Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Традиційна конфуціанська політична культура Давнього Китаю

Традиційна конфуціанська політична культура Давнього Китаю

Назва:
Традиційна конфуціанська політична культура Давнього Китаю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,48 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 930-85 (510)
Авдєєв І.О., Національний інститут освіти Міністерства освіти Республіки Білорусь
Традиційна конфуціанська політична культура Давнього Китаю
Стаття являє собою намагання виявлення і аналізу політичного та економічного в конфуціанстві, а також процесу трансформації і синтезу основних концепцій про управління державою цих давньокитайських учінь.
The article presents the attempt of discovering and analyze ofpolitical and economical in confut- sianism and process of transformation and synthesis of basic conception about management with state of these ancient Chinese doctrine.
Актуальність. Усе зростаючий вплив Китаю у світовій політиці викликає потребу усвідомлення і усебічного вивчення результатів його суспільного розвитку науковою елітою і неминуче активізує обговорення ролі китайської цивілізації у світових процесах. Економічна і культурна глобальна інтеграція, практична потреба прогнозування
геополітичного розвитку Китаю настійно вимагають глибокого вивчення всіх складових соціально-політичну сферу аспектів, домінантою яких є політична культура Китаю - одна з найважливіших характеристик культури як цілісності. Суспільний розвиток ставить перед фахівцями будь-якого профілю із усією складністю завдання вивчення потенціалу національних духовних культур з метою прагматичного його використання в рішенні універсальних проблем сучасності. Політичні ідеали, що висувалися конфуціанською школою філософської думки, уплинули на розвиток країни зі стародавності і дотепер.
Огляд останніх публікацій і досліджень. Більшість китаєзнавців торкалися у своїх дослідженнях проблеми традиційної політичної культури. Філософський і ідеологічний аспекти цього явища представлені в роботах
Н.И.Конрада, А.А.Петрова, С.Л.Тихвинського, М.Л.Титаренко, Л.С.Переломова, В.Г.Бурова,
С.Мартинова, В.В.Малявіна, А.И.Кобзева,
Ф.Феоктистова, П.М.Кожина, К.Тертицкого. Великий внесок у розробку генезису цієї проблеми внесли М.В.Гаків, Н.Н.Чебоксаров, М.В.Сафронов, Л.С.Переломів. У середовищі китайських вчених інтерес до дослідження теорії політичного життя Китаю актуалізувався в зв'язку з початком реформ (80-і роки XX в.). У роботах Чжан Шаохуа, Оу Янцзина, Чжао Чженфена, Чжу Хуанхе, Лі Чуаньчжу, Чжан Канчжи, У Сюешена, Чжан Ююе, Ши Сяочуна, Ван Панцзо [1] вивчається аналог загального системно-цілісного зображення політичного життя і політичної культури Китаю. У руслі західних традицій політична культура розробляється в Лабораторії вивчення політичних систем і їхніх змін Тайванського університету [2]. Дослідники конфуціанського вчення відзначають неоднозначність і суперечливість оцінок творчості Конфуція. Аналіз проблем політичної культури в закордонній, вітчизняній і китайській науковій літературі дозволяє зробити висновок про те, що, незважаючи на достатню розробленість теорії політичної культури, проблемне поле її не вичерпане. Політична культура, яка розглядається вченими з точки зору владних відносин" характеризується методами керування системою, прийняття і здійснення політичних рішень, взаємодії з іншими політичними системами й інститутами, регулюванням соціально-політичних
конфліктів, типом електорального процесу (форми і методи організації виборів), способами захисту національних інтересів і т.д.
Ціль. Аналіз традиційної конфуціанської форми політичної й економічної культури Древнього Китаю.
Виклад основного матеріалу. Політична культура Древнього Китаю постає перед дослідником у формі текстів [3]. Розглянемо конфуціанські політичні ідеали,
реконструюючи їх з міркувань Конфуція (трактати "Лунь-юй"[4] "Бесіди і судження" і "Лі цзи" [5] "Про правила поведінки").
Конфуцій додержується думки, що правителю необхідно поважати народ, піклуватися про нього, уміло використовувати його мудрість, силу, пильність, мужність. Можлива помірна експлуатація народу, вимога виконання правил поведінки Лі. Однак народ спочатку треба зробити багатим, а потім виховувати його. Джерело слухняності народу - почуття сорому за скоєний злочин, а не страх перед покаранням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Традиційна конфуціанська політична культура Давнього Китаю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок