Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Характерні особливості культури другої половини XX століття.

Характерні особливості культури другої половини XX століття.

Назва:
Характерні особливості культури другої половини XX століття.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Характерні особливості культури другої половини XX століття.


Основні напрямки розвитку прогресу
Після Другої світової війни відчутно прослідковуються дві основні тенденції в розвитку наукового знання з вивчен-ня культури. Продовжують існувати моделі пізнання куль-тури в філософії, філології, археології, історії, які склалися на попередньому етапі. Тут відбувається накопичення ем-піричного знання і фактів, які все більше перестають вкла-датися в прості ідеологічні форми інтерпретації. В той же час розповсюджується дифузія знань про суспільство і куль-туру, яка вже є на цей час в розвинутих країнах.
Прогрес — це поступальні зміни на краще. Правда, Леві-Стросс став всесвітньо відомим завдяки теорії, за якою роз-виток людства від первіснообщинного ладу до сучасної ци-вілізації не варто вважати прогресом, тому що на відміну від нас туземцям Амазонки й сьогодні важлива не істина, а згода.
I все ж таки довгий ланцюг змін привів людину від біоло-гічноїеволюції до еволюції культури. В еволюційному кон-тексті історія культури постає як самостійна стадія універ-сального розвитку, яка сполучена з біологічними і космофізичними стадіями змін, що відбуваються. В ній доба, в яку ми живемо, поділяється на вік машин і на вік електроніки. З середини XX століття настав вік ядерної енергії.
Щоб уявити собі, з якою швидкістю розвивається нау-ково-технічний прогрес (НТП), слід згадати, що дітище XX століття — телефон пройшов шлях від ідеї до втілення за 56 років. Радіо подолало цю відстань вже за 35 років, радару для цього було необхідно всього 15 років, телевізору — 14, квантовим генераторам (лазеру) — 9 років, а транзистору — тільки 5 років. Перший корабель з людиною на борту був запущений у космос в 1961 році, а через 8 років люди впер-ше здійснили висадку на Місяць.
Середина 40-х років є визначальною для людства через дві події. Перша з них — це вибух двох атомних бомб над японськими містами Хіросіма і Нагасакі. Друга ж — проро-цтво про можливість прийому телепрограм по всьому сві-тові через супутники. В 60-х роках було ще одне пророцтво про те, що революція в електроніці звузить світ до масшта-бів «світового села» (Мак Любанс). Дійсно, на всіх п'яти континентах Землі сьогодні нараховується більше, ніж один мільярд телевізорів.
В 70-ті роки почав формуватись євроамериканський куль-турний ландшафт. Почали складатися фундаментальні уяв-лення про важливість екології. Виникла сінергетика як нау-ковий міждисциплінарний напрямок. Ця наука утвердила єдність всього сущого. Поняття конвергенції з терміну нау-кового стало терміном політичним. В його основу лягла ідея поступового зникнення економічних, соціальних, ідеоло-гічних відмінностей між капіталізмом і соціалізмом. Вини-кли нові стимули для розвитку методів компаративістики, які застосовуються не тільки в природничих науках, а й в мовознавстві, історії, літературознавстві, мистецтві тощо. Були винайдені комп'ютери — універсальні технічні засоби. Вони діють на основі загальних в міжнародному масштабі принципів, мов, ідеологій, що надали культурно-інтегра-ційним процесам становище таких, що самі рухаються, самі розвиваються і які зробили ці процеси незворотними.
Винахід мікропроцесорів і стрімкий ріст комп'ютериза-ції почав викликати побоювання в тих країнах, які вступили в епоху постіндустріалізації. Виявилось, — стверджує відо-мий американський публіцист О. Геніс, — що комп'ютери ведуть історію назад. Вже зараз ідеальний американський дім нагадує старовинний замок. Причина цього криється у ха-рактері НТП, який на основі телемеханіки здійснює ідею електронного котеджу, роботи надомника, що знаменує со-бою перетворення сім'ї (як це було в середньовіччі) на голов-ну ланку суспільства, коли вона водночас виступає і місцем праці, і навчання, і лазаретом, і дитячим садком.
В 1953 році молоді англійські вчені Френсіс Крік і Джеймс Вотсон в лабораторії Кембріджського університе-ту відкрили структуру молекули ДНК. Це відкриття приве-ло до бурхливого розвитку теоретичної і практичної гене-тики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Характерні особливості культури другої половини XX століття.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок