Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> НАУКА ТА ОСВІТА НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ: КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ВИМІР

НАУКА ТА ОСВІТА НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ: КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ВИМІР

Назва:
НАУКА ТА ОСВІТА НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ: КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ВИМІР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
УДК [001.891+378](477)
В. М. ШЕЙКО
НАУКА ТА ОСВІТА НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ: КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ВИМІР
Розглядаються основні проблеми еволюці
ї науки й освіти в Україні років незалежності. Показано, що від рівня розвитку вказаних галузей як культурологічних складових багато в чому залежить не тільки сьогодення, а й майбутнє країни, її конкурентоспроможність.
Ключові слова: наука, освіта, країна знань, культурологічний вимір, незалежність, Болонський процес, кадри, інтелігенція, конкурентоспроможність, глобалізація.
Рассматриваются основные проблемы эволюции науки и образования в Украине в годы независимости. Показано, что от уровня развития указанных отраслей как культурологических составляющих во многом зависит не только нынешнее, но и будущее страны, ее конкурентоспособность.
Ключевые слова: наука, образование, страна знаний, культурологическое измерение, независимость, Болонский процесс, кадры, интеллигенция, конкурентоспособность, глобализация.
The main issues of evolution of science and education in Ukraine in the years of independence are examined. It is shown that not only the present-day state of the country but also its future depends on the level of the development of these branches as culturo- logical components.
Key words: science, education, a country of knowledge, cultur- ological dimension, independence, Bologna process, personnel, intelligentsia, competitive ability, globalization.
У статті зроблена спроба через аналіз стану еволюції науки і освіти показати культурологічний вплив на ефективність розвитку незалежної України. Адже саме культура, рівень її розвитку багато в чому визначають перспективність та конкурентоспроможність країни. З іншого боку, саме наука та освіта є одними з фундаментальних складових культури суспільства.
Нині, коли в умовах глобалізації інформаційне суспільство потребує побудови країни знань, у незалежній Україні точиться боротьба за реформування науки й освіти як основних складових культури суспільства. І хоча зовні, начебто, наявні певні позитивні зрушення в указаних галузях, насправді ж існують величезні труднощі, продовжується падіння престижу науки й освіти, їх конкурентоспроможності, від чого мірою залежить не стільки сьогодення, скільки культура та майбутнє незалежної України.
Останнім часом усе більше вчених приділяють увагу цьому питанню [4; 6-10].
У сучасних умовах інформаційного суспільства, коли економіка знань домінує, роль науки й освіти кардинально зросла [4, с. 42].
Можна без перебільшення назвати ХХ ст. століттям тріумфу культури, науки та освіти. Досягнення ядерної фізики, молекулярної генетики і генної інженерії, органічної хімії, наук про Землю, космонавтики, матеріалознавства, електроніки, кібернетики і багатьох інших наук загальновизнані. Є всі підстави стверджувати, що ХХІ ст. стає не менш результативним, особливо в галузі біології, кібернетики та інформатики. На базі успіхів фундаментальної науки створюються новітні технології. Тільки на найближчі 30 років передбачається, зокрема, створення 85 нових технологій, можливість появи яких на певний термін перевищить 60% виробництва. Набувають поширення комп'ютери, які поєднують у собі телевізор, телефон і передачу відеозображення, гібридні двигуни, що об'єднують електричний двигун і двигун внутрішнього згоряння. Планується масове використання генної теорії для лікування спадкових захворювань. Почала реалізовуватись ідея щодо світової енергії, яка вироблятиметься з використанням відновлювальних джерел енергії. Збільшилась чисельність жителів розвинутих країн, які мають доступ до засобів світової інформаційної супер- магістралі. Майже половина закупівель у США у 2019 р. здійснюватиметься за допомогою комп'ютерних мереж. Зрештою, передбачається подальше опанування космічного простору тощо [14].
На жаль, у більшості цих наукових і технічних розробок не братимуть участі українські вчені. Наука та освіта України досить швидко втрачає свої можливості й шанс наздогнати передові країни, якщо владні структури та самі вчені й освітяни не здійснять кардинальних реформ для її порятунку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: НАУКА ТА ОСВІТА НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ: КУЛЬТУРОЛОГІЧНИЙ ВИМІР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок