Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Структура культури професійного спілкування менеджера

Структура культури професійного спілкування менеджера

Назва:
Структура культури професійного спілкування менеджера
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,15 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 371.132:174
Волошина А., Київський національний економічний університет
Волошина А. - аспірант кафедри педагогіки Київського національного економічного університету
Структура культури професійного спілкування менеджера
Стаття присвячена актуальним проблемам підготовки менеджера до професійного спілкування. The article devote to the actual problems of manager's preparing to the professional intercourse. У психолого-педагогічних дослідженнях не знайшла належного відображення розробка структури культури професійного спілкування менеджера. Науковці, в основному, вважають, що вказана структура повинна відповідати компонентам спілкування, які вирізненні у наукових працях Андреєвої Г.М.
У нашому ж дослідженні , з метою з'ясування сутності та розробки структури культури професійного спілкування менеджера, буде доречно, у першу чергу, проаналізувати існуючі підходи до визначення понять "комунікативна культура" та "культура спілкування".
Так, В.В.Соколова розглядає комунікативну культуру як базовий компонент культури особистості і визначає її сукупність умінь й навичок у галузі засобів спілкування і законів між особистісної взаємодії, які сприяють взаєморозумінню, ефективному вирішенню задач спілкування.
І.І.Тимченко з огляду на здійснений нею аналіз соціально-педагогічних і психологічних умов формування комунікативної культури як професійної цінності сучасного студентства розглядає її як систему поглядів і дій, що слугує індивіду моделлю орієнтації для задоволення потреб самореалізації і способом досягнення цілей особистості у спілкуванні з іншими людьми. В.В.Садова підкреслює, що в деяких дослідженнях неправомірно ототожнюється комунікативна культура з культурою спілкування і культурою взаємостосунків. У той же час комунікативну культуру педагога вона визначає як динамічне особистісне утворення, яке концентрує в собі мистецтво мовлення і слухання, об'єктивного сприйняття і правильного розуміння школяра та сприяє побудові гуманних взаємостосунків і досягненню ефективної взаємодії на основі спільних інтересів. Комунікативна культура передбачає також високі моральні якості вчителя, його ставлення до учня як до особистості, а не як засобу досягнення практичної мети .
Як відомо, в психолого-педагогічних дослідженнях знайшли відображення різні наукові підходи до розуміння суттєвих особливостей культури професійного спілкування педагога, що зумовлює необхідність звернення до відповідних робіт.
Так, культура педагогічного спілкування у роботі В.С.Грехнева - це соціально значущий показник (міра) здібностей педагога, його умінь здійснювати свої взаємостосунки з іншими людьми - здібності і уміння сприймати, розуміти, засвоювати, передавати зміст думок, почуттів, прагнень у процесі рішення поставлених педагогічною діяльністю конкретних задач навчання та виховання . У руслі наукового підходу В.С. Грехнева розглядали культуру педагогічного спілкування й інші дослідники .
Культура педагогічного спілкування, як стверджує Р.М.Фатихова, це - міра прийняття вчителем педагогічних цінностей і орієнтація на вільну міжособистісну взаємодію, в якій реалізуються суб'єкт-суб'єктні стосунки, формуються й проявляються особистісно своєрідні властивості партнерів.
З огляду на трикомпонентну структуру спілкування, що обґрунтована Г.М.Андрєєвою, І.І.Комарова визначає культуру педагогічного спілкування як складну інтегральну якість особистості педагога, яка синтезує перцептивні, комунікативні та інтерактивні особливості спілкування вчителя з учнями і детермінується його ціннісними орієнтаціями .
Цікавий підхід щодо визначення сутності вказаної культури пропонує С.О.Рябушко. Під цією культурою вона розуміє сформованість відповідного рівня професійно-особистісних якостей, які відображаються у стилі професійної діяльності, провідними ознаками якого є професіоналізм та оволодіння засобами спілкування, а результатом виступає педагогічна творчість .
Л.В.Лучкіна у результаті аналізу наукової лінгвістичної, методичної, педагогічної літератури приходить до висновку, що професійна культура спілкування вчителя це - ступінь його здібностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Структура культури професійного спілкування менеджера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок