Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Культова архітектура (православні храми) Білої Церкви

Культова архітектура (православні храми) Білої Церкви

Назва:
Культова архітектура (православні храми) Білої Церкви
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Культова архітектура (православні храми) Білої Церкви
за часів незалежності України      
В роки відродження духовності у незалежній Україні почалася відбудова церков, знищених у роки радянської влади, та будівництво нових храмів. У 1990-х роках з відновленням кафедри єпископа у Білій Церкві почалося будівництво нових православних храмів Московського патріархату, що стали окрасою нашого міста. Деякі з них було закладено на честь визначної події в історії людства - 2000-річчя Різдва Христового, що широко відзначалося у всьому світі.
Храм
Святого Великомученика Пантелеймона      
Почав будуватися у 2000 році по вулиці Карбишева біля шкірвендиспансера та будинку пристарілих замість знесеного на початку XX століття по Олександрійському бульвару (магазин "Вірпул"), де була розташована церква для військових поблизу госпіталю. Автори проекту - архітектори архітектурно-інженерної фірми "Піраміда" Ю. Бабич, Т. Завалій, М. Нечитайло.      
Автори проекту - архітектори архітектурно-інженерної фірми "Піраміда" Ю. Бабич, Т. Завалій, М. Нечитайло.      
В основу об'ємного вирішення споруди покладена тризрубна система з трьома верхами, завершена трьома куполами. Загальна композиційна побудова церкви передбачає розвиток форми по вертикалі. Простір головної нави також розвинутий по вертикалі і завершується склепінням, що символізує "небо". Вертикальну побудову підкреслює освітленість інтер'єру. Верхня підкупольна частина найбільш освітлена - простір спрямовується вгору назустріч світлу. Храм хрестовокупольний має три куполи видовженої цибулеподібної форми. Головний фронтон оздоблено портиком трикутної форми та колонами.      
Храм Української Православної Церкви Білоцерківської єпархії. Настоятель - ієрей Володимир Чудинов.
Жіночий монастир
Св. Великомучениці Марії Мигдалини      
Будівництво розпочате на Заріччі у 2000 році, проект затверджено у 1994 році. Автор проекту - архітектор Аркадій Олександрович Дубік, голова Ради архітекторів у місті Біла Церква. Будівництво веде мале підприємство "ЕКО". Монастир розрахований на 250 місць.      
Зараз будується 1 черга монастиря на 75 місць. Комплекс споруд монастиря складається:      
- з двоповерхового корпусу (у плані являє собою літеру "П") де розмістяться адміністративний та житловий корпуси (загальна площа 2707 кв. м);      
- 1-а черга - 884 кв. м, 2-а черга площею 4240 кв. м, де розмістяться майстерні та житлові корпуси. Планується з'єднати 1 та 2 черги переходом на рівні другого поверху;      
- з церкви, загальною площею 700 кв. м (проект розробляється);      
- з господарчого двору;      
- з цегляної загорожі з чотирма баштами по кутах та надбрамною церквою (загорожа збудована у кінці 1990-х років майстрами з Почаєва під керівництвом братів Бондар - Дмитра та Якова Пилиповичів. Ними в той же час збудовано капличку при церкві Св. Марії Магдалини для освячення води. Настоятельниця монастиря - старша сестра Фотинія Бондаренко.
Церква
Св. Іоанна Хрестителя      
Будівництво розпочалось у 2002 році на березі р. Рось, по вулиці Лісовій будівельною фірмою "Еко". Автор проекту - архітектор Аркадій Сергійович Дубік, голова ради архітекторів м. Біла Церква.      
Церква розрахована на 250 місць. Проект являє собою споруду висотою 32 м, у плані якої лежить хрест. Церква чотиристовпна, однокупольна (купол шатроподібної форми), будівля у псевдовізантійському стилі. Матиме два поверхи - у нижньому планується розмістити нижню церкву, недільну школу та іконописну майстерню, у верхньому - верхню церкву. Ярусна композиція є основним об'ємом, що буде домінувати над малоповерховою забудовою Заріччя та природним ландшафтом - Голендернею та живописною річкою Рось, де відбувається свято Водохрещення загальноміського значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Культова архітектура (православні храми) Білої Церкви

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок