Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Культура Стародавнього Єгипту.

Культура Стародавнього Єгипту.

Назва:
Культура Стародавнього Єгипту.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
114,33 KB
Завантажень:
9575
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Самобутня культура Древнього Єгипту з незапам'ятних часів залучала до себе увагу всього людства. Вона викликала подив у гордого своєю цивілізацією вавілонського народу. У єгиптян училися мудрості філософи і вчені Древньої Греції. Великий Рим схилявся перед стрункою державною організацією країни пірамід.

Минули тисячоріччя, але жвавий інтерес до історії Древнього Єгипту аж ніяк не зменшився. Але довгий час величезний шар єгипетської історії був невідомий людям: учені не могли розшифрувати таємничі письмена-ієрогліфи

У Єгипті збереглося багато історичних пам'ятників - піраміди, храми, колоси, обеліски, що також чимало могли розповісти про історію країни.

Крім того, нерідко ці пам'ятники були покриті письменами, але протягом довгого часу прочитати їх нікому не вдавалося. І тільки в 1822р. французький учений Ф.Шампольєн знайшов ключ до читання єгипетських ієрогліфів, що просунуло історичну науку про Єгипет на кілька кроків уперед.

Що ж стосується пам'ятників - пірамід, храмів і т.д. - то тут були деякі проблеми. Адже більшість з них виявилися занесеними піском. Потрібні були розкопки для їхнього відкриття.

Згодом були розкриті цілі міста, а також скельні гробниці, у яких із середини II тис. до н.е. ховали єгипетських фараонів. На відміну від пірамід, що були на очах і часто піддавалися пограбуванню, скельні гробниці робили під землею і засекречували.

Рабовласницьке суспільство в Єгипті склалося трохи раніш, ніж це відбулося в інших країнах.

Тут виникла перша у світі держава.

До речі, цікаво знати, що сучасні Єгиптяни, що говорять арабською, свою країну називають «Міср». Назва «Єгипет» походить від давньогрецького найменування «Айгуптос». У свою чергу це слово, швидше за все, походить від одного з імен найзначнішого з давньоєгипетських міст - Мемфіса. Давньоєгипетською ж, відповідно до прийнятої в науці умовній вимові, вона вимовляється як Хет-ка-Птах, хоча, судячи за Вавілонськими даними, ця назва в дійсності вимовлялося як Хэ-ку-Птах.

Що стосується самих древніх єгиптян, то вони свою країну називали «Кеме» - «Чорна», по кольору її темного ґрунту, на відміну від «червоної» землі околишньої пустелі.

Як і в інших країнах, у Єгипті поступово руйнувалася родоплемінна спільність. На місці первісних громад з'являлися громади землевласників, що були об'єднані сусідством і спільною працею по підтримці зрошення. Вони розводили вже не тільки дрібну, але і велику рогату худобу. Врожай ячменя і пшениці зберігали в засіках обмазаних глиною. Полювання і риболовля зберегли своє господарське значення. В другій половині четвертого тисячоріччя в гейзейський період великих успіхів досягло землеробство засноване на системі штучного зрошення. Глинобитні будинки свідчили про міцність осілості, зменшення в могилах зброї, остаточне витіснення полювання скотарством. Змінився характер і розмір торгівлі, систематична торгівля приймає міжнародний масштаб, з'являються в Єгипті і привезені речі (наприклад месопотамські циліндричні печатки). Відбуваються корінні зміни й у соціальній культурі. Розміри могил дозволяли зрозуміти, що в громадах уже відчувалася майнова нерівність. Виділялися вожді, яких ховали з розкішшю. У цей період виникає інститут рабства. Швидше за все раби з'являлися в результаті військових зіткнень між племенами і родами. В умовах низького рівня продуктивних сил було невигідно брати бранців. Створення продуктивного землеробства, що дає великі врожаї, унаслідок чого з'явилася необхідність у робочій силі, підвищила цінність людської праці і дала можливість використовувати працю бранців. Отже насамперед рабів давали війни. В другій половині IV тисячоріччя до н.е. у Єгипті намітилися контури трьох основних прошарків, праобраз трьох основних класів давньоєгипетської держави: пануючий шар, куди входили нащадки родоплемінної знаті, жрецтво, заможні общинники; члени землеробських громад, основні виробники матеріальних благ древнього суспільства; прошарок рабів, поки дуже незначний. Утворення соціальних прошарків і формування класів привели до появи держави, що повинне було регулювати відносини між новими соціальними групами і класами, що зароджуються в інтересах пануючого шару.

Точну дату виникнення держави в Нільській долині установити важко.

Між кам'яним і мідним віками лежала тривала перехідна пора, у яку мідні знаряддя суперничали з кам'яними чи починали переважати. Коли ж повсюдно взяли гору мідні знаряддя, у Єгипті уже відбувався процес зростання держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Культура Стародавнього Єгипту.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок