Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Бароко.Історія українського бароко

Бароко.Історія українського бароко

Назва:
Бароко.Історія українського бароко
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,02 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
“Бароко.
Історія українського бароко”.


У художній культурі періоду Реформації сформува-лися два стилі — бароко і класицизм.
Епоха бароко (від італ. — дивний, химерний) на-стала після глибокої духовної кризи, викликаної Реформацією. Цьому стилю властивий своєрідний погляд на людину і світ як на величезний театр, де кожний виконує свою роль. Бага-тий порт Амстердама у 1638 р. відкрив міський театр, над входом якого можна було прочитати: "Наш світ — сцена, у кожного тут своя роль і кожному відплатиться по заслузі". Прийшовши на зміну культурі Відродження, бароко відкрило простір для нових можливостей у розвитку мистецтва, що особливо виявилось у створенні грандіозних міських і пар-кових ансамблів. Його стилістика відзначається великим дра-матизмом, часто трагізмом світосприймання, складною врівноваженістю динамічних композицій, підвищеною ек-спресивністю, прагненням поєднати реальність та ілюзії. Ди-намізм скульптури бароко, на відміну від ренесансової скульптури спокою, викликає не оптимістичне відчуття мо-гутності, величі можливостей людини, а скоріше, захоплення легкістю, витонченістю, якоюсь нереальною, неземною при-вабливістю. Якщо у митців класичної Греції та Відродження боги зображались олюдненими, то в італійського скульптора Д. Л. Берніні (1598—1680) вони залишаються богами. В його скульптурній групі "Аполлон і Дафна" відчувається ілюзія польоту, але якогось незвичайного, майже нереального, дещо фантастичного.
Архітектура бароко зберігає деякі досягнення епохи Від-родження, однак у ренесансових формах виражений інший зміст, інше світовідчуття. Це особливо помітно у контрас-тах між елементами важких об'ємних конструкцій, які символізували земне, та елементами легких витончених конструкцій — втілення величного. Майстри цього стилю розробляли новий тип міського палацу, одночасно вирішу-ючи завдання створення великих ансамблів. Особливо вра-жають споруди комплексу собору і площі св. Петра в Римі, авторство яких також належить Д. Л. Берніні. Видатними представниками бароко у живописі були італієць М. Кара-ваджо і голландець П. Рубенс. М. Караваджо (1537—1610) розробив прийом так званого нічного освітлення, завдяки якому домігся ефектних контрастів світла й тіні. Творчості П. Рубенса (1577—1640) властивий високий гуманістичний пафос (назвемо хоча б картини "Підняття хреста", "Вак-ханалія"). Загалом, стиль бароко був неоднорідним, у ньому прослідковуються різні напрямки: "високе" бароко (арис-тократичне, дворянське і церковне), "середнє" і "низьке" (міщанське і селянське).
Найвизначніші здобутки українського барокового живо-пису пов'язані з жовківським художнім осередком. Тут пра-цювали майстри з європейською славою — Юрій Шимоно-вич, Іван Руткович, Иов Кондзелевич, Василь Петранович.
Стиль бароко своєю вишуканістю передусім відповідав тодішнім естетичним вимогам у дворянській культурі.
Ренесансовим гуманізмом пройнята діяльність І. Рутковича, Й. Кондзелевича, В. Петрановича.
І. Рутковича (XVII — поч. XVIII ст.) порівнюють з май-страми венеціанської школи живопису, які відзначалися тонким відчуттям кольору. Талант митця досяг вершин у монументальному іконописному комплексі із с. Скваряви-Нової, виконаному у 1697—1699 рр. для церкви Різдва Хри-стового у м. Жовкві (зберігається у Львівському Національ-ному музеї).
Творчість Й. Кондзелевича (1664 — бл. 1740) пов'язана з Волинню та почасти з Галичиною. Іконостас для монас-тирської Воздвиженської церкву в Скиті Манявському ви-конала група монахів на чолі з Й.Кондзелевичем. Іконостас (1698—1705 рр.) пізніше був названий Богородчанським.
Особливе місце серед пам'яток українського живопису XVIII ст. займає іконостас Преображенської церкви у с.Ве-ликі Сорочинці. Іконостас і церква були зведені на кошти гетьмана Лівобережжя Данила Апостола. Комплекс іконо-стаса об'єднує понад сто ікон на різні сюжети. У їх зобра-женні помітно відчутний вплив рококо.
З останньої чверті XVIII ст. провідним стилем в україн-ському живописі став класицизм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Бароко.Історія українського бароко

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок