Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> ПІВНІЧНЕ ВІДРОДЖЕННЯ Іспанії і Франції

ПІВНІЧНЕ ВІДРОДЖЕННЯ Іспанії і Франції

Назва:
ПІВНІЧНЕ ВІДРОДЖЕННЯ Іспанії і Франції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,12 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
„ ПІВНІЧНЕ ВІДРОДЖЕННЯ
ІСПАНІЇ і ФРАНЦІЇ „


БОСХ ІЄРОНІМ — нідерландський художник. 1460-1516 р.
БРЕЙГЕЛЬ ПІТЕР — нідерландський художник. 1525—1569 р.
ВАН ДЕЙК — фламандський художник. 1599-1641 р.
ВЕЛАСКЕС РОДРИГЕС ДЕ СИЛЬВА ДІЕГО — іспанський художник. 1599-1660р.
ДЮРЕР АЛЬБРЕХТ — німецький художник. 1471-1528 р.
ПУССЕН НИКОЛА — французький художник. 1594—1665 р.
РЕМБРАНДТ ХАРМЕНС ВАН РЕЙН — нідерландський художник. 1606— 1669р.
РУБЕНС ПІТЕР ПАУЛЬ - фламандський художник. 1577-1640 р.
ЕЛЬ ГРЕКО — іспанський художник. 1541-1614 р.
Коли говорять про живопис епохи Відродження, то усі відразу уявляють собі Італію і великих італійських майстрів — Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаеля. Але геніальні художники з'явилися не тільки в Італії. Майже у всіх європейських країнах того часу жили і діяли знамениті живописці.
Дуже цікавих художників подарувала світові маленька країна — Нідерланди. Їхню творчість мистецтвознавці називають «Північним Відродженням». Особливе місце серед живописців Північного Відродження займає Ієронім Босх.
Його дійсне прізвище ван Акен. Народився і працював він у маленькому містечку Бос. Про життя Ієроніма з Боса — Босха майже нічого не відомо. Нідерланди тоді належали Іспанії, і велику частину життя Босх провів у столиці Іспанського королівства — Мадриді.
Ієронім Босх. Віз сіна
Картини Босха – ні нащо несхожий фантастичний світ. Вони населені чудовиськами і виродливими істотами, створеними з частин тіл тварин, комах і людей. Людські особи оголюють заздрість, озлоблення, тупість, самовдоволення і жадібність. Картина «Віз сіна» написана на тему прислів'я «Життя - це віз сіна, і кожний намагається урвати собі жмут побільше». Картина «Корабель дурнів» - символ людської дурості.
Але творчість Босха не спроба приниження людини, залити брудом творіння Бога і природи. Дивлячись на картини цього художника, людина бачить свої пороки. Геній Босха настільки своєрідний, настільки вражає, що під його впливом людина замислюється про себе і про свої пороки куди частіше, ніж після нудних повчальних проповідей.
Інший знаменитий нідерландський художник - Брейгель Старший або Мужицький. Його ім'я - Пітер, а прізвище - назва села, у якому він народився.
Дуже сильний вплив на творчість Брейгеля зробив Босх. Ранні картини Брейгеля створені під його впливом. Про це говорять і їхні назви: «Боротьба скринь і скарбничок», «Бій посту з масляницею», «Бенкет худих» і «Бенкет жирних», «Тріумф смерті», «Країна ледарів».
Ієронім Босх. Сад насолод Фрагмент
Пітер Брейгель. Бій посту з масляницею
Картина «Фламандські прислів'я» - своєрідна ілюстрація народних приказок. На ній зображені кілька десятків персонажів, що начебто вирішили спростувати те, що затверджують прислів'я. Хтось намагається прошибити стіну чолом, хтось кидає свиням під ноги квіти, хтось закопує колодязь.
Брейгель не просто послідовник Босха. Він зберіг у своїх ранніх картинах дух улюбленого художника, подивився на світ з його погляду, але своїми очима і відтворив цей світ своїм пензлем.
Пітер Брейгель. Тріумф смерті. Фрагмент
Пітер Брейгель. Фламандські прислів'я
Твори Брейгеля користувалися величезною популярністю. Їх купував навіть іспанський король, хоча художник не писав портретів знаті. Його картини були наповнені простим людом і ніяк не підходили для прикраси розкішних залів палаців.
В другий період своєї творчості Брейгель відійшов від сатиричного зображення життя. Він написав цикл із дванадцяти картин «Пори року», такі картини, як «Селянський танець», «Сільське весілля».
Під пензлем великого майстра сцени та епізоди звичайного життя піднялися до філософських узагальнень. Особливо уражають його картини-притчі. Ось «Падіння Ікара». Орач спокійно оре землю. Чабан пасе овець, рибалка ловить рибу, по морю пливуть кораблі. Кожний зайнятий своєю справою. І в куточку картини — нога Ікара, що впав у море. На неї відразу і не звернеш увагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: ПІВНІЧНЕ ВІДРОДЖЕННЯ Іспанії і Франції

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок