Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Бартоломео Франческо Растреллі

Бартоломео Франческо Растреллі

Назва:
Бартоломео Франческо Растреллі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,58 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
„БАРТОЛОМЕО ФРАНЧЕСКО РАСТРЕЛЛІ”


Зміст.
I. Вступ
II. Бартоломео Франчесько Растреллі
1. Прибуття Растреллі до Росії
2. Діяльність Б.К. Растреллі при російському царському дворі
III. Франчесько Бартоломео Растреллі
1. Юність Бартоломео
2. Початок самостійної роботи
3. Епоха Ганни Іоанновни
4. Стиль бароко в Росії
IV. Висновок
V. Список джерел інформації
 


БАРТОЛОМЕО ФРАНЧЕСКО РАСТРЕЛЛІ

Пфанцельт Лукас Конрад
(1684-1754)
Портрет архітектора Бартоломео Франчесько Растреллі
1750 - 1760-е рр., полотно, масло,73х62 см
Растреллі Бартоломео Карло народився в 1675 році у флоренції в сім'ї спроможного дворянина Франчесько Растреллі. Помітивши художні схильності сина, батько, віддав його в скульптурну майстерню, де Растреллі пройшов відмінну виучку. Він добре малював, умів працювати в бронзі, спіткав художнє литво і ювелірну справу, одержав навики архітектурного проектування, познайомився з будівельною технікою і гідравлікою, освоїв мистецтво театрального живописця. Але застосувати свої здібності на батьківщині він не зміг: колись процвітаюча флоренція переживала важку економічну і політичну кризу.
Не знайшлося замовлень і при папському Дворі в Римі. Растреллі повертається у флоренцію, незабаром одружується на іспанській дворянці, разом з нею їде до Парижа. Там в 1700 році у них народився син - , майбутній знаменитий архітектор. У 1707 році за надгробок маркізу де Помпону, міністру Людовика XIV, яке сподобалося вдові і багатьом впливовим особам, Растреллі одержав графський титул.
Він проектує декілька надгробків, в яких помітні риси стилю бароко, складних і динамічних по композиції, з безліччю алегоричних фігур. Проте французька критика заявила, що у наїжджого італійця "зіпсований" смак, оскільки у Франції початку XVIII століття пануючим стає класицизм, чужий барочним формам.
Але, не дивлячись на спроби Растреллі пристосуватися до французького смаку, нових крупних замовлень не поступало.
Царювання Людовика наближалося до кінця, і багато майстрів не мали замовлень.
 
Діяльність Б.К. Растреллі при російському царському дворі.
Спочатку Растреллі працював переважно як архітектор. Він брав участь в плануванні Васильевського острова і в будівництві палацу в Стрельне, представив на конкурс проект будівлі сенату, робив моделі гідравлічних машин для фонтанів, викладав в малювальному відділенні Академії наук, виконував ескізи маскарадних костюмів, а також займався скульптурою. Але незабаром французький архітектор
Ж.Б. Леблон, що приїхав майже одночасно з Растреллі і змагався з ним, відтіснив Растреллі як архітектора. Тому різносторонньо обдарований Растреллі зміг проявити свій талант тільки у області скульптури і перш за все показав себе як дивовижний портретист. Він зумів з'єднати в скульптурних портретах пишну барочну парадність, що так добре відповідала звитяжному духу петровського царювання з вдумливим проникненням в людську душу, що також отвечало-задачам епохи.
Працюючи над портретами, Растреллі уважно вивчає натуру, прагне передати найхарактерніші індивідуальні риси. Першою значною портретною роботою є бюст А. Д. Меншикова виконаний в кінці 1716 року. Роком пізніше з'явилася ця робота в бронзі, а в кінці 1840-х років скульптор Витали повторив портрет в мармурі.
Багато разів звертався Растреллі до образу . Ще за життя пануючи, в 1719 році, він зняв з нього маску, творчо інтерпретував її і створив абсолютно достовірний портрет. Тоді ж
був зроблений восковий бюст Петра в латах. Після смерті Петра I за замовленням Растреллі виконав "Воскову персону" - розфарбовану фігуру у натуральну величину, одягнену в одяг Петра. Дві останні роботи цікаві як свого роду "документи".
Справжнім успіхом Растреллі є бронзовий бюст Петра I (1723-1729): образ, виконаний неприборкній енергії, правдивий і живий, дуже динамічний формою.
Би. К. Растреллі виконав ще два бюсти Петра: один в дереві - для військового корабля, інший - з позолоченого свинцю (Копенгагенській музей).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Бартоломео Франческо Растреллі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок