Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Колористика, психологія сприйняття кольору, колір і людина

Колористика, психологія сприйняття кольору, колір і людина

Назва:
Колористика, психологія сприйняття кольору, колір і людина
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,46 KB
Завантажень:
546
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Колористика, психологія сприйняття кольору, колір і людина
Колористика
Колористика - наука про колір, що включає знання про природу кольору, основних, складених і додаткових кольорах, основних характеристиках кольору, колірних контрастах, змішенні кольорів, колориті, колірній гармонії, колірній мові, колірній гармонії і колірній культурі. Закони світу кольору - цікава штука. Вони визначають дружити кольорам або не дружити.
Колір - властивість світла викликати певне зорове відчуття відповідно до спектрального складу відбиваного або такого, що випускається випромінювання. Світло різних довжин хвиль збуджує різні колірні відчуття; випромінювання від 380 до 470 нм мають фіолетовий і синій колір, від 470 до 500 нм - синьо-зелений, від 500 до 560 нм - зелений, від 560 до 590 нм - жовто-помаранчевий, від 590 до 760 нм - червоний. Проте колір складного випромінювання не визначається однозначно його спектральним складом.
Відтінок (колір) - назва кольору (червоний, синій...)
Інтенсивність - рівень концентрації кольору (переважання того або іншого тону)
Глибина - міра яскравості або приглушеної тональності кольору
Свілота - міра разбеленности ( % присутності в кольорі білого і світло-сірого тонів)
Насиченість - % присутність темно-сірого і чорного тонів
Яскравість - характеристика тіл, що світяться, рівна відношенню сили світла в якому-небудь напрямі до площі проекції поверхні, що світиться, на площину, перпендикулярну цьому напряму
Контрастність - відношення різниці яркостей об'єкту і фону до їх суми
Перший, хто створив струнку систему кольорів, був Леонардо да Вінчі. Він встановив, що мноогобразие кольору, відкрите ще древніми греками і римлянами, може бути обмежено. Да Вінчі писав: "Простих кольорів - 6: білий, жовтий, зелений, синій, червоний і чорний". Леонардо да Вінчі виділив також два можливі аспекти кольорів: художній і фізичний.
Колір - одна з властивостей об'єктів матеріального світу, сприймане як усвідомлене зорове відчуття. Той або інший колір "привласнюється" людиною об'єктам в процесі їх зорового сприйняття. Сприйняття кольору може частково мінятися залежно від психофізіологічного стану спостерігача, наприклад посилюватися в небезпечних ситуаціях, зменшуватися при втомі.
У переважній більшості випадків колірне відчуття виникає в результаті дії на око потоків електромагнітного випромінювання з діапазону довжин хвиль, в якому це випромінювання сприймається оком (видимий діапазон - довжини хвиль від 380 до 760 нм). Інколи колірне відчуття виникає без дії променистого потоку на око - при тиску на очне яблуко, ударі, електричному роздратуванні і ін., а також по уявній асоціації з ін. відчуттями - звуку, тепло і так далі, і в результаті роботи уяви. Різні колірні відчуття викликають різнозабарвлені предмети, їх різноосвітлені ділянки, а також джерела світла і створюване ними освітлення. При цьому сприйняття кольорів можуть розрізнятися (навіть при однаковому відносному спектральному складі потоків випромінювання) залежно від того, чи потрапляє в око випромінювання від джерел світла або від несамосвітних об'єктів. У людській мові, проте, використовуються одні і ті ж терміни для позначення кольору цих двох різних типів об'єктів. Основну долю предметів, що викликають колірні відчуття, складають несамосвітні тіла, які лише відображають або пропускають світло, що випромінюється джерелами. У загальному випадку колір предмету обумовлений наступними чинниками: його забарвленням і властивостями його поверхні; оптичними властивостями джерел світла і середовища, через яке світло поширюється; властивостями зорового аналізатора і особливостями ще недостатньо вивченого психофізіологічного процесу переробки зорових вражень в мозкових центрах.
Колір служить засобом спілкування. Колір допомагає торгувати. Колір - це сила, яка
1
стимулює продажі практично будь-якого споживчого продукту. Професіонали дизайну,
 
графіки і поліграфісти прекрасно знають, що колір є ключовим чинником в процесі торгівлі, оскільки грає важливу роль при ухваленні рішення про покупку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Колористика, психологія сприйняття кольору, колір і людина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок