Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Використання пейзажного живопису у навчальному процесі

Використання пейзажного живопису у навчальному процесі

Назва:
Використання пейзажного живопису у навчальному процесі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,88 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Використання пейзажного живопису у навчальному процесі


Пейзажний живопис - один з необхідних видів роботи в процесі під-готовки художника-педагога, важливий розділ програми курсу живопису.
В пейзажному живопису художник безпосередньо звертається до на-тури, передає простір за принципом лінійної та повітряної перспективи, створює подібність реального середовища та правдивий стан освітлення. Зображуючи пейзаж, художник прагне передати колористичний стан у
природі. Природа бескінечно різнобарвна та прекрасна. Сонячне світло та
*
навколишнє середовище творять невичерпну гармонію фарб. Все в приро-ді гармонійно, доцільно, гарно. Вплив природи на людину, глибокі пере-живання та думки, які вона викликає, сприяло появі в образотворчому мистецтві жанру пейзажного живопису.
Пейзаж - являє собою одну з найемоційних областей образотворчо-го мистецтва, своєю естетичною дією витвори пейзажного живопису здатні духовно збагатити людину. Пейзаж, який передає характер рідної приро-ди, в якому зображено емоційне відношення до неї художника, є важли-вим засобом виховання почуття любові до рідного краю.
Спілкування з природою є незмінним джерелом натхнення та від-родження творчих задумів. Але якщо художник не вивчає, а лише фанта-зує при зображенні якихось явищ, це завжди звучить фальшиво, утворює неприємне враження на глядача. Глибина пейзажного образу - результат ретельного вивчення природи. Живописна практика вчить художника ви-тончено передавати кольорові особливості певного стану природи.
Першим завданням пейзажного живопису повинні бути коротко-строкові етюди на передачу кольорових відмінностей між кольоровими об'єктами пейзажу (силует будівлі, загальна пляма неба, загальна площи-на землі, однорідна по кольору пляма дзеркальної поверхні ріки). Від вміння бачити з натури, та знаходити на етюді відношення великих кольо-рових плям, залежить успіх живописного зображення. Переконливість та правдивість живопису пейзажного етюду залежить як від вірно знайдених кольорових відношень між окремими об'єктами, ділянками та планами натури, яку ми бачимо, так і від правильного визначення з натури загаль-
ного тонового та кольорового стану, залежного від сили освітлення.
В процесі живопису необхідно бачити предмети і об'єкти пейзаж усе відразу, одночасно тримати, у полі зору перший та другий і віддале
ний плани. Тільки при такому цілісному сприйнятті можна правильно
. . . \
визначити перспективні розміри усіх частин пейзажу, їх кольорові співвід-ношення на різних планах та досягти цілковитості зображення.
Передаючи кольорові відношення натури необхідно ще мати на увазі кольорову єдність, яка створює спектральний склад освітлення (його ко-лір).
Ранком у натурі переважають золотисто-рожеві відтінки, увечорі -жовто-оранжеві, в похмурий день - нейтрально-сріблясті. Нанесення в етюдах великих кольорових віносин повинно вестись з врахуванням ста-ну освітлення - загально тонового і кольорового стану та кольорової єд-ності і споріднення фарб. В процесі роботи над довготривалими по часу етюдами належить виконати спочатку широку промальовку основних ко-льорових співвідношень (основних плям), далі переходити до детальної проробки об'єктів переднього та середнього планів.
З особливими труднощами пов'язано бачення тих якісних змін пред-метних кольорів природи, які залежать від сили і спектрального складу І освітлення (вдень, вночі, в сонячний день та похмурий). Наприклад, стовбур берези увечері при заході сонця буде замальовуватись в оранжево-червоні відтінки. Але звичайна уява про колір стовбура берези, як білий, І не зникає. Ця особливість зорового сприйняття у психології називають І константністю та заключається в постійності окремих властивостей і якостей зорового сприйняття об'єктів незалежно від утворених з ними змін. І У процесі пейзажного живопису потрібно придбати вміння відволікатися від звички бачити предметні кольори (особистий колір), відпрацювати зо-ровий досвід помічати кольори, обумовлені освітленням та віддаленістю.
Правдиве живописне зображення базується на побудові кольорово-го строю етюду, пропорційного кольоровим співвідношенням натури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Використання пейзажного живопису у навчальному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок