Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Інноваційна мануфактурна технологія - гобеленові шпалери (Новітні тенденції килимарського ткацтва)

Інноваційна мануфактурна технологія - гобеленові шпалери (Новітні тенденції килимарського ткацтва)

Назва:
Інноваційна мануфактурна технологія - гобеленові шпалери (Новітні тенденції килимарського ткацтва)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інноваційна мануфактурна технологія - гобеленові шпалери (Новітні тенденції килимарського ткацтва)


Своєрідним фундатором моди на гобеленові шпалери в Україні позиціонує себе Компанія «ВіЛ-147», що розпо-чала свою мануфактурну діяльність гладкотканого ручного ткацтва в 1998 році і стала першою шпалерною мануфакту-рою, створеною в Україні за добу Незалежності. Вже десятиліття поспіль компанія продуктивно намага-ється відроджувати та розвивати культурні традиції цього старовинного виду декоративно-ужиткового мистецтва, надаючи йому сучасного звучання та змісту. За цей час ство-рено цінну мистецьку колекцію гобеленів видатних худож-ників України - класиків XXI століття, що є вагомим внеском в українську та світову культуру. Зародження на теренах України нових форм «капіта-лістичного побуту» разом із грандіозним розмахом при-ватного будівництва маєтків «палацового типу», зокрема різного роду громадських будівель: бізнес-центрів, ресто-ранів - поставило нові завдання перед архітекторами та майстрами монументально-декоративного мистецтва, які формують інтер'єри цих споруд. По суті, архітектурно-будівельний бум в Україні, високі вимоги замовників до естетики інтер'єрного простору стали тим самим імпульсом, що підштовхнув «ВіЛ-147» до ство-рення шпалерної мануфактури. Це поклало початок ново-му художньому виробництву в Києві, призначення якого - стимулювати розвиток сучасної шпалери (гобелену) й актуалізувати її, пробудити творчий інтерес в архітекторів, дизайнерів та споживачів до цього прекрасного мистецтва.
РЕТРОСПЕКТИВА УКРАЇНСЬКОГО ГОБЕЛЕНУ
Протягом століть у Західній Європі, Росії, Україні шпалери цінувалися високо та задорого, через що вважалися предметами розкоші.
Потрібно визнати, шпалерне тка-цтво не є традиційним і характерним для України. Хоча навички килимово-го ткацтва були добре відомі народ-ним майстрам, передавалися у селах із поколінь у покоління.
Зараз важко сказати, як давно в Україні зародилося килимарство. Археологічні знахідки, літописи і літе-ратурні джерела свідчать, що килими були відомі ще за часів Київської Русі. Вони не лише служили прикрасою й утепленням князівських хоромів та храмів, але також відігравали визначну роль при здійсненні різних обрядів.
Відомо, що наприкінці XVIII століття в Україні існували сільські ткацькі про-мисли, де народними майстрами ство-рювалися килими, а в містах з'явилися ткацькі мануфактури і фабрики.
Продовжуючи традиції, до кінця XIX століття промисли зберігали високий художній рівень.
 
Втім, уже на початку XX століття килимове ткацтво поступово занепа-дає, хоча прогресивні діячі художньої української інтелігенції приклада-ють максимум зусиль для його збереження та підтримки. Це художни-ки С. Васильківський, П. Сластіон, О. Кульчицька, відомі мистецтвознавці - М. Біляшівський, Г. Павлуцький, Д. Щербаківський.
Проте основною формою виробни-цтва орнаментальних килимів з часом стає надомництво. Хоча головні цен-три орнаментального килимарства на Буковині, Гуцульщині, Прикарпатті, Поліссі, Чернігівщині, Полтавщині, Київщині зберігають етноспецифіку, залишаючись джерелом натхнення для безлічі професійних художників.
Орнаментально-рослинні моти-ви сільських килимів XVIII - XIX сто-літь ускладнювались узагальненими сюжетно-фігуративними композиція-ми. Але пік трансформацій сюжетно-тематичного килима в гобелен, цю назву закріплюють за ним в Україні, припадає на 1920 - 1930 роки, коли в царині декоративного мистецтва пра-цюють такі видатні митці, як Сергій Колос, Олександр Саєнко, Дмитро Шавикін, Михайло Дерегус. Зокрема, в ті роки зароджується, а незабаром зміцнюється і стає доволі плідною творча співдружність художників-професіоналів і народних майстрів, що виконують гобелени за картонами перших, (кольоровими ескізами нату-ральної величини).
Гобелен в останній чверті XX століт-тя здобуває все більше значення серед інших видів декоративного мистецтва в архітектурі, але розвивається не тільки під впливом народного килимарства, а й сучасного європейського мистецтва. В Україні в галузі гобелена працюють талановиті випускники Академій мис-тецтв Львова, Києва, Харкова.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інноваційна мануфактурна технологія - гобеленові шпалери (Новітні тенденції килимарського ткацтва)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок