Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> інтервал

інтервал

Назва:
інтервал
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,18 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Слово "інтервал" в перекладі з латинської мови ( intervallum - відстань) означає відстань, проміжок, відрізок між будь-якими двома об'єктами. В музиці інтервалом називається проміжок між двома звуками або співвідношення двох звуків за висотою. Нижній звук називається основою, а верхній вершиною. Кожен музичний інтервал має дві величини: ступеневу і тонову.
Ступенева величина інтервалу - це величина, яка визначає кількість основних ступенів діатонічного звукоряду, які охоплює даний інтервал. Ступенева величина інтервала позначається арабською цифрою, яка вказує на кількість ступенів, що охоплює даний інтервал і відповідає його назві.
Для назви інтервалів використовують латинські порядкові числівники:
Прима - охоплює 1 ступінь, що двічі повторюється і позначається цифрою 1.
Секунда - охоплює 2 ступені і позначається цифрою 2.
Терція - охоплює 3 ступені і позначається цифрою 3.
Кварта - охоплює 4 ступені і позначається цифрою 4.
Квінта - охоплює 5 ступенів і позначається цифрою 5.
Секста - охоплює 6 ступенів і позначається цифрою 6.
Септима - охоплює 7 ступенів і позначається цифрою 7.
Октава - охоплює 8 ступенів і позначається цифрою 8.
Можлива інша система позначення ступеневої величини інтервалів. Зокрема, С.І.Танєєв пропонував визначати ступеневу величину інтервалу, таким чином - цифра відтворює кількість проміжків між ступенями інтервалу. За цією системою: прима-0, секунда-1, терція-2, кварта-3, квінта-4, секста-5, септима-6, октава-7.
Тонова величина інтервалу - це величина, яка вказує на кількість тонів або півтонів, що містить даний інтервал. Тонова величина може бути виражена цілими, дробовими і мішаними числами (наприклад: 1 тон, 1/2 півтон, 1 1/2 півтора тону).
За тоновою величиною інтервали поділяються на дві групи:
чисті інтервали;
великі та малі інтервали.
До чистих інтервалів належать прима, кварта, квінта, октава. До великих та малих інтервалів належить секунда, терція, секста, септима.
Крім того, кожен з тих інтервалів може бути змінений у бік розширення або звуження і називатись збільшеним, двічі збільшеним, зменшеним, двічі зменшеним. Збільшеним називається інтервал, тонова величина якого на хроматичний півтон більша від основного виду-чистого або великого, а ступенева величина однакова. Збільшений інтервал утворюється від чистого або великого шляхом підвищення вершини на півтон, або пониження основи на півтон. Двічі збільшеним називається інтервал, який на хроматичний тон ширший свого основного чистого або великого виду, проте має однакову ступеневу величину. Двічі збільшений інтервал утворюється від чистого чи великого шляхом або підвищення вершини на тон, або пониження основи на тон, або одночасного підвищення вершини і пониження основи на півтон.
Зменшеним називається інтервал, тонова величина якого на хроматичний півтон менша за основний вид - чистий або малий, а ступенева величина однакова. Зменшений інтервал утворюється від чистого або малого шляхом пониження вершини на півтон або підвищення основи на півтон. Двічі зменшений називається інтервал, який на хроматичний тон вужчий основного - чистого чи малого виду, але має однакову ступеневу величину. Двічі зменшений інтервал утворюється від чистого або малого інтервалу шляхом або пониження вершини на тон, або підвищення основи на тон, або одночасно пониження вершини і підвищення основи на півтон.
Теоретично кожен інтервал може збільшуватись і зменшуватись в будь-яку кількість разів, крім прими, яка не може бути зменшена.
Класифікація інтервалів
Всі інтервали розподіляються на:
1) за часовим співвідношенням
а) мелодичні,
б) гармонічні;
2) за відношенням до октави
а) прості,
б) складні;
3) за положенням в музичній системі
а) діатонічні,
б) хроматичні;
4) за слуховим враженням (фонізмом)
а) консонанси,
б) дисонанси;
5) за положенням в тональності
а) стійкі,
б) нестійкі.
Способи відтворення інтервалів бувають двох видів: мелодичні і гармонічні.
Мелодичним називається інтервал, звуки якого йдуть послідовно один за одним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: інтервал

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок