Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Хорове мистецтво в Україні. Чесноков П.Г

Хорове мистецтво в Україні. Чесноков П.Г

Назва:
Хорове мистецтво в Україні. Чесноков П.Г
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,13 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Хорове мистецтво в Україні має міцні вікові традиції. З давніх часів воно було органічною складовою частиною життя народу. Народна пісня у колективному виконанні виступала в ролі організатора в боротьбі за волю і незалежність України. Пісня гартувала український народ, об’єднувала його думи, волю прагнення, почуття. Ще не стерлися з нашої пам’яті багатотисячні мітинги в 90-х роках цього століття, коли український народ виборював незалежність своєї держави. Високий рівень і пріоритети хорового багатоголосся співу а capella в народній музичній культурі України сприяло закріпленню за ним провідних позицій в професіональному музичному мистецтві. Еволюція індивідуальних стилів видатних українських композиторів невіддільна від освоєння митцями насамперед хорових жанрів. Саме через це широке річище в професійну музику владно входили соціально значущі, громадянські, народно-соціальні формування світогляду українського народу. В цьому столітті спостерігається бурхливий розвиток культури України, в тому числі хорового мистецтва. Новаторськими пошуками відзначались М.Лисенко, М. Леонтович, Я.Степовий, С.Людкевич, Б.Лятошинський, С. Ревуцький, Є.Козак та багато інших. Вони поновили скарбницю українського народу, і прославили державу на весь світ. Одночасно хорове виконавство України черпало із світової музичної культури кращі зразки хорового мистецтва. Постійно звучали хори західно-європейських композиторів. Творчість М.Глінки, П.Чайковського, М. Мусоргського та П.Чеснокова збагатила палітру професійних хорових колективів та навчальних хорів.
Павло Григорович Чесноков - один із яскравих фігур хоро-вої культури І п 20ст, - композитор, диригент, педагог.
Як композитор Чесноков користувався широкою, всесвітньою популярністю. Ним написано велика кількість вокальних творів (більше 60 опусів) , в основному для мішаного хору без супроводу, більше 20 для жіночого хору з фортепіанним супроводом, декілька обро-бок народних пісень, романси і пісні для голосу соло. Найбільш характерною рисою його творчості є поетична задушевність, ліричні роздуми, делікатність.
Любов до хорової творчості у всіх його проявах складала сенс його життя. Чесноков пройшов найкращу російську школу - Сінодальне училище і Московську консерваторію. Його викладача-ми були - С.В.Смоленський, С.І.Танєєв, В.С.Орлов, С.Н.Василенко.
Головним принципом взаємовідносин керівника з колективом хору, була глибока людяність, взаємоповага виконавців і дири-гента. Система занять носила урочистий характер. Його артистичному обліку відповідала глибока поетичність і заду-шевність. Відсутність грандіозних кульмінацій, широкої стихійної епічності, виконання замінювалась великою тонкістю і проникнення живого почуття.
Суспільне - музична діяльність П.Г.Чеснокова була розділена двома історичними епохами.
П.Г.Чесноков родився 25 жовтня 1877 року в робітничій сім'ї. З п'ятирічного віку співає в хорі батька. В 1895 році він закінчує училище, де йому була вручена золота медаль. В консерваторії Чесноков вів складені ним курси хороведення, хорового класу, спеціальне диригування, сольфеджіо. В 1940 році вийшла в друк праця Чеснокова - "Хор и управление им". Чесно-ков приступає до написання книги, яка має відношення до хору, - " Хорознавство". Він був піонером у створенні теорії хорової праці.
Великий музикант і педагог, людина чистої і безкорисної душі, П.Г. Чесноков любив своїх учнів хоронив їх тепло у своєму серці.
Н.Г.Некрасов створив цілу епоху в поезії - це було очевидно вже його сучасниками.
Формування поетичного світогляду Некрасова (1821-1878) проходило в 40-і роки минулого століття. В обличчі Некрасова поезія розширяла свої межі. Поет сповідається перед суспільством, рахує себе відповідальним перед суспільством. Його поетичне слово приймає участь в політичній боротьбі. В оцінках нової поезії не було єдності вона викликала сутички політичних утверджень і художніх смаків.
" Поезия и не ночевала тут..." - з гіркотою говорив про вірші Некрасова Тургенев, Достоєвський признавався, що Некрасов - поет був йому внутрішньо необхідний, не дивлячись на те, що розділяло їх досить багато.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Хорове мистецтво в Україні. Чесноков П.Г

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок