Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Сучасне мистецтво

Сучасне мистецтво

Назва:
Сучасне мистецтво
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,92 KB
Завантажень:
577
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
з історії мистецтв на тему:
«Сучасне мистецтво»


ЗМІСТ
1 Наїв
2 Фан-арт
3 Некрореалізм
4 PIN UP
5 Fantasy
6 Psychedelic Art (психоделічний)


Сучасне мистецтво
Наїв
Новий Наїв ставить за ціль знайомство з представниками сучасного наївного мистецтва, а точніше, його міським напрямком. Це розповіді про особистості.
Всі автори не мають спеціальної художньої освіти.
На Заході вживають термін арт-брют. Ми запропонували нашу версію - «Новий Наїв». У перенасиченому інформаційному просторі авторів рідко надихають декоративні мотиви народного мистецтва. Автори Нового Наїву прагнуть знайти свою мову, свій стиль і прийоми, чим стають ближче до ідеї сучасного мистецтва, де кожен свідомо чи несвідомо працює з темою.
Їх вважають диваками, оточення не сприймає, не розуміють в традиційних мистецьких колах. Деякі мають рідкісну можливість показувати свої роботи аудиторії.
У кожного автора Нового Наїву своя історія, свій характер, але прагнення спілкування і демонстрації своїх творів притаманна усім.
Авторів, яких ми представляємо сьогодні, об'єднує матеріал - папір. Але кожен працює над своїми темами у різних техніках.
Наративні гуаші киянина Олександра Найдена базуються на дитячих спогадах, образах і героях, таких як «Чорний піонер», «Чорнильниця-непроливайка», знайдена на пітерському смітнику довоєнна лялька, селекціонер Мічурін, або хлопчик-дебіл з монументальної мозаїки на стіні одної з київських шкіл. І сам автор присутній на роботах у різних ситуаціях є героєм, учасником або спостерігачем нереальних подій. Олександр Найден більш відомий як мистецтвознавець, автор багатьох наукових робіт і монографій з народного мистецтва, але сам є наївним художником, який розпочав власну творчість після 50 років.
Олександр Найден каже: «На зміну юнацьким ілюзіям щодо щастя і успіху приходить світ реального абсурду та ідіотизму. Реалії постають графічним переплетенням образів Франциско Гойї і Катерини Білокур. Утилітарно-практичні й ілюзорно-уявні складники життя зустрічаються на порозі пустки буттєвості. Таке враження: ніби ти на околиці села в кучугурах заходиш в пустку з вибитими вікнами, розваленою піччю, виламаними дверима і бачиш там...ну, скажімо, розкішний секретер роботи Буля, або натюрморт Сезанна чи Моранді в оригіналі, або...»
Дмитро Кузовкін живе у Львові, спочатку був музикантом і грав на бас-гітарі у легендарній групі «Вуйки». Потім алкоголізм та лікування в психіатричній лікарні, де він розпочав власну арт-терапію. «Так я віднайшов нові грані зображення дійсності» - розповідає художник.
Дмитро Кузовкін робить аплікації з усього, що потрапляє під руки. В хід іде все, що ми вважаємо непотребом: старі журнали, газети, рекламні листівки та інша макулатура. Обов'язковою частиною кожного твору є напис - афоризм або дотепна історія з добрим гумором. Теми, над якими працює Дмитро Кузовкін - від марсіан у Львові до боротьби з алкоголізмом з підписами українською та німецькою мовами, які спокійно могли б «вийти» на вулиці у якості соціальної реклами.
Фан-арт
Фан-арт ( англ. fan art) - різновид творчості шанувальників популярних творів мистецтва, похідне мальоване роботи, яка базується на якому-небудь оригінальному творі (як правило, літературному або кінематографічному ), що використовує його ідеї сюжету і (або) персонажів. Авторські роботи фанатів окремого твору або їх схожої групи на тему доопрацювання зовнішності персонажів, місця дії і т. п. Фан-арт не включає самостійно придумані доробки та їх літературні описи.
Фан-арт може представляти ілюстрацію , пародію , коректуру, кросовер ("переплетення» кількох творів), та ін .У більш широкому сенсі - будь-яке похідне, некомерційне, твір,який створений шанувальником якого-небудь оригінального твору.
Некрореалізм
Всупереч логіці, морфології та й просто фонетиці, термін "некрореалізм" не має рішуче ніякого відношення ні до "некромантія", ні, тим більше, до "некрофілії". Цим терміном прийнято позначати культурну традицію (естетичну практику), що виникла в Ленінграді, на початку 1980-х років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Сучасне мистецтво

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок