Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Автобусна зупинка

Автобусна зупинка

Назва:
Автобусна зупинка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,15 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
До малих архітектурних форм відноситься велика кількість елементів благоустрою й устаткування вулиць, доріг, площ, бульварів, дворів – тобто всієї тієї проміжної зони,
яка знаходиться між об'єктами «об'ємної» архітектури. Як правило, трактування цих
елементів як малої архітектури досить широка: у їхню номенклатуру входять об'єкти, починаючи від питних фонтанчиков і ослонів і закінчуючи арками входів або павільйонами з закритими приміщеннями. Усі ці елементи, складаючи частину “проміжної зони”, служать
строго утилітарним цілям і разом з тим є композиційними деталями середовища, що складає “сполучний елемент” у масштабному зіставленню людини і забудови.
У дорожнім середовищі об'єктами малих архітектурних форм є: устаткування площадок відпочинку; устаткування автобусних зупинок; окремо коштують малі архітектурні форми.
Автобусні зупинки можуть бути обладнані: лавами, навісами, павільйонами для чекання транспортних засобів різного типу і місткості, сміттєзбиральниками, туалету-
мі. Малі форми можуть влаштовуватися і на перегонах доріг у виді окремо коштують об'єктів,
граючу композиційну роль. На відміну від міських малі архітектурні форми в дорожнім середовищі не є проміжною ланкою між людиною і забудовою. Тут, як правило, вони розташовуються в природно - ландшафтної ситуації. Проблема полягає в тім, щоб забезпечивши щонайкраще виконання функціональних вимог, грузнути ці об'єкти з ландшафтом, додати їм «пейзажний» характер. Це може бути досягнуто конструктивно-планувальним рішеннями, використанням природних будівельних матеріалів. У цілому, розглядаючи малі архітектурні форми в доріг як своєрідний архітектурний жанр, можна виділити два стильових напрямки. Один напрямок- це використання багатих фольклорних національних традицій у їхній архітектурі. Як правило, застосовуються конструктивні і художні прийоми сільського зодчества . Такі елементи легко вписуються в навколишній ландшафт, виготовляються з місцевих матеріалів і тепло приймаються проїжджаючими по дорозі. Недоліком «фольклорних об'єктів» є необхідність їхнього індивідуального виготовлення традиційними будівельними прийомами.
Використання сучасних будівельних матеріалів (залізобетон, сталь, алюміній, пластик) і конструктивних принципів сборности вимагають відповідного художнього трактування. Виникає зовсім особливе стилістичне дизайн-рішення, що відкладає свій відбиток на оточення автомобільної дороги. Цікаво, що такі об'єкти краще вписуються в урбанизированную або частково урбанизированную середовище Архітектури автобусних павільйонів представляє особливу проблему. Це невелике по обсязі спорудження має досить важливе значення в архітектурному вигляді дороги. По-перше, це спорудження, як правило, візуальних не ізолюється від дороги. Навпаки, що влаштовується на розширенні проїзної частини воно самим своїм виглядом інформує про наявність автобусної зупинки. По-друге, навіть по дорозі середньої довжини маються десятки павільйонів. Тут кількість переходить у якість. Повторювані візуальні акценти автобусних павільйонів створюють эстетическую атмосферу дороги. По-третє, для невеликого селища в дороги автобусний павільйон сам по собі є важливим архітектурним об'єктом, що впливає на «внутрішню» середовище селища. Невеликий архітектурний об'єкт, побудований тисячі разів на наших дорогах, є, безумовно, самостійної эстетической проблемою. Автобусні павільйони диференціюються по місткості і компонуванню. Розрізняють типи по місткості: 5-10 чіл. (малої місткості); 10-20 чіл. (середньої місткості); понад 20 чіл. (великої місткості).
По компоновочным ознаках павільйони підрозділяють: відкритого типу (без стін, що загороджують,); напівзакритого типу(зі стінами, без закритого приміщення); закритого виду з касою і (закрите приміщення - класу); закритого типу з касою і залою чекання. Закритий павільйон з касою і залою чекання місткістю понад 20 чіл. Можна розглядати як автостанцію. Необхідність такої диференціації викликана різною потребою в павільйонах у залежності від числа пасажирів, що одночасно обслуговуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Автобусна зупинка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок