Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Мистецтво правильно мислити і говорити

Мистецтво правильно мислити і говорити

Назва:
Мистецтво правильно мислити і говорити
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,39 KB
Завантажень:
527
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Мистецтво правильно мислити і говорити
План
1. Уміння говорити
2. Техніка мовлення 
3. Роль Запитання в спілкуванні
4. Засоби спілкування, суперечки 
5. Чітко писати — чітко мислити
6. Література
Уміння говорити
Від уміння говорити нерідко залежить успіх, авторитет, кар'єра. Для того, щоб навчитися добре, змістовно говорити, необхідно збагачувати свої знання й досвід, удосконалювати професійну освіту, усебічно розвиватися. Уміння говорити завжди розвивається одночасно з розширенням культурного та професійного світогляду.
Сутність красномовства полягає в умінні та здібностях правильно і вміло говорити за змістом і майстерно за формою. Підчас підготовки до виступу слід уникати:*
багатьох однорідних або нетипових прикладів і фактів;*
не стомлювати аудиторію надмірною кількістю цитат, цифр, дат тощо.
Сучасна риторика охоплює такі питання:*
психологія у сфері стосунків між людьми;*
підготовка до виступу;*
побудова і виголошення промови;*
стиль і виклад промови;*
культура, техніка мовлення;*
особистість промовця;*
знання аудиторії.
Про що б не йшла мова, треба вміти говорити, зробити все належне, щоб інша сторона вас зрозуміла. Для того, щоб повідомлення було сприйняте правильно, необхідно:
добре знати тематику зустрічі;
спланувати своє повідомлення;
не зневажати фактами;
намагатися привернути до себе увагу;
слідкувати за своєю мовою;
говорити задля досягнення мсти.
Для адекватного сприйняття вас партнерами чи аудиторією слухачів:*
акцентуйте важливі слова та підпорядковуйте їм неважливі;*
змінюйте голос — він повинен то знижуватися, то підвищу* ватися. Раптове підвищення чи зниження тону голосу виділяє слово чи речення на загальному фоні;*
змінюйте темп мовлення — цс надає йому виразності;*
робіть паузу до і після важливих слів.
Техніка мовлення
Дикція - чітка вимова звуків, складів слів, відповідно до фонетичних норм мови. Гарна дикція виявляється в тому, щоб кожне слово було чути, щоб воно чисто і чітко звучало. Не можна "ковтати" окремі слова чи звуки, закінчення фраз - це заважає зрозуміти зміст висловленого.
Велике значення має інтонаційне багатство мови: тональне забарвлення, відтінки емоцій.
Вдале проголошення промови зумовлюється також і темпом. Оптимальний темп усного мовлення становить близько 120 слів за хвилину. Але протягом усієї промови небажано зберігати один і гой же тон: зміна темпу мовлення виступаючого (оратора) посилює увагу слухачів.
Запам'ятаємо, що навіть добре написаний текст не завжди добре "лягає" на звучання. Коли озвучити текст, виявиться, що окремі слова є зайвими, інші — одноманітними. Отже, потрібно працювати над звуковим оформленням тексту. "Робота над інтонацією, писав К. Станіславський, — полягає не в тому, щоб щось вигадувати і витискувати з себе. Вона відбувається сама собою, якщо існує те, що вона має виявити, тобто думка про внутрішню сутність" .
Варто дотримуватися пауз. Паузи, на думку К. Станіславського, поділяють думку, що викладається, на складові частини. Необхідно віднайти потрібні паузи й наголоси в тексті. Тоді текст зазвучить по-особливому.
Потрібно дотримуватися логічних пауз, які мають "два взає мопротилежні призначення: поєднувати слова у групи (мовні такти), а групи — відмежовувати одну від одної. Між двома логічними паузами треба вимовляти текст і "випльовувати" його частинами".
Особливого значення надавав К. Станіславський психологічній паузі, яка "дає життя думці, фразі й такту, намагаючись передати підтекст. Якщо без логічної паузи мова бездумна, то без психологічної вона позбавлена життя... Психологічна пауза говорить без слів. Вона замінює їх поглядами, мімікою, випромінюванням, натяками, ледь вловимими рухами і багатьма іншими свідомими і підсвідомими засобами спілкування" .
Щоб виробити навички гарно говорити (озвучувати текст), необхідно:*
уважно ставитися до звучання мови;*
володіти модуляцією голосу (модуляцією — лат. modulatio — розмірність, гармонійність, ритм — називають зміну тональності, сили, ритму, звучності голосу).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Мистецтво правильно мислити і говорити

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок