Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Колір та його характеристика

Колір та його характеристика

Назва:
Колір та його характеристика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,34 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему
Колір та його характеристикаЗ найдавніших часів і до наших днів колір є невід'ємною частиною життя людини. Звертаючись до мистецтва минулих століть, ми бачимо, що чоловік перебував у постійному пошуку витончених колірних рішень. Колір у всі часи був способом художнього самовираження того чи іншого народу. Колір може керувати нашою увагою, залучати погляд до головного, відволікаючи від другорядного, або навпаки.
Першу струнку систему квітів створив Леонардо да Вінчі. Він не тільки встановив, що різноманіття кольору може бути обмежене: "Простих кольорів шість: білий, жовтий, зелений, синій, червоний і чорний", - але і виділив два можливі аспекти кольорів: художній та фізичний. Знаменитий німецький поет Йоганн Вольфганг Гете створив величезний (1400 сторінок) "Праця про природу кольору" та сам цінував його вище всіх своїх поетичних творів. Гете розглядав колір комплексно, з огляду на психологічний і фізіологічний аспекти.Колористика (від лат. Color - колір, фарба) - наука про колір, що включає знання про природу кольору, основних, складових і додаткових кольорах, характеристики кольору, колірних контрастах, змішуванні кольорів, КОЛОРИТ, колірної гармонії, колірної культуру і мову кольору.
Колорит
Одним їх найважливіших засобів емоційної та художньої виразності служить колорит.
Колорит - це система співвідношення квітів, що утворюють певну єдність і є естетичним вираженням барвистого розмаїття дійсності.
За характером колірних сполучень колорит може бути спокійним або напруженим, холодним або теплим, світлим або темним, а за ступенем насиченості та сили кольору - яскравим, стриманим, блеклим і т.д. У будь-якому творі мистецтва (яким є і костюм) колорит утворюється складним і неповторним взаємодією фарб. Колір характеризує не тільки естетичний сенс одягу, але і його символічне значення, що об'єднує людей. Наші очі здатні розрізняти величезна кількість квітів. Але все це різноманіття ділиться всього лише на дві групи: ахроматические (тобто незабарвленим) - чорний, білий і їх суміш - сірий; хроматичної (тобто пофарбовані) - це всі інші кольори і відтінки. Для того, щоб грамотно і гармонійно поєднувати кольору в костюмі, дизайнер повинен знати їх основні характеристики.
Характеристики хроматичних кольорів
Колірний тон - це наявність в одному кольорі домішок іншого. Тон характеризує відміну одного кольору від іншого.
Приклад
У малиновому кольорі присутній синій, а в червоно-помаранчевому - жовтий. Таким чином, ці кольори виходять змішуванням двох кольорів: у першому випадку червоного та синього, у другому - червоного і жовтого. Отже, тон у цих двох кольорів різний.
2. Насиченість - це наявність чистого пігменту в кольорі (наприклад, насичений синій, насичений зелений і т.д.).
3. Світлість - це наявність в кольорі білого або чорного пігменту. Самим світлим кольором є білий, найбільш темним - чорний.
Приклад
Одні й ті ж кольорові тони, взяті в різних світлісних відносинах, виробляють різне емоційне враження. Додавання до чорного колір створює відчуття важкості, а той же колір з додаванням білого здається легким, радісним і ніжним.Чим більше кольори відрізняються один від одного по світлості, насиченості і колірному тону, тим менше вони гармонують один з одним.
Теорія кольороподілу В. Оствальда
Все різноманіття основних характеристик кольору було представлено німецьким вченим В. Оствальдом в його теорії кольороподілу. Він представив всі кольори у вигляді замкнутого колірного тіла, що складається з двох конусів, об'єднаних загальним підставою. Єдиної віссю конусів є ахроматическим ряд: верхня точка - білий колір, нижня - чорний.
По окружності підстави розташовані найбільш насичені спектральні кольору (кольори веселки), які розташовані в певній послідовності: червоний - помаранчевий - жовтий - зелений - синій - синій - фіолетовий. (Ви, напевно, пам'ятаєте жартівливим скоромовки, в якій перша буква кожного слова є першою літерою назви кольору: "Кожен мисливець бажає знати, де сидить фазан".)
Колірний коло
 
На основі цієї фігури був розроблений колірної коло - одна з колірних гармонії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Колір та його характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок