Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Культура управління колективом. Стиль керівника підрозділу органів внутрішніх справ.

Культура управління колективом. Стиль керівника підрозділу органів внутрішніх справ.

Назва:
Культура управління колективом. Стиль керівника підрозділу органів внутрішніх справ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,02 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему
Культура управління колективом. Стиль керівника підрозділу органів внутрішніх справ.


План.
1. Морально-психологічний клімат. Поняття та значення.
2. Елементи формування морально-психологічного клімату.
3. Образ міліцейського керівника на основі статистичних даних.
Література


1. Морально-психологічний клімат. Поняття та значення.
Кожному трудовому колективу, в тому числі й колективу органу внутрішніх справ, притаманні певні ознаки. Найважливіша серед них - наявність суспільно-значимої мети, яка об’єднує членів колективу, і спільна діяльність, спрямована на досягнення цієї мети. Колектив має певну організаційну структуру, зумовлену метою та відносинами управління і підпорядкування. З огляду на це в ньому формується певний морально-психологічний клімат.
Морально-психологічний клімат – це стійка духовна атмосфера, морально-психологічний стан колективу, який виявляється у стилі й манері поведінки, взаємовідносинах працівників та виконанні ними своїх професійних і громадських обов’язків.
Здоровий морально-психологічний клімат є одним з найважливіших чинників формування особистості працівника міліції. У тих колективах, де переважають, відносини взаєморозуміння, співпраці, взаємодопомоги, ввічливого ставлення один до одного, там працівник, як правило, задоволений своєю діяльністю. І, навпаки, в колективах, де стосунки позначені формальністю, а тим паче, неприязню, працівник відчуває емоційний дискомфорт, відчуженість, а інколи переживає стресові ситуації, що призводять до зниження його соціальної та службової активності.
Морально-психологічний клімат колективу формується під впливом макро- та мікросередовища. До макросередовища відносять соціально-політичні, економічні умови суспільства. Вплив макросередовища опосередковується (посилюється чи послаблюється мікросередовищем: конкретними умовами праці, матеріальною зацікавленістю (незацікавленістю), професійною придатністю (непридатністю) членів колективу до виконання службових обов’язків, мірою інтеграції службових обов’язків, індивідуальних звичок, потреб, інтересів, ціннісних орієнтирів, мети колективу, суспільства загалом.
Важливим складником формування морально-психологічного клімату в колективі є стиль керівництва. У найзагальнішій формі – це комплекс принципів, засобів, методів, за допомогою яких керівний орган (окремий керівник) практично вирішують покладені на нього завдання, зокрема тих, що стоять перед колективом: вирішення питань підбору і розстановки працівників, організація їх роботи, заохочення чи покарання, просування по службі тощо. Найважливішим є формування таких якостей у членів службового колективу, які б забезпечували високу результативність роботи.
В сучасній управлінській та соціально-психологічній літературі виокремлюється декілька стилів керівництва.
Органи внутрішніх справ України є складовою державного апарату, вони працюють під безпосереднім керівництвом Президента України та Уряду. Їхній престиж та авторитет – це вагома частка престижу та авторитету держави. Тому почуття політичної, а не лише службової відповідальності за діяльність кожного підрозділу ОВС має стати невід’ємним атрибутом керівника.
Важливою характеристикою керівника є вміння організувати роботу, а для цього потрібні вольові якості, що виявляються у вимогливості, відповідальності, самостійності у прийнятті остаточного рішення, непримиренності до всього, що шкодить справі.
Діяльність керівника органу міліції пов’язана з постійним спілкуванням з колегами, керівниками державних установ, підприємств, підприємцями, громадянами, що звертаються зі скаргами або пропозиціями тощо. Тому керівник органу міліції повинен уміти викликати прихильність (симпатію), відвертість, відчувати психологічний стан співрозмовника, віднаходити адекватні для кожного окремого випадку манери, розмови.
Вимоги до особистості керівника досить високі, тому далеко не кожен фахівець здатний очолювати колектив. Такі риси керівника формуються під час професійної підготовки у навчальних закладах, самовихованням та самоосвітою, громадсько-політичним досвідом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Культура управління колективом. Стиль керівника підрозділу органів внутрішніх справ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок