Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Малювання геометричних фігур: куб і циліндр

Малювання геометричних фігур: куб і циліндр

Назва:
Малювання геометричних фігур: куб і циліндр
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Конспект уроку
Малювання геометричних фігур: куб і циліндр


Тема: Малювання геометричних фігур
Мета: Навчити студентів зображувати геометричні фігури різної форми на площині, розвивати уяву, логічне мислення, пам'ять, виховувати спостережливість, культура малюнка.
Обладнання для вчителя: гіпсові чи картонні куб, конус, циліндр; технологічні карти, малюнки з фонду коледжу.
Обладнання для студентів: аркуш паперу, прості олівці ТМ, M, M2, гумка, лінійка.
Хід урок.
1. Організаційна частина,
- Доброго дня! Сідайте. Тепер у нас урок рисунку.(перевіряю відсутніх, встановлюю причину відсутності). Чи всі ви готові до уроку?
Всі маєте аркуш паперу, простий олівець, лінійку, гумку.
2Мотиваційна підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу.
- Однією з якостей оточуючих предметів є їх форма. Форма предметів отримала узагальнене відображення в геометричних фігурах.
- Геометричні фігури являються еталонами користуючись якими людина визначає форму предметів та їх частин.
- Пізнання геометричних фігур, їх властивостей та відношень розширює кругозір дітей, дозволяє більш точно і різносторонньо сприймати форму оточуючих предметів. Що позитивно відображаються на вашій продуктивній діяльності (наприклад малюванні, ліпці).
- З геометричними фігурами ви вже неодноразово зустрічалися на уроках математики та образотворчого мистецтва. Сьогодні перед нами стоїть більш складне завдання.
З.Повідомлення теми, мети і завдань уроку
- Тема нашого сьогоднішнього уроку " Малювання геометричних фігур". Запишіть будь - ласка в зошити тему нашого уроку. Отже, ми сьогодні з вами пригадаємо і отримаємо нові знання та уміння з малювання геометричних фігур. На цьому уроці ми будемо з вами малювати натюрморт, який складається з куба, конуса та циліндра (демонструю предмету натюрморту).
1) Вступна бесіда
- Подивіться навколо! Здається ми живемо в оточенні натюрмортів. А чи знаєте ви, що слово "натюрморт" у перекладі з французької означає "нежива природа". У ванній кімнаті на поличці лежить зубна паста, мило, щітка, шампунь. Із цих речей завжди можна скласти натюрморт. Зайдіть на кухню. Чого там тільки нема! Різні продукти, посуд, пляшки. А що робиться на вашому столі? Книги, фарби, олівці, різні дуже потрібні, дорогі вам речі. Спробуємо й ми намалювати свій натюрморт, який складається з геометричних фігур, тобто з куба, конуса, циліндра. Відкрийте будь - ласка ваші зошити і запишемо визначення слова "натюрморт" (студенти записують)
2) Аналіз натури (робота на дошці)
- Уважно погляньте на ці фігури. Зараз ми проаналізуємо кожну з них. Це - куб (беру в руки, розказую і показую). Приступаючи до зображення куба у перспективі з'ясовуємо об'ємність форми куба, 6 сторін якого мають форму квадрата і називаються гранями, а з'єднання сторін - ребрами. Наша фігура, тобто куб, розташована у фронтальному положенні. Фронтальне положення - це коли одна із сторін куба паралельна картинній площині. Якщо розглядати куб у фронтальному положенні, то передня сторона не мас перспективних змін, оскільки вона розміщена перед нами у формі квадрата, верхня грань здається нам меншою, бо відходить углиб. Грані бокових сторін куба невидимі, але якби куб був прозорий можна було б побачити їх перспективно скороченими. При малювання куба у фронтальному скороченні слід брати до уваги, що передня і задня грані куба сприймаються квадратами, але різними за величиною: передня грань більша від задньої. Горизонтальні ребра бокових граней куба, що віддаляються від нас сприймаються скороченими і при умовному продовженні сходяться в точці сходження, яка лежить на лінії горизонту. Пригадайте будь - ласка як визначити лінію горизонту?
- Лінія горизонту відносно натюрморту буде на рівні наших очей, - відповідають студенти.
- Малюючи куб у фронтальному положенні потрібно дотримуватися такої послідовності:
1 .Визначаємо розміри натури, щоб композиційно правильно розмістити її на папері.
2.Визначаємо на око перспективний напрям бокових ребер верхньої сторони куба.
- А тепер проаналізуємо циліндр (беру в руки, розказую, показую).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Малювання геометричних фігур: куб і циліндр

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок