Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Регіональна політика. Підтримка розвитку культур етносів України

Регіональна політика. Підтримка розвитку культур етносів України

Назва:
Регіональна політика. Підтримка розвитку культур етносів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,11 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Регіональна політика. Підтримка розвитку культур етносів України
1. Регіональна політика. Підтримка розвитку культур етносів України
2. Мовна політика
Основна робота державних органів у сфері соціокультурного розвитку регіонів спрямована на збереження бібліотечної справи, клубної діяльності, традиційної культури, розвиток аматорського мистецтва та поліпшення взаємодії з регіональними органами культури. Україні потрібна якісно нова регіональна політика у сфері культури, що забезпечить вдосконалення механізмів координації центральних та місцевих органів виконавчої влади, узгодження стратегічних цілей державної культурної політики та пріоритетів культурного розвитку регіонів.
Питання взаємодії уряду, галузевих міністерств гуманітарної сфери з місцевими органами управління культурою набуває особливого значення з огляду на те, що переважна частина інфраструктури галузі (понад 90 % закладів культури України) перебуває у власності територіальних громад. Саме в регіонах України функціонує розгалужена мережа закладів культури і мистецтв. Понад 90 % закладів — це клуби (18,4 тис.) і бібліотеки (18,3 тис).
Сьогодні в Україні нараховується понад 40 тис. закладів культури, з яких 127 підпорядковані Міністерству культури і туризму України. Із загальної кількості (190 тис.) працівників галузі майже 177 тис. (93 %) — це працівники комунальних закладів культури і лише 17 тис. (9 %) — працівники закладів культури державного підпорядкування.
Управління галуззю в регіонах, відповідно до чинного законодавства, здійснюється місцевими органами культури. Згідно з чинним законодавством, Міністерство культури і туризму України не має безпосереднього впливу на місцеві органи виконавчої влади з питань, що стосуються фінансового забезпечення галузі. В межах своїх повноважень воно здійснює координацію діяльності місцевих органів культури у реалізації державної політики в цій надзвичайно важливій, делікатній сфері. Так, у 2006 р. Міністерство культури і туризму за участю керівників регіональних органів та закладів культури провело всеукраїнські конференції "Актуальні питання розвитку культури" та "Роль обласних центрів народної творчості у збереженні та популяризації нематеріальної культурної спадщини". За підсумками проведених обговорень вироблені рекомендації та пропозиції щодо удосконалення чинного законодавства, поліпшення взаємодії різних органів влади. Планується поновити всеукраїнську культурно-мистецьку акцію "Мистецтво одного села".
Відповідно до Закону України "Про Концепцію державної політики в галузі культури на 2005—2007 роки" розробляються державні соціальні стандарти надання послуг населенню у сфері культури, що стали основою проекту Концепції системи культурно-мистецьких послуг та державних гарантій щодо режиму їх надання. Відповідно до концепції відпрацьовується схема правового супроводу державних соціальних стандартів надання послуг населенню у сфері культури, розроблено проект змін і доповнень до Державного класифікатора соціальних стандартів та нормативів (щодо культурно-мистецьких послуг).
Попри збільшення темпів економічного зростання в країні, фінансування культури і далі здійснюється за залишковим принципом і ставить галузь на межу виживання. Розрахункові показники Міністерства фінансів забезпечують у середньому близько 80 % потреби у фонді заробітної плати, не враховуючи переведення працівників на повні ставки, оплати енергоносіїв, ремонтних робіт, виконання державних та регіональних програм у сфері культури. Застосування Міністерством фінансів методики розрахунків бюджету на розвиток культури, лише на основі розміру видатків на одну особу, а не відповідно до реальної потреби в послугах соціально-культурних закладів (бібліотек, клубів, музеїв тощо) та існуючих нормативів і мережі закладів, що реально склалася, нерідко призводить до зменшення реальних видатків на фінансування культури, зокрема на селі.
Тому для оптимізації регіональної культурної політики в Україні необхідні:*
створення належної нормативно-правової бази;*
удосконалення співпраці центру з регіонами, визначення завдань щодо розбудови ефективної моделі стосунків з місцевими органами влади в питаннях розвитку культури;*
здійснення моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої влади у реалізації державної політики в сфері культури;*
збереження наявної мережі клубних закладів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Регіональна політика. Підтримка розвитку культур етносів України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок