Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Донателло

Донателло

Назва:
Донателло
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,98 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Для кожної епохи в мистецтві, як і для етапів розвитку людства в цілому, характерно як новаторство, народження нових форм, наповнення їх іншим змістом, так і продовження традицій, наступний зв'язок культур.
У даній роботі я на прикладі двох творів круглої скульптури спробую прослідити, якими принципами керувалися художники епохи Відродження і Античності, які художні придбання античності знайшли віддзеркалення в мистецтві відродження, які нові елементи художньої творчості з'являються в епоху відродження. Я аналізую роботу Донателло “Давид” (1440 – 43) і скульптуру Поліклета “Доріфор” (V в. до н.е.).
Робота Поліклета “Доріфор” належить періоду класики в античному мистецтві. Це епоха вищого підйому античного мистецтва, пов'язана з розквітом старогрецьких держав-полісів в 5 – 4 вв. до н.е. Якнайповніші відобразився грецький естетичний ідеал у витворах мистецтва грецької класики, які вже в античну епоху були визнані досконалими і зразковими. Виконуючи в художній культурі античності роль доцентрового, організуючого почала, цей ідеал більшою чи меншою мірою, прямо або побічно позначався на основній . витворів мистецтва античної епохи. Один з найшанобливіших образів – стрункий, голий хлопець, атлет, що не відає внутрішніх колізій і душевного сум'яття. Його міроотношеніє урівноважено, безпристрасно; погляд твердий, спокійний.
У всьому вигляді фізичної досконалості відчувається цілісність натури, надійність. Творці Стародавньої Еллади прагнули передати в статуях атлетів не стільки індивідуальні, особові риси, скільки сутнісні, типові властивості досконалої людини, його універсальні, найцінніші якості з погляду античної культури. Формується значущість образу героя, що бореться за твердження на землі загальної гармонії за допомогою фізичної сили, спритності, хоробрості, цілеспрямованості. Саме в цій боротьбі виявлялася цінність героїчного зусилля, готовність до колосальної енергії подолання, що відображала справжню досконалість, утілювалося оптимістичне відчуття панування людини над світом. Краса унікального, мінливого, неповторного була чужа грецькій художній свідомості в період становлення античної культури. Головними об'єктами зображення ставали боги і легендарні герої, що втілюють образ ідеальної людини. Цей тип краси втілений в роботах Поліклета.
Так само як Античність заклала основи для розвитку мистецтва епохи Відродження, Відродження стало джерелом надихання для подальшого розвитку європейської культури Нового часу. Яка ж возрожденчеськая суть прекрасного? На формування нового типу художнього світосприймання істотна дія надала наростання темпу реального життя, динамічніший рух суспільства в часі просторі.
Головною дійовою особою епохи, своєрідним центром культури стає енергійна, вольова, розкріпачена людина, що мріє про реалізацію захоплюючих земних ідеалів. Возрожденчеській людина немов вперше відчула різноманіття власних безмежних можливостей, які раніше залишалися незвіданими і незатребуваними. Внутрішній і зовнішній світ розвернулися у всій своїй небаченій многолікості, багатстві, блиску, вражаючи уяву, спонукаючи до творчого самораськритію. Зросло відчуття власної гідності, яка не виконувала такої принципової ролі в античній культурі. Ренесансну людину привертав героїчний дух язичницьких уявлень, повна напруженої дії життя. Скульптура, в середні століття нерозривно пов'язана з архітектурою, одержує і самостійне існування, з'являється статуя, що вільно стоїть, пам'ятник сучаснику, скульптурний портрет. Теми і образи скульптури черпаються не тільки з Священного писання, але також з античної міфології. Формується нова пластична мова скульптури, заснована на вивченні натури і античної спадщини. Провідним центром Відродження була Італія, мистецтво і культура якої пережили небувалий підйом.
Донателло – яскравий представник епохи раннього Відродження в Італії. Одна з його робіт – “Давид” з Барджело. Образ Давида широко представлений в європейському мистецтві. До цього персонажа зверталися А. Вероккьо, Мікеланджело.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Донателло

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок