Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат: Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко

Загрузка...

Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко / сторінка 2

Назва:
Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,83 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Ті зміни позначилися на світогляді і психології суспільних верств, на укладі класових сил, а тим самим і на тих шляхах, якими йшов культурний розвиток взагалі в тому числі і розвиток мистецтва. На тому процесі розвитку кладе свій відбиток класова диференціація, що глибшає і поширюється з кожним роком. Селянські рухи 1902-04 років, революція 1905 року, страйки й економічні бої в Росії перед 1905 роком, все вказує, що все більше формується два табори: буржуазний і пролетарський.
Ця диференціація находить свій відбиток і в літературі та мистецтві, де також утворюється класовий поділ. З одного боку робітнича й селянська тематика набирає більшої опуклості і класової значимості в творах І. Франка, М. Коцюбинського і інших. Інші знову письменники відтворюють класове обличчя україн-ської буржуазії, її світогляд, опертий на тій зміні, що наступила в суспільних відносинах.
Для нової української інтелігенції старе народництво стає вузь-ким і незадовільним, народницьке „слугування народові - важким і чужим, — отже повстає клич „праці для себе", творення для своїх потреб і світогляду. „Шукання краси", .мистецтво для мистецтва" — це ' кличі, що природно постали на ґрунті змін» світогляду української інтелігенції, так як постали вони вже ра-ніше серед інтелігенції інших народів. В літературі найшло це ви-яв у модернізмі, в філософії індивідуалізму (Вороний, Кобилянська, Хоткевич і ін). В мистецтві іде цей самий процес. А що-й мистецтво (малярство, скульптура на Україні ще в більшої мірі, ніж в інших країнах, залежне було від свого соціального замовця, яким на Україні була буржуазія, та ідеологічно зв'язана з нею інтелігенція,— то це мистецтво відбило в собі змагання» і психологію свого замовця.
Як народництво із своєю політичною програмою сходило з арени суспільного життя, так і його виявлення в мистецтві — передвижництво, що в останніх десятиліттях минулого століття захопило під свій вплив майже всю мистецьку творчість колишньої Росії;—мусило-підлягти основній ревізії. Ревізію цю в передвижницькі настанови в мистецтві вносили нові погляди на мистецтво,1 що йшли із Заходу і за тих часів конкретизувалися в імпресіонізмі; ревізію цю вно-сило і саме життя, вносили ті основні зміни, що зайшли в класовому обличчі країни. Зрозуміло, що світогляд і змагання нової української інтелігенції найшли також свій відбиток і в мистецтві.
Традиції школи О. Мурашка
Своїми тогочасними пошуками О. Мурашко був найближчий до Б. Кустодієва, який був лідером у майстерні І. Рєпіна. Недаремно ж значно пізніше, вже по закінченні навчання, О. Мурашко разом з Б. Кустодієвим та Ф. Малявіним бере участь у створенні картини «Постановка натури у майстерні І. Рєпіна».
Немає сумніву в тому, що на вибір теми конкурсної картини О. Му-рашка «Похорон кошового» вплинули рєпінські «Запорожці». Проте мо-лодий автор виявляє незалежність поглядів на історію. Сюжетна основа полотна вкрай обмежена. Визначальну роль у відтворенні внутрішнього стану персонажів відіграє суворий лісовий краєвид. Він посилює відчут-тя урочистості і таємничості поховального обряду. З лісових сутінків у скорботному ритмі поволі виступають запорожці, які несуть труну та атрибути влади небіжчика. Це велике, впевнено написане полотно так і залишилося, на жаль, єдиним з історії України у творчості молодого майстра. Захоплений враженнями сучасного йому художнього життя під час перебування за кордоном (1901—1904) —у Мюнхені та Парижі, він більше не повертається до минулого. Французькій імпресіонізм і нові явища в живописі «столиці мистецтва» спочатку не дуже хвилю-ють недавнього випускника майстерні І. Рєпіна. Хоч можна й припу-стити, що посмертна виставка визначного майстра французького мо-дерну Л. Тулуз-Лотрека, що відбулася в Парижі 1902 року, не залишила його байдужим. І лише у само-му виборі сюжетів паризької серії полотен О. Мурашка, у трактуванні окремих образів десь та й промайне саркастична посмішка цього ху-дожника.
Значно чіткіше простежується вплив відомих іспанських майстрів — І.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок