. Коли складався придворний побут царів, установлювалися широкі політичні і культурні зв'язки, етикет виник як придворний церемоніал.
Багато які правила етикету виникли в далекій давнині як розумні і зручні форми людського гуртожитку. Людство пронесло їх через століття, вони перетворилися в добрі традиції.
У різні часи й у різних народів діяли особливі кодекси пристойності, іноді дуже складні.
Людина зобов'язана у своєму поводженні і відносинах з навколишніми користуватись загальними для всіх правилам, що допомагають людям однаково сприймати, що погано, що добре, що красиво, а що ні.
В історії були випадки, коли прагнення будь-що-будь дотриматися етикету могло коштувати людям життя. Іспанський король Пилип III в ім'я етикету пожертвував своїм життям. Сидячи в каміна, у якому занадто сильно розгорілося полум'я, він не дозволяв нікому з придворних поставити заслінку і не відсунувся сам (придворний, котрий повинний був стежити за каміном, був відсутній). Король вирішив не рухатися з місця, хоча полум'я вже обпалювало його особу: у цій стійкості він бачив прояв своєї монархової честі. За сліпе проходження вимогам етикету король був жорстоко покараний. Одержавши сильні опіки, він умер через кілька днів.
Бажання кожної людини знайти своє покликання в житті іноді ускладнюється слабкою обізнаністю з загальнолюдським етикетом, з прийомами самовиховання, відсутністю знань про можливості людини взагалі.
Культура поведінки - це сукупність загальнолюдських норм і правил життя і діяльності, в яких проявляються набуті людством моральні цінності, уявлення про красу і некрасивість, вимоги здорового глузду і раціональність, а також народні звичаї й традиції.
Дуже важливо людині з перших кроків життя привчитись до виконання загальноприйнятих норм поведінки, віками відомих, тисячоліттями повторених в усіх прописах правил співжиття, і дотримуватись їх без насильства і примусу, без нагадування. Коли ці правила будуть засвоєні людиною, вони перетворяться в її цінні якості, що називаються культурою поведінки або вихованістю.
У вихованості проявляється єдність внутрішньої і зовнішньої культури людини, гармонія між ставленням до людей і формами вираження цього ставлення. Правила, що регулюють зовнішні прояви стосунків між людьми, тобто поводження з оточуючими, манери, оформлення зовнішності, церемоніал і порядок деяких процедур і ритуалів спілкування, мають назву етикет.
Етикет - форма поведінки людини в суспільстві, колективі, домашній обстановці, побуті; правила, норми ввічливості, прийняті у різних верств населення.
Вихована людина знає норми етикету, сприймає їх як систему морально-естетичних цінностей і дотримується їх у своєму повсякденному житті. Невміння відповідно поводити себе серед оточуючих, поважати, берегти і жаліти один одного в буденності призводить до напружень і конфліктів, нервових стресів, погіршення фізичного і психічного здоров'я, до зниження працездатності й життєвого тонусу.
Вихованій людині притаманне почуття такту - вміння поводити себе за різних умов не лише відповідно до загальних правил поведінки, а й так, щоб задовольняти естетичним і етичним вимогам. Тактовна людина розуміє, коли може завдати іншій людині неприємність, біль чи радість; розуміє потреби і переживання інших.
Тактовна людина намагається попередити ситуації, що створюють незручність. Якщо правила етикету можна механічно завчити і вони стануть доброю звичкою, то такт вимагає вміння поставити себе на місце іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Виникнення етикету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок