Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Мистецтво абстракціонізму

Мистецтво абстракціонізму

Назва:
Мистецтво абстракціонізму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,81 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
“Мистецтво абстракціонізму”


Наприкінці 40-х років — початку 50-х усі школи захід-ного мистецтва, зокрема сюрреалізм, були відсунуті на задній план абстракціонізмом (від лат. abctractio — далекий від дійсності).
Абстракціонізм (лат., віддалення) - течія в образотворчому мистецтві 20 ст., що цілком відмовляється від реалістичного зображення предметів і явищ (дадаїзм, кубизм, сюрреалізм).
Найвідоміше визначення абстракціонізму належить апологету цього напряму, французькому мистец-твознавцю та художнику М.Сефору. Він називав абстрак-тним будь-яке мистецтво, яке не містить у собі жодного нагадування про дійсність, жодного відгуку цієї дійсності. Це — "безпредметне" мистецтво. Дійсно, на полотнах аб-стракціоністів важко знайти що-небудь, що нагадувало б звичайний світ, що оточує людину.
Абстракціонізм можна вважати досконалою перемогою принципів дегуманізації мистецтва. Такими прин-ципами є: безсюжетність; подолання антропоморфічного способу художнього існування (відмова від зображення людських якостей, особливостей мислення, що програмує наше сприйняття реальности); антиміметичність (ненаслідування форм реальности, відмова від її відтворення); структурна хисткість, дисгармонія, недовизначеність і формальний вихід у "повний нуль"; створення принципово відмінної мови тексту, нової граматики, правилами якої є довільність, рух, ритм, розташування у просторі кольорових мас. Абстракціонізм – не відображення зов-нішнього і внутрішнього світу, а творення іншої реальности, суверенної гармонії безвідносно до дійсности й людини.
Апофеоз абстракціонізму сягає другої половини XX ст. Проте його витоки слід шукати на початку століття, коли були створені перші абстрактні композиції та здійснені спроби розробити відповідні теоретичні засади. Першим ху-дожником та теоретиком абстракціонізму вважається Ва-силь Кандінський. Його захоплення експресіонізмом було недовгим і вже в 1912р. в книзі "Про духовне в мистецтві" він висловлює кредо абстракціонізму. Переконаний ідеа-ліст, людина з яскраво вираженими релігійними почуття-ми, В.Кандінський не приймає дійсності, вважаючи, що митцю не потрібне те, що його оточує. Єдиний предмет творчості, що заслуговує на увагу митця, — це його влас-ний духовний світ, стан власної душі. Символами цього стану можуть бути лише "чисті", взяті самі по собі, лінії, барви, форми. Наприклад, за В. Кандінським, жовтий колір є символом безумства, синій кличе людину в безкрайні про-стори, свідчить про прагнення до надприроднього, чисто-го, зелений символізує ідеальну гармонію, а фіалковий — хворобливість, згасання і тому подібне.
Нове покоління абстракціоністів, яке прийшло в мис-тецтво після другої світової війни (Дж. Поллок, В. де Кунінг та ін.), продовжуючи пошуки абстракціоністів початку сто-ліття, розробило нові прийоми та засоби. Зокрема, амери-канський живописець Джексон Поллок (1912 — 1956) став засновником "абстрактного експресіонізму". Акцент він зробив на самому процесі художньої творчості, який стає самоціллю. Звідси бере початок так званий живопис — дія. В процесі роботи художник хаотично, імпульсивне накла-дає фарби на полотно. Для цього використовуються не лише пензлі, але й палиці, ложки тощо. Все це відповідало принципу психологічного автоматизму, який застосовував-ся і в сюрреалізмі.
Абстракціонізм — явище надзвичайно суперечливе в культурно-естетичному відношенні. З одного боку, екс-перименти абстракціоністів у галузі гармонізації кольору та форми активно використовуються художниками різних напрямів, застосовуються в дизайні, прикладному мис-тецтві, кіно, театрі, на телебаченні. З іншого — абстракціо-нізм фактично знімає критерій художньої майстерності та відкриває шлях у мистецтво людям, далеким від нього.
Середньовічне й народне мистецтво та традиції живопису авангарду мають спільну основу – колективну народну пам’ять, в якій закріплені етичні й естетичні ідеали етносу. Найважливіший ключ до розуміння сакральної спрямованості авангарду в живопису – століттями апробована мова образів, символів та прийомів давньоруського живопису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Мистецтво абстракціонізму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок