Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Вольфганг Амадей Моцарт

Вольфганг Амадей Моцарт

Назва:
Вольфганг Амадей Моцарт
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,04 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Вольфганг Амадей Моцарт


Зміст |
Вступ | 3
1 | Дитинство Вольфганга | 3
2 | Юні роки композитора | 6
3 | Розквіт і занепад слави Великого Моцарта | 9
Висновок | 12
Вступ
В історію музики великий австрійський композитор Моцарт увійшов поряд з Гайдном і Бетховеном як представник так званого “віденського класицизму”. Для музики Моцарта характерна щирість, сердечність, бадьорість, нестримана життєрадісність разом із класичною ясністю, простотою, завершеністю і досконалістю форм. Справедливо казав чудовий російський музикант А. Рубінштейн про музику Моцарта як про творчість “освітлену сонцем”, називаючи цього композитора “Геліосом музики”. “Вічне світло в музиці – ім’я тобі Моцарт!” – писав він у своїй книзі “Музика та її представники”.
Дитинство Вольфганга
27 січня 1756 року в невеличкому місті Зальцбург розташованому біля Альп та сповитому мальовничими річками, садами й лісами народився Йоганнес Хрістозомус Вольфгангус Теофілус Моцарт. Для рідних та близьких він був просто Вольфгангом чи Амадео – так звучало це ім’я італійською.
Зальцбург був у ті часи столицею маленького князівства, яким керував зальцбурзький архієпископ. Батько Моцарта, Леопольд Моцарт, був доволі відомим скрипалем, органістом, педагогом і працював придворним музикантом й камердинером в зальцбурзького вельможі графа Турн.
Вольфганг – сьома дитина в родині. Майже всі його брати й сестри померли ще як були немовлятами. Вижила лише одна сестра Марія Анна, або, як пестливо її називали, Наннерль. Дівчинка була старша від брата на чотири з половиною роки.
Перший музикальний розвиток Вольфганга і Наннерль проходив під керівництвом батька. У вісім років Наннерль починає вчитися грати на клавесині. Все частіше до клавесину підходить Моцарт. На превеликий подив батька, малюк, якому виповнилося три з половиною роки, на слух безпомилково відтворює всі п’єски, які вивчає сестра.
Якось батько прийшов додому зі своїм другом – Шахтнером. Чотирирічний Моцарт сидів за столом, водячи пером по нотному стану. При цьому він занурював у чорнильницю не тільки перо, а й пальці. На питання батька про те, що він робить – хлопчик відповів, що пише концерт для клавесина. Батько узяв лист нотного паперу і побачив написані дитячим почерком ноти, вимазані кляксами. Спочатку йому й Шахтнеру здалося, що це дитяча витівка. Та коли він почав придивлятися, з його очей потекли сльози радості. “Дивіться, пан Шахтнер, – звернувся він до товариша, – як тут все правильно, із сенсом!” Так, у чотири роки, Моцарт склав концерт для клавесина.
У січні 1762 року Вольфгангу виповнюється шість, його сестрі – десять з половиною. Обидва настільки добре оволоділи технікою гри на клавесині, що батько вирішує вирушити з дітьми в концертну поїздку. Для початку вони їдуть в Мюнхен, де діти вдало виступають при дворі курфюрста Баварського. Леопольд Моцарт починає піклуватися про відпустку для поїздки в столицю Австрії.
З перших виступів дітей Моцарта у Відні вони мають сенсаційний характер. Діти грають у кімнатах вельмож і навіть перед королівською сім’єю. Серед розкошів палаців постать шестирічного артиста здається ще більш тендітною, ніж звичайно. Маленькі ніжки в білих панчохах і черевиках з пряжками забавно схилялися зі стільця. Напудрена перука з косою придає його круглому обличчю незвично серйозний вигляд. Хлопчик грає зібрано, з непохитною впевненістю. Його руки наче літають по клавішам. Іноді за бажанням високопоставлених осіб клавіатуру накривають хустинкою. Зовсім не бачачи клавіш, хлопчик продовжує грати впевнено та спокійно. Перед ним ставлять ноти з незнайомими п’єсами. Він одразу ж їх грає, як кажуть музиканти, “з листа”.
Були випадки, коли діти виступали по 2-3 рази на день. Це була тяжка, виснажлива праця, непосильна для тендітного організму. Тяжка скарлатина поклала кінець віденським тріумфам. По поверненні додому Леопольд Моцарт піклувався, щоб заняття дітей йшли чітко й планомірно. І не тільки музикою, а й звичайними шкільними предметами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Вольфганг Амадей Моцарт

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок