Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> реферат безкоштовно: Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко

Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко / сторінка 6

Назва:
Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,83 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Це бачимо ми в літературі, бачимо і в малярстві. Зрозуміло, що тематикою творів „чистої краси" так літературних, як і мистецьких, не могло бути місто, з його виром і клекотом, з його боротьбою двох клас, не могла бути нужда і голод тру-дящих. Естетизм не може сприйняти їх, він шукає таких картин, до давали б насолоду красою, спокоєм, величністю. Звідси оспівування краси в природі (Вороний, Кобилянська), звідси змальовування цієї краси і в Дядченка, в тій його поезії села Керелівки, що становить найбільшу і найзначнішу частину його малярських робіт. І навіть тих кілька зарисовок міста, що він їх дав (Київ), це не зарисовки міського життя, а змалювання краси старого Києва, його мальовничої природи. Це теж характери-стична риса того світосприймання, сповненого індивідуалізмом, що його провів Дядченко крізь усі свої роботи. Громадської тематики в творах Дядченка не дала ні імперіалістич-на війна, ні революція, і Дядченко до кінця свого життя (помер він 1921 року в Керелівці) зостався тим самим чистим естетом поетом „чистої краси”, яким зробила його та доба, що поклала основу під його творчість.
Всі його праці можна поділити на дві нерівні частини: до меншої відійдуть праці, мальовані олійними фарбами, а до більшої—аква-релями та олівцем; зовсім незначну групу становлять його графіки до речі досить невдалі, химерні, які можна швидше віднести до звичайних орнаментальних малюнків пером. Та про них доклад-ніше скажемо далі.
Великих розміром робіт Дядченко не залишив після себе. Всі вони середньої величини, а портрети олійні—в половину натури й мальовані на полотні або на картоні. Зовсім ранні праці неві-домі. Велика більшість робіт не датована й не підписана, що дуже ускладнює визначення моменту їх написання, а разом з тим розвитку самого художника. Щоб з'ясувати ці важливі питання, довелось орієнтуватись на датовані твори й ставити ї віхами і як звичайно, вдаватися до порівняльної методи. Оглядаючи всю мистецьку спадщину Дядченка, перші-датовані малюнки знаходять під 1890 роком, тобто з часу перебування худож-ника у вищій художній школі в Петербурзі. Типовим для згаданого періоду являються акварелі: Ілюстрація до „Тараса Бульби М. Гоголя (Київський музей)—річ молода і в техніці поки що звичайна. В червоному козацькому жупані Андрій обіймає польську панночку,—всю білу, як метелик. Гу-сто накладена цинобра яскраво горить на жупані, відбиваючи світло свічки, що стоїть за групою на столі. Тут ще немає Дядченка, лише по м'яких тінях можна пізнати його майбутню манеру. Композиція ж нагадує „Демона Й Тамару” колись модного, солодкого Зічі.
Далі йдуть краєвиди: „Річка Стугна”—с. Злодіівка; „Бражникова гора"—Приорка; "Київ" з Приорки; „Овруцька вулиця". Всі акварельні малюнки після художньої школи академічного часу й після Академії зберігають у собі звичайну техніку шкільного порядку, тобто „заливку", „промивку" і „вливання” тону в тон. Ці акварелі ще не мають у собі тих прийомів техніки, якими надалі буде відрізнятися Дядченка з-поміж інших майстрів. Ця характеристична риса в оформленні малюнків з'явилася повніше й яскравіша значно пізніше, коли вже він оселився в Києві й одкинув від себе академічні рецепти, такі бажані й потрібні підчас студійної праці, під скляним склепінням майстерні. До речі, академічні композиції Дядченка являються :зразком умі-лого компонування юрби. Дві з них на біблійні мотиви, які до-велося бачити в Київському музеї: „Зустріч" і „Двір перед єврейським храмом”, принесли авторові нагороду срібними меда-лями (1892 р.). Ці рухливі, динамічні, многолюдні композиції підкреслюють у художникові як досвідченого рисувальника, так і дотепного композитора. Перспектива і світляні ефекти, особливо на величних порталах мармурового храму, розв'язані з тонким розумінням і поміркованістю. Є у престарому єврейському одягові археологічна недодержаність, зате архітектурні форми зреставровані бездоганно.
Якось не віриться, що Дядченко від цих композицій, повних люд-ського життя, колись перейде до закинутих, забутих, людською ногою нестоптаних сільських закутків і назавжди ізолює себе й свої краєвиди від людських фігур.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Імпресіоністко модерністські тенденції у творчості українських художників школи Мурашко

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок