Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Процедура творчості

Загрузка...

Процедура творчості

Назва:
Процедура творчості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,97 KB
Завантажень:
32
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Методологічною основою теоретичних досліджень є творчий процес. Творчість полягає у створенні нових цінностей, встановлен-ні невідомих науці фактів, створення досі не бачених, цінних для людства інформаційних даних тощо.
Спростувати існуючі або створити нові наукові гіпотези, надати ґрунтовне глибоке пояснення процесів або явищ, що раніше були незрозумілими або слабовивченими, зв'язати воєдино різноманітні явища, тобто знайти стрижень досліджуваного процесу, науково узагальнити немалу кількість дослідних даних — усе це неможливо без теоретичного і творчого осмислення.
Процедура творчості вимагає удосконалення вже добре відомого вирішення. Удосконалювання ж є процесом переконструювання об'єкта мислення у оптимальному напрямку. Коли переробка досягає межі, що визначена поставленою раніше метою, процес оптимізації припиняється, створюється продукт розумової праці. У теоретичному аспекті — це гіпотеза дослідження, тобто наукове передбачення.
За певних умов власне удосконалювання призводить до оригі-нального теоретичного вирішення тієї чи іншої проблеми. Оригі-нальність виявляється у своєрідній, неповторній точці зору на пев-ний процес або явище.
При розробці теоретичних аспектів наукового дослідження твор-чий характер мислення полягає у створенні нових уявлень. Абсо-лютно нові уявлення утворюються шляхом комбінування відомих елементів. Такий підхід базується на наступних прийомах:*
доборі та узагальненні інформації;*
постійному зіставленні, порівнянні, критичному осмисленні отриманої інформації;*
чіткому формулюванні власних думок, їх письмовому викладі;*
удосконалюванні та оптимізації власних положень.
Послідовність проведення теоретичних досліджень має декілька стадій. На першому етапі потрібно ретельно ознайомитися з добре відомими та апробованими рішеннями тієї чи іншої конкретної про-блеми. На наступному етапі дослідник-теоретик повинен відмовитися від відомих засобів розв'язання аналогічних до тих, що він розв'язує, задач. Далі впроваджуються різноманітні варіанти вирішення пробле-ми. І на закінчення — власна оригінальна методика вирішення.
Заздалегідь, за наміченим планом не завжди вдається провести точне вирішення завдання. Іноді оригінальна процедура розв'язу-вання з'являється «зненацька, раптово», після, здавалося б, тривалих і безплідних спроб. Тому, чим більшою кількістю відомих (типових, шаблонних) рішень оперує науковець, тим вище ймовірність досяг-нення ним оригінального вирішення тієї чи іншої проблеми. Вирі-шення завдання виникають у фахівців із суміжних галузей науки, на яких «не тисне» вантаж відомих рішень. За своєю суттю, наслідком творчого процесу є зміна наших звичайних поглядів на загальнові-домі явища з позицій абсолютно нового наукового підходу. Чим більше сил, праці, часу витрачає науковий робітник на постійне «осмислення» об'єкта дослідження, тобто чим глибше науковець захоп-лений дослідницькою роботою, тим частіше він досягає конкретного результату.
Результат досліджень буває не завжди позитивним (не завжди досягнутою буває остаточна мета дослідження). Але той шлях, що був здоланий фахівцем у процесі вирішення тієї чи іншої проблеми, вже, у певному сенсі, є самим результатом творчого пошуку. Напри-клад, не викликає сумніву той факт, що не існувало дотепер епохи, коли б фізики (фахівці з особливим математичним складом розуму) не містифікували б сучасників своєю абстрактною мовою. Починаю-чи з часів становлення квантової теорії (перша половина двадцятих років XX ст.), сучасна фізика здійнялася на такі терени, що досить велика кількість спеціалістів вже не може розібратися у теоретичних роботах за своєю власною «фізичною» спеціалізацією. Не є нор-мальним і те, що спостерігати та вимірювати повинна одна група фахівців — «експериментатори», а обмірковування результатів є проблемою інших експертів — «теоретиків». У такому контексті задача розробки «універсальних» сучасних посібників та підручни-ків і для студентів, і для «зрілих» фахівців — це одна із загальних проблем як природничих наук (фізики, хімії, біології тощо), так і гу-манітарних (педагогіки, психології, історії та ін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Процедура творчості

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок