Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Колір і світло

Колір і світло

Назва:
Колір і світло
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,65 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
з кольорознавства
на тему:
Колір і світло
Колір в житті і діяльності людини має величезне значення. Він присутній скрізь і впливає на те, що все оточує. Наприклад, забарвлення стенів приміщення впливає на настрій людей, що знаходяться в нім, а червоне світло викликає відчуття тривоги і небезпеки.
Розуміння природи кольору і способів його використання, є виключно важливим.
Колір є важливою характеристикою предмету і часто здається такою ж невід'ємною його властивістю, як і форма. Описуючи знак зупинки, Ви, найшвидше, скажете, що це червоний восьмикутник з білим написом. Він червоний завжди, тому, що забарвлений червоною фарбою. На самій же справі це не так. Приглянетеся, як виглядає цей знак вночі, в світлі зеленого світлофора, і побачите, що червоне стало майже чорним, а біле позеленіло. Ця метаморфоза відбувається тому, що Ви бачите не власний колір поверхні, а колір відбитого нею світла. Білий денний світ містить всі барви веселки, а пігмент, яким забарвлений знак, поглинає всі кольори спектру, окрім червоного. Відбите червоне світло потрапляє в очі і мозок вирішує, що червоний сам знак. Зелене ж світло не містить червоної складової, тому червоне поле знаку нічого не відображає і виглядає чорним. Зате білі букви здатні отразитъ будь-який колір, а оскільки в падаючому світлі є лише зелень, вони і стають зеленими. На малюнку показані схеми віддзеркалення білого світу від знаку зупинки.
Білі букви і окантовка знаку зупинки відображають весь спектр падаючого на нього білого світу і виглядають білими. Червоний фон знаку відображає лише червоні промені і виглядає червоним.
В умовах повсякденного життя ми без особливого збитку задовольняємося спрощеними уявленнями про природу кольору, не підозрюючи про те, що колір - це відбите світло. Ми не обертаємо особливої уваги на те, що зміна освітлення міняє і кольори предметів. Це відбувається головним чином через те, що ми майже завжди маємо справу з білим або слабо забарвленим світлом. Побутові уявлення про колір обмежуються поняттям "Колір фарби" або "колір пігменту" (основного компонента фарби, що додає їй певний колір при нормальному освітленні). Лише завдяки відносній стабільності кольору довколишнього освітлення нам удається досить вдалий підбирати і погоджувати кольори при ремонті житла, придбанні прикрас або одягу. Особливо, якщо весь наш життєвий досвід в області колористики грунтується на спостереженнях взаємодії кольорових пігментів під час приготування їжі, змішуванні напоїв і пранні білизни. У комп'ютерній графіці, де і сам монітор, і зображення на його екрані, є джерелами світла, колишній досвід і побутові уявлення про колір абсолютно непридатні. Комп'ютер визнає лише дійсне вчення про колір, тому комп'ютерному художникові перш за все потрібно зрозуміти, що лише колір світла, відбиваного пігментом, і є тим кольором, який бачать очі. Швидше за все, знадобиться деякий час на те, аби звикнутися з новим поняттям. Але якщо Ви зрозумієте, що таке колір, розібратися в тонкощах питання буде набагато простіше.
1
Пігментні колірні моделі
Неоднозначні і суперечливі уявлення про колір завжди викликали безліч суперечок. Багаточисельні спроби створення єдиної універсальної теорії найчастіше наводили лише до появи більш менш практичних колірних моделей, справедливих лише в певних межах. Одна з таких моделей, знайома Вам з дитинства, заснована на кольорах пігментів, що містяться у фарбах, чорнилі і кольорових олівцях. Ви, ймовірно, пам'ятаєте про те, що існують три первинні кольори: червоний, жовтий і синій, які вважаються чистими, тому, що не містять інших кольорів. Всі інші, або вторинні кольори, можуть бути отримані шляхом змішування лише цих трьох пігментів. Насправді, якщо на білу поверхню нанести тампоном три що частково перекриваються круга, забарвлених в основні кольори, то в зонах їх накладення утворюються три додаткові кольори - помаранчевий, зелений і фіолетовий, як в правій частині малюнка.
Колірний круг RYB і результат накладення пігментних фарб в моделі RYB.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Колір і світло

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок