Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Деякі загальні правила етики та етикету

Деякі загальні правила етики та етикету

Назва:
Деякі загальні правила етики та етикету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,91 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Деякі загальні правила етики та етикету


З самого раннього дитинства ми розрізняємо симпатичних, менш симпатичних і зовсім неприєм-них хлопчиків, дівчаток, дорос-лих чоловіків і жінок.
У чому ж криється причина такого різного сприйняття? І що робити, щоб завоювати при-хильність оточуючих?
Відповідь проста — про лю-дей судять з їх поведінки у суспільстві.
Основні правила поведінки, прийняті суспільством, назива-ються етикетом. Ці правила по-ведінки прості, їх. не так багато, і якщо, запам'ятавши їх, не забувати ними правильно корис-туватися, то двері найвишуканіших родин перед вами будуть завжди відчинені, і ви у будь-якій компанії завжди будете почуватися легко і невимушене.
Основне правило можна сформулювати так:
переваги мають дівчатка перед хлопчиками,
жінки — перед чоловіками,
старші — перед молодшими.
інваліди або хворі — перед здоровими,
начальники — перед підлеглими.
Наприклад, вони вирішують, чи починати з ким-небудь розмову, першими заходять до кімна-ти, до вагону, їх імена наводяться на першому місці.
При знайомстві чинять навпаки: спочатку називають дівчинці ім'я хлопчика, старшому — ім'я молодшого, начальнику — ім'я підлеглого.
Так зване почесне місце завжди належить дівчинці, жінці, літній людині., їм слід поступа-тися місцем, у першу чергу надавати допомогу, коли цього вимагають обставини.
По сходах хлопчик повинен іти так, щоб мати можливість у випадку необхідності допомогти дівчинці. Тобто, піднімаючись, іти за нею, а спускаючись — перед нею.
Якщо ви когось випадково штовхнули, потур-бували або захотіли про щось попросити, то ви-бачтеся коротко, але ввічливо: «вибачте», «пере-прошую» або ще ввічливіше — «вибачте, будь ласка».
У відповідь на вибачення треба ввічливо відповісти: «будь ласка» або «нічого не ста-лося».
Щоб мати хороші манери, дуже важливо пра-вильно тримати своє тіло. Треба керувати завж-ди і всюди своїми рухами: чи стоїте ви, чи йдете або сидите.
Некрасиво ходити надто швидко, перестри-бувати на сходах через кілька сходинок. Дуже повільно ходити теж негарно. Підстрибувати, крокувати різко, по-військовому, розмахувати руками — неприпустимо. Руки під час ходьби мають рухатися легко, невимушене. Упиратися руками у боки, засовувати їх у кишені штанів чи пальта — поганий тон.
Манера сидіти часто дає можливість судити, добре вихована людина чи погано.
Сидіти треба рівно, на передньому краї стільця. Не розводьте надто коліна, не закладайте ноги за ніжки стільця. Гойдатися на стільці, хапатися за спинку сусіднього стільця, сидіти верхи на стільці — неприпустимо. Сідати і вста-вати треба без шуму.
Багатьох — дуже поширених — поганих зви-чок необхідно позбавлятися.
Наприклад, чоловікові недозволено ходити неголеним — це негігієнічно і неестетично.
Поганою ознакою вважаються погано догля-нуті руки. Нігті мають бути не дуже коротки-ми. Обкусувати нігті неприпустимо. Безумовно, вони повинні бути завжди чистими, але чистити нігті у товаристві просто непристойне, як і дов-батися у вухах.
У багатьох є звичка розчісувати волосся, пе-ребуваючи у товаристві інших людей. Це верх непристойності, особливо за столом!
Погана звичка — прочищати ніс, голосно ся-каючись, коли знаходишся у товаристві. Якщо вам конче необхідно висякатися, то виберіть підходящий момент, відверніться убік. Мабуть, зайве нагадувати, що носову хустку можна ви-користовувати лише чисту.
Негарно ходити похмурим або заглибленим у роздуми. Не показуйте на людях свого пога-ного настрою. Привітний погляд прикрашає будь-яке обличчя.
Під час розмови не штовхайте «по-дружньо-му» для певності свого співбесідника ліктями. Не поляскуйте співбесідника «ніжно» по плечі. Не хапайте за рукав чи ґудзик. Ведучи розмову, не жестикулюйте, не бризкайте слиною — це непристойно і негігієнічно.
Недоречний і голосний сміх, що привертає увагу. Якщо вас хтось розсмішив, не варто зату-ляти лице руками.
Вітання
Хто повинен вітатися першим?
При зустрічі зі знайомими людьми, з котри-ми ви хочете поговорити, неодмінно привітайте-ся.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Деякі загальні правила етики та етикету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок