Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Особливості забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина працівниками міліції

Особливості забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина працівниками міліції

Назва:
Особливості забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина працівниками міліції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,44 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему
Особливості забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина працівниками міліції


План :
1. Особливості захисту громадянських прав людини у правоохоронній діяльності міліції.
2. Забезпечення окремих соціально-економічних, політичних і культурних прав людини у правоохоронній діяльності міліції.
Література


1. Особливості захисту громадянських прав людини у правоохоронній діяльності міліції.
Права людини захищені міжнародним правом і національним законодавством. Такого роду юридичний захист впливає на всі без винятку аспекти правоохоронної діяльності. По суті, конституційні права і свободи людини і громадянина являють собою ключовий елемент функціонування правоохоронних органів, оскільки від них вимагається не лише повага до прав людини при виконанні своїх службових обов’язків, але й активний захист вказаних прав. Більш того, ефективність правоохоронної діяльності в демократичній державі, де панує верховенство закону, права, залежить від того, як у цій державі додержують і забезпечують права людини.
На практиці наслідки порушення громадянських, політичних, економічних прав людини працівниками міліції можуть бути різними. Але незаперечним є те, що такі порушення підривають довіру до міліції з боку населення, ведуть до загострення напруги в суспільстві, перешкоджають ефективній діяльності судової влади, призводять до ізоляції органів внутрішніх справ від народу, викликають критику з боку громадськості і засобів масової інформації, а також сприяють політичному тиску на органи виконавчої влади.
Вивчення теми щодо забезпечення конкретних видів прав людини спрямовано на засвоєння змісту конституційних прав і свобод громадян, а також формуванню навичок недопущення порушення вказаних прав співробітниками ОВС та уміння ефективно забезпечувати права людини при виконанні службових обов’язків.
Особливості захисту громадянських прав у правоохоронній діяльності.
У теорії прав людини існує наступна умовна класифікація прав і свобод людини та громадянина: громадянські (особисті), політичні, економічні, соціальні, культурні, екологічні тощо. Історично і за змістом найбільш важливими вважаються громадянські (особисті) права. Їх відносять ще до прав першого покоління. В Конституції України вони закріплені в 2 розділі у ст.. 27 – 33.
Особливості вказаних прав характеризуються наступним :
вони є найбільш цінними із благ людини, є природними за суттю; належать всім людям;
окремі з них (ст. 27-29) не можуть бути обмежені навіть в умовах воєнного або надзвичайного стану;
деякі з вказаних прав (ст. 27-29) не можливо поновити в у споконвічному своєму виді у разі порушення або відшкодувати (компенсувати) адекватно;
частина з них ( ст. 29-31 ) захищається судовою владою від свавілля посадових осіб ( в т. ч. й міліції), тобто будь які дії останніх, що обмежують здійснення цих прав, можуть бути вчинені лише за наявним вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.
Розглянемо громадянські прав і свободи в контексті забезпечення прав людини у правоохоронній діяльності.
У ст. 27 Конституції закріплено, що “ кожна людина має невід’ємне право на життя . Ніхто не може бути свавільно позбавлений життя. Обов’язок держави – захищати життя людини”. (див. : ЦК України – ст. 281 “ Право на життя “).
За змістом право на життя означає, що держава захищає право народитися; мати безпечні умови для свого життя; право на самозахист від реальної небезпеки для життя; право звернутись за охороною і захистом свого життя до державних та інших органів і організацій, право розпоряджатись життям на власний розсуд, в тому числі піддавати його ризику тощо.
Держава повинна захищати людину від будь-якого свавільного позбавлення життя, прийняти законодавство, за яким навмисне
(свавільне) позбавлення життя кваліфікується як кримінальний злочин ( у КК України –це ст.. 115 – 119), а також заборонити певні види страти людини.
Водночас слід зауважити, що право на життя не означає, що держава безпосередньо забезпечує умови самого життя чи певний його рівень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Особливості забезпечення конституційних прав і свобод людини та громадянина працівниками міліції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок