Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Особливе місце буржуазної Голландії в культурному житті Західної Європи

Особливе місце буржуазної Голландії в культурному житті Західної Європи

Назва:
Особливе місце буржуазної Голландії в культурному житті Західної Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,05 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Особливе місце буржуазної Голландії в культурному житті Західної Європи
План
Вступ
Як часто жартують голландці, їхня країна не була передбачена при створенні світу. Адже більше половини території країни, яка в теперішніх кордонах не існує ще й 60 років, розташовано нижче рівня моря і захищено дамбами загальною довжиною біля 2000 км. Двадцять тисяч насосних станцій додатково піклуються про те, щоб голландські землі не були залиті водою. Охорону забезпечують також ланцюги дюн. Вони виникли майже 1000 років тому в результаті природної взаємодії вітру і води. Вали різної ширини можуть досягати 30 м в висоту і декількох кілометрів в довжину, а в особливо вузьких місцях їх укріплюють рослинами з глибоким корінням.
Лише в нинішньому тисячолітті, згідно з наявними історичними документами, Нідерланди пережили більш ніж 20 сильних паводків. Лише після винайдення вітряних млинів землю вдалося назавжди відвоювати у моря. І тим не менш перспективи на найближче майбутнє невтішні через потепління земного клімату: “всесвітнім потопом 2” називають тут один з варіантів кліматичної катастрофи. Повільне підвищення рівня моря примушує вчених все більше непокоїтися, що такі близькі до узбережжя міста як Мідделбург, Харлем або Лейден, можуть зникнути з карти, якщо не вжити необхідних заходів.
В таких умовах живуть і жили голландці на протязі усієї своєї історії. Та вода не лише підтопляла прибережну смугу, перетворюючи її на дно моря, вона загартовувала людей що живуть на нижніх землях (Голландія – в буквальному перекладі – нижні землі), виховувала такі якості як мужність, наполегливість, працьовитість і нарешті просто вміння радіти життю. Все це повною мірою проявилося в культурі цієї невеличкої європейської країни. Країна, назва якої часом навіть не вміщується на географічній карті з населенням трохи більше 15 млн. чоловік відома на весь світ. І це не завдяки тиранам чи завойовникам, Голландія уславилася своїми митцями, своєю високою культурою, своїми демократичними традиціями, які й досі викликають захоплення у людей по всій земній кулі.
1. Загальні тенденції голландської культуротворчої діяльності
Населення Голландії походить з тих племен, що завоювали Римську імперію у V сторіччі і тоді вперше разом з латинськими народами зайняли гідне місце в тогочасній Європі. В деяких країнах – в Галії, Іспанії і Італії вони дали лише вождів і збільшили чисельність корінного населення. В інших країнах – в Англії і Голландії – вони вигнали, знищили і замістили туземців. Впродовж усіх середніх віків Голландія називалася Нижньою Німеччиною. Бельгійська та голландська мови являють собою німецькі діалекти, за виключенням Валлону, де говорять дещо видозміненою французькою мовою.
Культура голландців формувалася значною мірою під впливом їхнього національного темпераменту. Маючи меншу вразливість, ніж південні європейські народи, голландці є більш спокійними і розсудливими. Вони не відчувають нагальної потреби у приємних відчуттях і тому здатні без відрази робити нецікаву роботу. Голландець здатен наполегливо працювати, навіть коли не можна сподіватися на швидке завершення справи.
Розум голландців відрізняється спокоєм, вони врівноважені і в цілому задоволені життям. В них немає бурхливих пристрастей, войовничості, похмурої гордості – всього того, чим три завоювання і багаточисельні епізоди боротьби з надлишком наділили англійців.
Ці особливості досить вплинули на політичну культуру цього народу. Втілення такої культури на практиці є досить нелегким завданням. Щоб такий механізм працював правильно, слід, щоб люди, які входять до його складу, мали спокійні нерви і підпорядковували свої дії певній меті. Необхідно бути стриманими на зібраннях, дозволяти заперечення і навіть особисті нападки, очікувати черги для відповіді, відповідати, не впадаючи в крайнощі. У голландців суспільні організації утворюють не для того, щоб розмовляти, а для того, щоб діяти, за багато століть демократії політика стала для голландців справою, яку потрібно вміти вести; в неї вносять діловий дух, слово слугує лише засобом; результати, навіть найбільш віддалені є метою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Особливе місце буржуазної Голландії в культурному житті Західної Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок