Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Система освіти в Ізраїлі

Система освіти в Ізраїлі

Назва:
Система освіти в Ізраїлі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,60 KB
Завантажень:
239
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Система освіти в Ізраїлі

Система дошкільної освіти

В Ізраїлі існує так звана дошкільна освіта, що поширюється на всіх дітей починаючи із двох-трирічного віку. Багато дворічних, майже все три- і чотирирічні діти відвідують дошкільні установи, які фінансуються місцевою владою або добровільними жіночими організаціями. На початку 1999 року Кнесет прийняв закон про безкоштовні дитячі садки для всіх дітей, починаючи із трирічного віку. Дитячі садки для п’яти- і шестирічних дітей обов'язкові. У цьому віці дітям намагаються привити основи читання й арифметики, розвити пізнавальні й творчі здатності, навчити спілкуватись.

В Ізраїлі існує декілька освітніх одиниць для дітей дошкільного віку.

1."Маон Йом" - приймає дітей від 3 місяців до п"яти років. Працює з 7-ї ранку до 16-ї години. Заклади цього типу знаходяться під контролем Міністерств праці та освіти, але перебувають у власності різноманітних громадських неприбуткових організацій. Їх мета - підтримка працюючих жінок. Розмір оплати встановлюється на весь рік і визначається залежно від доходів сім"ї.

2. "Мішпахтонім" (сімейні центри-яслі) - приймають дітей у віці від 1,5 року і знаходяться під контролем Міністерства праці. Працюють із 7-ї ранку до 16-ї години або до 13-ї (дешевше). Особливість полягає в тому, що одночасно в садку не може бути більше 5 дітей. Оплата нижча, ніж у "Маон Йом". Більшість ясел знаходяться в приватних будинках.

3. "Паутон" - призначені для дітей наймолодшого віку (до 3 років) і функціонують як групи "Маон Йом" чи "Мішпахтона". Заклад, як правило, утримує приватна особа, яка сама встановлює, які діти будуть прийняті і на якій основі. Звичайний час роботи - з 8-ї до 12-ї чи 13-ї години.

4. "Бейт-Талмід" - підготовча програма продовженого дня, яка приймає дітей, починаючи з підготовчої групи і до третього класу, де в другій половині дня діти обідають і роблять уроки.

5. Приватні дитячі садки. Величина оплати визначається інспектором відповідно до якості садка. Вони відрізняються за якістю обладнання і кваліфікацією вихователів. Приватні садки, в яких утримується більше 10 дітей, повинні мати відповідну ліцензію. У приватних дитсадках з ліцензією місць зазвичай бракує.

6. "Кдам Хова" - передпідготовча група, призначена для дітей у віці 4 років. У містах, які розвиваються, ця група охоплює дітей у віці 3 років. У цих дитсадках новим репатріантам надаються знижки до 90% протягом перших 4 років перебування в країні. Цей вид садків функціонує в районах під контролем муніципалітетів, де і проходить реєстрація.

7. "Ган Хова" - обов’язкова підготовча група дитсадка. Призначена для п’ятирічних дітей. Максимальна кількість дітей у групі - до 35. Концепція дитсадка передбачає інтелектуальну, фізичну та емоційну підготовку до школи.

Система шкільної освіти

Уявіть собі школу, де ніхто не списує. Клас, що не встає з появою вчителя. Університет, де професор читає одну лекцію три рази, а студенти вибирають зручний час для її відвідування. Випускний іспит, який можна перездавати незліченну кількість разів. Ні, це не казка, це - система шкільної освіти Ізраїлю.

Загальне й обов'язкове шкільне навчання охоплює всіх дітей у віці від 6 до 16 років. Молоді люди у віці від 16 до 18 років продовжують навчання в залежності від свого бажання і можливостей. Головна задача системи освіти країни – дати можливість дітям, що живуть в умовах плюралістичного ладу, стати відповідальними громадянами демократичного суспільства. У єврейських школах арабський вивчають, як другу мову, а іврит є другою мовою в арабських школах.

В Ізраїлі 1200 шкіл. Повний курс шкільного навчання триває 12 років і розділений на три щаблі: початкова (1-6-й класи), молодша (7-9-й класи) і старша школа (10-12-й класи).

У початковій школі Ізраїлю малята вчаться з 6 років. За 6 років вони проходять програму, яку українські школярі вивчають за 3-4 роки. Спочатку ізраїльські учні практично не одержують домашніх завдань. Оцінка знань - по 100-бальній шкалі, але в молодших класах оцінок нема, щоб не травмувати дитячу психіку. Незважаючи на це, до малят ставляться абсолютно як до дорослих - обговорюють з ними нарівні навіть політику. З 7-го класу навчання поступово починає ускладнюватися.

7-9-й класи - це проміжна ланка між початковою й середньою школою. Є ряд обов'язкових предметів - історія, іврит, математика, Танах (вивчення Тори) і предмет, що називається «розуміння прочитаного». Це не просте читання й тупе зубріння літератури - це її осмислення. У дев'ятому класі, після здачі іспитів, школярі вибирають собі напрямок, по якому будуть вчитися далі: природні дисципліни або театральне мистецтво, сільське господарство або астрологія й багато чого ще. Учні можуть самі вибрати складність вивчення того або іншого предмета - від «трійки» до «п'ятірки». Головне - за загальними підсумками набрати як мінімум 21 одиницю. 35-40 одиниць вважається гарним результатом. Природно, чим вище набраний бал, тим більше шансів бути зарахованим у гарний ВУЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Система освіти в Ізраїлі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок