Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Традиції культивування культури миру: толерантності, демократії в західних суспільствах та формування культури миру

Традиції культивування культури миру: толерантності, демократії в західних суспільствах та формування культури миру

Назва:
Традиції культивування культури миру: толерантності, демократії в західних суспільствах та формування культури миру
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,65 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат

на тему: „Традиції культивування культури миру: толерантності, демократії в західних суспільствах та формування культури миру”


Зміст


Вступ
Вся історія людства – це історія нескінченних війн і конфліктів.
Культ насильства формувався у свідомості людини тисячоріччями. Він зростив у нас агресивну реакцію на сприйняття долі, без яких неможливе саме життя, і які часом можуть служити джерелом інновації і прогресу.
З 3400 років історії, підтвердженої письмовими джерелами, тільки 250 є мирними. А по масштабах насильства і жорстокості попереднє століття перевершило попередні.
Культура світу – культура дозволу конфлікту, спрямована на перехід від логіки сили і страху до етики ненасильства, до логіки розуму і взаємної поваги.
1. Цілі культури світу і її формування
Ціль культури світу - не усунення конфліктів (без яких неможливий розвиток і контакти взагалі), а побудова такого світу, у якому б їхнє врегулювання здійснювалося на основі системи цінностей, що характеризуються підходами, заснованими на 8 принципах:
Повазі прав, достоїнства і життя кожної людини – повазі всіх прав і прав усіх людей.
Ненасильстві, маючи у виді відмовлення від будь-якого насильства, вирішення конфліктів шляхом переконання і взаєморозуміння.
Щедрості душі: умінні жити разом без відчуження і несправедливості.
"Слухати щоб чути" – на вільному обміні інформацією, щоб кожний міг учитися, дізнаватися про щось нове і поділятися своєю думкою.
Збереженні планети – упевненості, що прогрес і розвиток служать благу кожної людини і підтримці природної рівноваги.
Толерантності: усвідомленні того, що всі люди різні, і кожний здатний внести свій внесок у загальну справу, збагачуючи його.
Рівноправності чоловіків і жінок: гарантії рівних шансів на участь у творенні суспільства.
Демократії, коли кожний має свій голос при прийнятті колективних рішень.
Говорити про перехід до культури світу можливо тільки за умови комплексного дотримання всіх принципів. Тільки разом вони утворять те середовище, у якому може створитися те краще, що ми називаємо культурою жити у світі і гармонії.
Процвітання, справедливість і здорове навколишнє середовище є мрією людини про краще майбутнє. Стійкий розвиток уможливлює здійснення цієї мрії за допомогою правильно зробленого вибору і правильної політики, спрямованих на рішення трьох взаємозалежних задач:
- досягнення економічного росту,
- охорони навколишнього середовища,
- досягнення соціальної справедливості.
Сам стійкий розвиток, рішення соціально-економічних проблем населення, ліквідація убогості, будь-яких форм соціально-економічної дискримінації є основою і неодмінною умовою для формування в суспільстві культури світу і ненасильства, для зміцнення відповідних норм поводження. Тільки забезпечення насущних потреб усіх шарів і груп населення і, насамперед, права на працю, на утворення, на гідне існування дозволяють ідеям культури світу зміцнитися у свідомості абсолютної більшості членів суспільства.
Стійкий розвиток неможливий в умовах війни, гострих конфліктних і передконфліктних ситуацій, екологічної деградації і без людини, що гармонічна і грамотна економічно, демократично й екологічно. Це вимагає доступного для всіх утворення протягом усього життя.
2. Традиції культивування толерантності, демократії в західних суспільствах
Толерантність - здатність людини, співтовариства, держави чути і поважати думку інших, невороже зустрічати відмінне від своєї думки. "Терпимість - це те, що уможливлює досягнення світу і веде від культури війни до культури світу", - говориться в Декларації принципів терпимості, прийнятою Генеральною Конференцією ЮНЕСКО в 1995 році. У Декларації визначене поняття толерантності як:
- повага, прийняття і правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження і прояву людської індивідуальності;
- відмовлення від догматизму, від абсолютизації істини і твердження норм, встановлених у міжнародно-правових актах в області прав людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Традиції культивування культури миру: толерантності, демократії в західних суспільствах та формування культури миру

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок