Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> “Драматичний спосіб зображення дійсності і театр”

“Драматичний спосіб зображення дійсності і театр”

Назва:
“Драматичний спосіб зображення дійсності і театр”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Р е ф е р а т
“Драматичний спосіб зображення дійсності і театр”


План
Вступ. Драматургія – особливий вид мистецтва.
П’єса – це реальність, яку створюють талановиті митці.
Життя – це “театр” а “актори” в ньому – люди.
Людина головна “дійова особа”.
Відображення дійсності у драматургії.
Театр – це “життя”, “життя” – це дія, а дія – це “вісь” п’єси.
Класична побудова п’єси.
Передача змісту словом.
Актор – володар сцени.
Епілог.


Мистецтву загрожували два страховиська:
митець, що не був майстром, і майстер,
котрий не був митцем.
А.Франс.
Коли запитати любого зустрічного перехожого, що таке драматургія, то я думаю, що кожен зможе відповісти, що це окремий вид мистецтва, який „живе" у театрі. Хтось скаже більше, а хтось, можливо менше... Але я переконана, що мало хто розуміє, яку роль відіграє драматургія у житті суспільства. Які ж методи, манера і стиль притаманні цьому виду мистецтва ? Думаю, що драматургія це щось невід'ємне від людського життя. Адже стиль нашого життя дуже схожий на стиль драматургії.
Драматургія - особливий вид літератури, що має діалогічну форму і призначена для сценічного втілення. Отже, драматургія – це життя на сцені персонажів, які оживають у п'єсі і відтворюють реальне життя, яке сповнене суперечностями і конфліктами. Кожна створена п'єса драматургом – це і є реальність, і для створення п'єси потрібно дуже багато талановитих людей: автор літературного тексту, драматург, сценарист, актори, модельєри, декоратори, постановники, музиканти, багато закулісних працівників, а також режисер.
Ми ніколи не замислювались, що наше життя на світі, це в деякій мірі теж театр, а актори в ньому - це люди. Але у житті, немає сцени і створених персонажів, бо це є насправді. А от у мистецтві – це теж саме життя, що фіксує автор і передає глядачеві. І для людей є дуже важливим не тільки матеріальний світ, а й духовний. Адже, у реальному житті ми від часів Адама і Єви живемо із конфліктом у цьому світі, так само і в драматургії, де основою є також конфлікт. Спосіб ображення дійсності - це сценічна дія, яка тісно пов’язана з ритмом, а ритм у драматичній виставі - це рівень її дійового напруження. Ритм сповнює, супроводжує всю дію п'єси, змінюючись разом з нею. Театральна вистава нагадує людський організм: вона наповнена „кров'ю" (дією), яка циркулює, стверджуючи життя. Драматичне мистецтво-це особливий вид мистецтва, який гармонійно поєднує в собі злагоджену роботу багатьох людей. Для того, щоб існувало драматичне мистецтво, необхідна головна “дійова особа" - людина. Людина - взірець, з прикладу її життя буде створено драматичний твір-п'єсу. Людина-актор, котра передасть, перевтілиться в даний образ, донесе слово до другої людини-глядача, людина-музикант, котра передасть настрій даної п'єси і на кінець – людина-режисер, котра має найвагомішу роль у театрі.
А чи є у режисера якась особлива наука ? Нічого цього режисер не має... В наш час режисер – довірена особа драматурга, його заступник на сцені, посередник між ним і глядачем. Осягнувши задум письменника, режисер пропонує свою концепцію п'єси і здійснює її. постановку, тобто, перетворює п'єсу на виставу.
Для того, щоб відобразити дійсність у драматургії – це здатність і вміння створити постановочний (режисерський) задум. Тобто, конкретно-образне бачення обраної п'єси, втілити у сценічну форму і здійснити його на сцені. Робота режисера, його манера, повинні поєднати зусилля усіх творців вистави для розкриття ідеї, що лежить в основі п'єси. Режисером може бути тільки та людина, що вміє по-своєму прочитати п'єсу й по-новому осмислити її; митець, який, маючи свій погляд на життя, свої прагнення, ідеали, свою мету, свій стиль, здатний все це втілити у виставі. Режисером може бути тільки той, у кого є що сказати людям – нове, важливе, вагоме.
Що необхідне для того, щоб драматичний твір ожив на сцені?
1. Мистецтво режисури і драматургії є невіддільне від натхнення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: “Драматичний спосіб зображення дійсності і театр”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок