Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Івано-Франківський обласний художній музей

Івано-Франківський обласний художній музей

Назва:
Івано-Франківський обласний художній музей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,46 KB
Завантажень:
476
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Повна назва музею :
Івано-Франківський обласний художній музей
Профіль музею: художній
Адреса музею:
м. Івано-Франківськ, майдан митрополита А. Шептицького 8, поштова адреса адміністрації музею: 76000, вул.. Низова 2, а/с 220
Короткі історичні відомості:
В період «музейного буму» 1970 – 1980-тих років виникла гостра потреба у створені в обласному центрі осередку, який би репрезентував образотворче мистецтво краю. Ініціатива виходила з середовища івано-франківського відділення Спілки художників. Завдяки активним діям,
Що здійснювалися мистецтвознавцем і художником Михайлом Фіголем, тогочасним директором Краєзнавчого музею Олександрою Синицею, художником Іваном Лободою, ініціатива створення музею врешті отримала позитивне вирішення на місцевому рівні та у Міністерстві культури. 18 травня 1980 року відкрито Івано-Франківський обласний художній музей; у Міжнародний день музеїв на світ з’явився «музей гуцульського пейзажу і портрету», як попервах, не без захоплення називали його відвідувачі у книзі відгуків.
Директор музею: Михайло Дейнега
Характеристика експозиції музею:
Експозиція художнього музею репрезентує іконопис Прикарпаття, скульптуру стилю бароко, стародруки, різьбу по дереву, літургійний церковний одяг – всього понад двісті творів, створених професійними і народними майстрами краю. Дана експозиція є самобутнім явищем музейної практики в Україні, а також найбагатшою збіркою давнього сакрального мистецтва на території Івано-Франківської області.
Організація виставок знаних та молодих митців Галичини та України надає нових цікавих кольорів в експозицію музею.
Зміст експозиції:
Перша постійна експозиція творів образотворчого мистецтва XVII – XX ст. майстрів західноукраїнського регіону була доволі скромна за кількістю і якістю творів та діяла недовго.
Після закінчення трирічних ремонтних робіт і розкриття забіленої поліхромії інтер’єру костьолу, 24 серпня 1993 року відкрилася якісно нова постійна експозиція музею «Сакральне мистецтво Галичини XV –XX століття», яка суттєво реорганізувалася й доповнилася у 2001 році. Сакральна тематика постійної експозиції зумовила періодичне проведення виставок, тематично споріднених з новою спеціалізацією музею.
Брак пристосованого експозиційного приміщення (експонується 2 відсотки творів з 15 000) ставить ряд завдань. Музей повинен стати ідеальним місцем зустрічі поки що ослаблених і невикористаних форм зв’язку єдиного потоку культури від минулого до майбутнього. Архіважливим завданням є збереження експозиції сакрального мистецтва у середовищі, де вона тепер діє, навіть, якщо не уникнути компромісного її поєднання з відновленими обрядовими функціями колишнього храму, як це практикується у Рогатинському філіалі – церкві Святого Духа. Значення найдавнішої архітектурної пам’ятки міста та меморіальний характер Колегіати, лише у поєднанні з автентичними творами іконопису і барокової скульптури XV – XVIII століть, творять об’єктивне і універсальне «перехрестя» для перетину основоположних факторів історії, мистецтва, освіти, духовної культури краю. Іншою нагальною справою майбутнього є розбудова фактично нової музейної структури, яка б репрезентувала мистецтво Івано-Франківщини, а також найбільш цікаві комплекси творів, походженням з різних регіонів України. Наявний художній матеріал підказує, що в основу експозиційної концепції має бути покладений монографічно-тематичний підхід. Поряд з нечисленними роботами К. Устяновича, Я. Пстрака, І. Труша, О. Новаківського, ряду польських художників другої половини ХІХ – ХХ ст., музей володіє достатньо значними авторськими колекціями Ю. Панькевича, О. Кульчицької, О. Сорохтея, Л. Левицького, «бойчукістів», В. Касіяна, Г. Смольського, Д. Іванцева, М. Зорія, І. Остафійчука, П. Заливахи, котрі могли б утворити самостійні тематичні розділи. Третій експозиційний блок, що ніколи не мав повновартісної репрезентації складатиметься з народного й декоративно-ужиткового мистецтва: колекції писанок, народного одягу, різьби на дереві, кераміки, декоративного розпису (всього у фондах зберігається – 6 000 експонатів).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Івано-Франківський обласний художній музей

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок