Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Технології в галузі культури

Технології в галузі культури

Назва:
Технології в галузі культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,50 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Технології в галузі культури.


Зміст


Опис закладу
У січні 2003 року Харківському національному університету ім. В.Н. Каразіна виповнилося 198 років. Університет, заснований з ініціативи ліберально-дворянського просвітителя, суспільного діяча Василя Назаровича Каразіна, є великим навчальним і науковим центром, що відіграє видну роль у розвитку науки, культури, освіти в Україні.
Разом з університетом росла і розвивалася Центральна наукова бібліотека (ЦНБ). За 198 років вона пройшла цікавий, складний, а часом і трагічний (особливо в роки Великої Вітчизняної війни) шлях. Дійсний час можна вважати вирішальним у трансформації її задач і можливостей.
Розвиток кожної вузівської бібліотеки визначається наступними факторами:
· зміною тематики запитів користувачів;
· розширенням видів і форм наданих бібліотечних і інформаційних послуг;
· здатністю колективу бібліотечних працівників вирішувати задачі по повному забезпеченню запитів, що надходять.
Користувачі ЦНБ, як і інших вузівських бібліотек, - викладачі, співробітники і студенти університету. За рік бібліотека обслуговує 14000 користувачів, у т.ч. близько 12000 студентів. У бібліотеці відкриті для відвідувань 7 абонементів, 12 читальних залів на 740 посадкових місць.
На 13 факультетах університету готують фахівців із природничих наук, економіки, медицини, історії, філології. З кожним роком збільшується кількість спеціалізацій і спеціальностей, з'являються нові факультети і кафедри. Забезпечувати літературою навчальний процес і наукові дослідження, у зв'язку з цим, стає складніше і складніше.
Проведене дослідження книгозабеспечення навчального процесу свідчить, що майже не забезпечено літературою дисципліни, уведені недавно в навчальні плани: валеологія, релігієзнавство, історія культури й ін. Разом з тим у бібліотеці є навчальні посібники, що частково застаріли і не відповідають навчальним програмам. Це, насамперед, підручники по економіці, праву, філософії. Щорічно знижується забезпеченість студентів навчальною літературою. Маються дисципліни, по яких 1 підручник видається на 10 і більш студентів.
Виходячи з вищевикладеного, можна говорити про постійну зміну галузевого спектра інформаційних запитів користувачів, що припускає зміну профілю комплектування і пошук нових джерел придбання документів.
Інститут “Відкрите суспільство” (м. Будапешт) надає фінансову підтримку при створенні регіонального зведеного каталогу, а з 1998р. бібліотека бере участь у мегапроекті Інституту – “Пушкінська бібліотека”. По цьому проекті отримано вже 820 екземплярів прекрасних видань. Співробітництво з IREX забезпечило активний розвиток університетської мережі Інтранет/Інтернет, і ЦНБ першою серед бібліотек вузів України змогла надати користувачам можливість безкоштовного користування інформацією світових БД. Бібліотека брала участь у проведенні виставки “Німецькі сторінки”, організованої при сприянні Ґете-інституту (м. Київ). У дарунок бібліотеці було передано близько 80 екземплярів коштовної наукової, довідкової, художньої літератури. ЦНБ у числі 30 університетських бібліотек України одержує від Британської Ради в Україні 250-томную бібліотеку Millennium, у дарунок була передана також енциклопедія Britannica на компакт-дисках.
2. Задачі бібліотеки
Задачі покликані розкрити, конкретизувати ту чи іншу мету керування. Чітка і ясна постановка задач підвищує активність співробітників.
Задачі перед бібліотекою ставить вуз, перед вузом - вища школа, перед вищою школою - держава, народ. Закон України “Про бібліотеки і бібліотечну справу” у статті “Державна політика в області бібліотечної справи” ставить перед бібліотеками задачу реалізувати права громадян на бібліотечне обслуговування, забезпечення загального доступу до інформації, культурним цінностям, що збираються, зберігаються і видаються в тимчасове користування бібліотеками.
У “Типовому положенні про бібліотеку вузу” визначені головні задачі бібліотеки, а саме:
· повне й оперативне бібліотечно-бібліографічне обслуговування студентів, аспірантів професорсько-викладацьского складу, наукових співробітників і інших категорій читачів, відповідно до їх інформаційних запитів, на основі широкого доступу до книжкових фондів;
· формування бібліотечного фонду, відповідно профілю вузу й інформаційних потреб читачів;
· активна пропаганда нормативних актів України з питань навчання і виховання студентської молоді;
· розширення номенклатури бібліотечних послуг;
· підвищення їхньої якості на основі інформаційної техніки і технологій, комп'ютеризації інформаційно-бібліотечних процесів;
· впровадження елементів госпрозрахунку;
· координація діяльності бібліотеки зі структурними підрозділами і взаємодія з бібліотеками інших систем і відомств, органами науково-технічної інформації;
· відновлення прямих зв'язків з бібліотеками інших країн, співробітництво з освітніми фондами, залучення діаспори до розвитку бібліотек вузів України;
· ведення самостійної і співучасть у науково-дослідній, навчальній, організаційно-методичній роботі з питань книгознавства, інформатики, бібліотекознавства і бібліографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Технології в галузі культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок