Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Виконання орнаменту в квадраті. Техніка: інтарсія

Виконання орнаменту в квадраті. Техніка: інтарсія

Назва:
Виконання орнаменту в квадраті. Техніка: інтарсія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,91 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Виконання орнаменту в квадраті.
Техніка: інтарсія.
Ознайомитись детально з техніками маркетрі і інтарсією, я створив власну декоративну композицію – “декоративний столик”. Столик складається з одного стояка, до якого прикріплена дошка і з низу чотири ніжки. Верхня дошка столика повністю виконана інтарсією з шпону – бук, червоне дерево, горіх. Стояк столика виконаний точінням, по середині знаходиться чотирикутний прямокутник (брусок), який теж інкрустований орнаментом зі шпону. З низу знаходяться чотири невеличкі ніжки, вони виконані в техніці ажурне вирізування по контуру, на кінцях ніжок вирізані контури кола, які інкрустовані теж шпоном. Ця техніка дуже зручна, тому, що не вимагає багато інструментів.
Основний інструмент для виконання набору маркетрі для виконання і інтарсії – це мозаїчний ніж (скальпель, бритва). Він виготовляється зі сталі доброї якості.
Цю техніку сміливо можна виконувати в школі на уроках ДПМ. Цією технікою можна виконувати таблички для кабінетів, різні портретні декоративні композиції, орнамент в квадраті, в смужці, рамки і т. д. Декілька орнаментів в квадраті, “Кабінет композиції”, “Кабінет МТН”, декоративний портрет знаходиться в додатках. Табличка “Кабінет композиції” і композиція в квадраті (Ружка) виконані мною на літній практиці на 2 курсі. А також фотографії столика.
Мета:
навчальна: формувати в учнів поняття про техніку інтарсія та
маркетрі, ознайомити з готовими роботами виконаних технікою інтарсія, навчити учнів виконувати нескладні декоративні композиції.
розвиваюча : розвивати процес зорового сприймання, чіткості,
окоміру, уваги, уявлення, пам'яті, логічного мислення, відчуття композиції, підбору і гармонії кольорів, координації рухів у процесі виконання інтарсії – орнаменту в квадраті.
виховна: виховувати в дітей повагу до своєї праці, до творів
майстрів, формувати в учнів художній смак та естетичний підхід до творчої праці, національної культури; виховувати терплячість, охайність, старанність.
Матеріально-технічне забезпечення: олівець, гумка, лінійка, циркуль, робочий зошит, клей ПВА, ніж.
Дидактичне забезпечення уроку: інструкційні картки – послідовності виконання орнаменту в квадраті, таблиці, фотографії.
Між предметні зв'язки: образотворче мистецтво, математика, історія.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
І. Організаційна частина (привітання, перевірка наявності учнів у класі, готовності їх од уроку, правильної організації робочого місця).
ІІ. Мотивація навчання.
Вступна бесіда.
Учні, сьогодні на уроці ми будемо займатися технікою-інтарсії.
А хто знає, що таке інтарсія?
Інтарсія італійського походження, що в перекладі означає інкрустація.
Інтарсія – це вид інкрустації, в якому на дерев'яну поверхню врізуються (вставляються) різні за кольором і текстурою пластинки деревини. Іншими словами – це інкрустація деревом по дереву. При цьому врізки (вставки) знаходяться на одному рівні з оздоблювальною поверхнею.
Найбільшого розквіту інтарсія досягла у творах італійських майстрів епохи Відродження. Нею прикрашали меблі й речі церковного вжитку, церковного начиння. За свідченням сучасників, у Флоренції 1478 р. Інтарсією займались 84 майстерні. Орнаменти світлих тонів рослинного або геометричного характеру врізували у темне дерево. Використовували тут простругані пластинки товщиною 3-5 мм. із 3-4-ох порід дерева, які закріплювались у підготовлених поглибленнях за допомогою мастики.
В XVI-XVI ст. інтарсію виконують, окрім орнаментальних, сюжетні композиції, доповнюючи їх гравіруванням моріннями і пропалюванням фону.
До початку XVI ст. інтарсія поширилась у Німеччині, Голландії та Франції.
В Україні майстри-меблярі XVI – XVII ст. переймають інтарсією від зарубіжних майстрів, використовуючи її для оздоблення меблів, інтер'єрів. Роботи того часу можна побачити в Одеському замку на Львівщині, каплиці Боїмів у Львові. Пізніший приклад – стеля у Чернівецькому державному університеті (XIX ст.). Відомі вироби – декоративний таріль з портретом Б.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Виконання орнаменту в квадраті. Техніка: інтарсія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок