Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Загальноамериканська культура в умовах прискореного розвитку капіталізму

Загальноамериканська культура в умовах прискореного розвитку капіталізму

Назва:
Загальноамериканська культура в умовах прискореного розвитку капіталізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,74 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Загальноамериканська культура в умовах прискореного розвитку капіталізму
Події кінця XVIII – початку ХІХ століття при скорили процес національної консолідації, формування загальноамериканської культури, оформлення найхарактерніших ланок внутрішньополітичної структури позицій зовнішньої політики США, їхнього загальноціонального напряму. Після прийняття федеральної Конституції І789 року був створений загальнодержавний уряд, першим президентом обрано Дж. Вашингтона.
Прискорений розвиток капіталізму в США на промислово-аграрній основі відбувався в цей період у межах так званою гамільтонівського курсу національної економіки (О. Гамільтон - міністр фінансів), який передбачав рил протекціоністських заходів, проведення політики державної підтримки вітчизняної промисловості, торгівлі та сільського господарства, використовуючи для нього "широку інтерпретацію" конституції (здійснення принципу "суспільної корисності" будь-яких урядових заходів, якщо вони не заборонені законом).
Як факт повсякденного життя, протекціонізм, котрий був суттєвою ланкою внутрішньої політики американської держави, мав великий вплив на формування "американського характеру". Дійсність чітко виявляла ідеальність образу індивідуаліста, успіх якого в соціальних пі економічних сферах ґрунтувався тільки на власних силах окремого індивіда.
Економічні реформи Гамільтона посилили поляризацію політичних сил, у результаті чого виникли перші американські партії — федералістська, лідером якої став О. Гамільтон, та демократично-республіканська на чолі з Т. Джефферсоном. У 1800 році на чергових президентських виборах переміг І. Джефферсон, з ім'ям котрого американці пов'язували радикальні "зміни в усіх царинах суспільного життя.
Особливо привабливими для основної маси населення штатів були обіцянки демократичних перетворень найважливіших сфер соціально-економічного життя американського суспільства, утвердження на практиці буржуазних прав і свобод, проголошених у Біллі про права. Але з часом політичний прагматизм, схильність до компромісу стали характерними рисами політики республіканця Т. Джефферсона. Спадкоємність щодо політики попередніх адміністрацій також декларувалася як один з основних напрямі] діяльності державного керівництва. Не випадково, саме : цього періоду почав розвиватися характерний принцип американської двопартійної системи — континуїтет.
Кардинальність ініціатив республіканців обмежувалася посиленням на Північному Сході та Південному Заході сепаратистських настроїв, організацією заколотів, які мали на меті створення незалежних держав на територіях Нової Англії західних штатів і частини іспанських колоній. Небезпека розколу нації та держави затримала, але не змінила напряму соціально-економічного розвитку американського суспільства. Як не припинила закріплення буржуазно-демократичних тенденцій складна міжнародна ситуація та англо-американська війна 1812 року.
Англо-американський збройний конфлікт 1812—1815 років не був викликаний реальною загрозою втрати незалежності й територіальної цілісності США. Утвердження гарантій державної безпеки від будь-якої майбутньої зовнішньої агресії використовувалося як важливий аргумент обґрунтування експансіоністських планів керівництва США щодо Канади та Флориди. Розвиток подій (активний опір канадців, небажання багатьох американців добровільно брати участь у воєнних операціях, зрада штатів Нової Англії і як наслідок — успіхи англійців) зміцнив американський народ, у результаті чого англійці зазнали поразки.
По закінченні англо-американської війни політико-економічне життя США стало відносно спокійним. Із сепаратизмом Нової Англії було покінчено, зміцнилася єдність нації, "Ера доброї злагоди" (The Era of Good Feelings) — як назвали сучасники президентство Джеймса Монро — мала стати часом безпрецедентного розквіту національної промисловості, зміцнення права приватної власності й національної державності, суттєвої зміни внутрішньополітичної атмосфери.
Ілюзорність загальної гармонії виявила економічна криза 419 року.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Загальноамериканська культура в умовах прискореного розвитку капіталізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок