Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Соціальна діяльність князя Острозького

Соціальна діяльність князя Острозького

Назва:
Соціальна діяльність князя Острозького
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
66
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Соціальна діяльність князя
Василя Острозького ”


У розв’язанні гострих соціальних проблем, що нині стоять перед українським суспільством, все більшого значення набуває відродження і розвиток благодійної діяльності різних організацій та установ, громадських об’єднань і приватних осіб.
Благодійність — давня національна риса українців, що має чітко виражений етичний аспект. Однак ми вважаємо, що її аналіз, сутність, функції та структуру слід розглядати в тісному взаємозв’язку з категорією благо, якою позначають "все те, що задовольняє матеріальні і духовні потреби людини, приносить їй насолоду та задоволення. Благами будуть перш за все ті предмети, які є корисними і необхідними для життя людини: їжа, житло, одяг." [1]. Вони створюються, як і вся культура та цивілізація, працею людей, за що вони отримують заробітну плату, яка є також матеріальним благом людини. Незважаючи на це, є ще і такий вид праці, за яку людина не отримує платню, причому виконує її добровільно, без примусу, не розраховуючи, а що я за це матиму.
Таких людей, які безкорисливо надають допомогу іншим, називають добродійниками або доброчинцями, а сама дія, якою створюються ці блага, називається благодійною. У словнику української мови подано ряд слів-синонімів (доброчинність, доброчинство, добродійство, добродіяння, благодіяння), які мають однакове тлумачення: "надавати допомогу, сприяти комусь у чомусь." Це поняття позначається в нашій мові не одним словом.
"Українці завжди опікувалися старими та немічними, вдовами, сиротами. Сильний допомагав слабшому. Великі справи робили разом.
Чуйність, ніжність у взаєминах між людьми викликали захоплення у мандрівників, які приходили до нас із далеких країн..." [2]. У книзі І.І. Миговича "Соціальна робота" підкреслено, що "благодійність - це вияв цілеспрямованої уваги до людей, які з різних причин не можуть власними силами забезпечити собі хоча б мінімальні умови існування (на відповідному загальному рівні цивілізованості суспільства), надання їм посильної допомоги в збереженні й організації своєї життєдіяльності, підтримання їх матеріально і духовно. Це соціальне явище має у нашій країні свою історію, традиції й особливості, ознайомлення з якими становить не тільки пізнавальний інтерес, але й практичну значущість для тих, хто працює у соціальній сфері або має намір зайнятися цією роботою [3].
Благодійність, як і милосердя, давня загально людська моральна категорія. Вона виникла в часи формування основних соціальних інститутів, як діяльне прагнення викликати у людей здатність до співчуття, співпереживання, гуманізм, альтруїзм, волонтерство.
Літературні пам'ятки Київської Русі розповідають про благодійні вчинки наших далеких передків. Запроваджуючи християнство на Русі, князь Володимир закликав людей турбуватися про свого ближнього, відноситися до нього з благодійністю.
Провідний історик України М.Аркас писав, що Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, прагнули розвинути благодійництво, надавали йому організованого характеру. Наприклад, князь Ярослав Володимирович заснував сирітське училище, де опікував і утримував 300 юнаків, а князь Володимир Мономах склав заповіт своїм дітям про їх соціальну поведінку [4].
Найбільшого благодійного розквіту Україна досягла в XVI-XVII століттях, коли великого поширення набули православні братства, створені у містах Львові, Острозі, Києві, Галичі, Кременці, Луцьку, Вінниці та в багатьох інших містах. Вони відкривали школи, православні церкви, лікарні, бібліотеки, друкарні. Більшість обов'язків у братствах люди виконували безкоштовно, на добровільних засадах. Пріоритет першості мало найстаріше Львівське братство, яке було створено у 1439 році.
Саме у ці часи сходить зоря великого доброчинця, палкого патріота української землі князя Василя-Костянтина Острозького з міста Острог.
На власні кошти князь Острозький засновує друкарню, запрошує до себе у місто Острог науковців і освітян, друкаря Івана Федорова і з їх допомогою у 1581 році видає "Острозьку біблію".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Соціальна діяльність князя Острозького

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок