Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Урок з декоративно-прикладного мистецтва.Тема уроку: Оздоблення одягу. Технологія оз

Урок з декоративно-прикладного мистецтва.Тема уроку: Оздоблення одягу. Технологія оз

Назва:
Урок з декоративно-прикладного мистецтва.Тема уроку: Оздоблення одягу. Технологія оз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,04 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План
Вступ
Розділ І.
Історія розвитку
Територіальні особливості
Орнамент та композиція вишивання одягу
Розділ ІІ
2.1. Народний одяг і вишивка
2.2. Вишивка в сучасному одязі
Розділ ІІІ
3.1. Матеріали та обладнання
3.2. технологічні вимоги
Розділ IV
Методика викладання ДПМ
Висновки
Список використаної літератури


Урок з декоративно-прикладного мистецтва.
Тема уроку: Оздоблення одягу. Технологія оздоблення виробів вишивкою, китицями, мережею.
Мета уроку: Ознайомити учнів із технологією виконання оздоблень – вишивкою, мережею, китицями, квітами. Навчити дітей виконувати квіти, мережу, китиці, вишивку та оздоблювати цими видами оздоблень одяг. Виховувати почуття любові до природи, праці до прекрасного.
Обладнання і інструменти: бавовняна тканина, нитки – муліне, окрило, ножиці, кольорова тканини, чушкове полотно, голки, булавки.
Міжпредметні зв’язки: ботанік, малювання.
Тип уроку: комбінований.
 
Хід уроку:
І.Організаційна частина.
- Добрий день, діти! Перевірте чи все необхідне є у нас на партах!
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
На сьогоднішньому уроці ми будемо вивчати різні види оздоблень – це
Оздоблення вишивкою, китицями, мережею, квітами. Я вам розповім і ви коротко запишете послідовність виконання цих оздоблень. Розрізняють оздоблення постійне і змінне. До постійного оздоблення належать складки, строчки, защипи, тасьма, сутаж, бейка, кант, рюш, оборка, вишивка, мережка, бахрома, аплікація і до змінного – коміри, вставки, манжети, пояси, жабо, тощо.
Оздоблення одягу вишивкою та мережею.
З давніх-давен жінки оформляли вбрання і речі домашнього вжитку вишивкою та мережкою. Нею підрублювали серветки, скатертини, доріжки, подоли сорочок. Існує кілька видів мережки – прості прутики і досить складні, що утворюють вишукані узори.
Мережку можна виконати котушковими нитками, цупкість і товщина яких має відповідати цупкості і товщині тканини. Для батисту, маркізету, крепдешину рекомендуються нитки №60-80. Для льняних тканин на базі - №40-50. Можна вишивати мережку в одну в дві нитки. Останній варіант зручніший, коли закріплюють нитку.
Беруть нитку вдвічі довгу, ніж треба для вишивки, складають її навпіл і двома кінцями затягують у голку. На другому кінці нитки утворюється петля, яку закріплюють, к показано на малюнку (б).
Нині мережка знову увійшла у моду і нею прикрашають блузи, спідниці, сукні.
Тим, хто бажає засвоїти прийоми вишивки, потрібно набратися терпіння і спробувати свої сили у виконанні різних видів мережок.
Щоб виконати мережку, на тканині підрізають кілька ниток основи або піткання (утоку) і витягують їх. Утворюється доріжка по горизонталі або по вертикалі, тобто по нитках основи або утоку (а). Ширину і довжину мережки визначають за бажанням або відповідно до фасону.
Основним прийомом мережки є стовпчики, які ще називають одинарними прутиками або стовпчиками. На початку і в кінці мережку закріплюють гладьовим валиком або петельним швом. Розпочинаючи вишивати так: закріплюють нитку (мал.б), на голку набирають 4-6 вертикальних ниток, виводять нитку назовні і обкручують нитки стовпчика, стягуючи їх у снопик (мал.в). Голку вколюють з виворотнього боку на дів горизонтальні нитки вище доріжки. Виколюють голку поряд з чотирма нитками, взятими на перший прутик. З наступних чотирьох ниток утворюють другий стовпчик і т.д.
Подвійний прутик відрізняється тим, що вертикальні нитики мережки обкручують і стягують по верхньому і нижньому краю доріжки, як одинарний прутик (мал.г).
Роздільник-прутик, так звану мережку в розкіл (мал.е), вишивають, як і одинарний стовпчик, але з протилежного боку доріжки беруть по дві нитки від одного прутика і по дві від наступного, ніби розколюючи цим стовпчики навпіл.
Оздоблення квітами.
Квіти для оздоблення можна використовувати як у нарядному одязі, так і повсякденному.
Все залежить від форми квітки, матеріалу з якого її виготовлено.
Троянду виконують у такій послідовності (мал. 1):
Викроюють косу смужку завширшки 9...19 см в розгорнутому вигляді і завдовжки 40-45 см.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Урок з декоративно-прикладного мистецтва.Тема уроку: Оздоблення одягу. Технологія оз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок