Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Свята та видовища.

Свята та видовища.

Назва:
Свята та видовища.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,22 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
План
Свята та видовища.
Давньоримський театр. Тріумф.
Список використаної літератури


Свята та видовища
Всій античній культурі властивий дух боротьби і змагання, випробування. Римляни, як і греки, обожнювали всякі змагання. Не було нічого почетного, ніж стати переможцем в якому-небудь змаганні і одержати в нагороду вінок. Театральні уявлення в Римі влаштовувалися під час свят. Особливим успіхом користувалися грандіозні видовища, коли на сцені з'являлися загони кінноти, піхоти, включалися в дію ходу полонених, виступи рідкісних звірів. Велику популярність мали сольні пантоміми (звично на міфологічний сюжет) під музику і спів хору, комедії, уявлення в цирках, бої гладіаторів в амфітеатрах
У старовині вірили, що миром управляють боги, що вони вершать долі людини, керують його діями, насилають на нього біди, приносять радість. Божественними силами володіє природа. Гори, річки, гаї, поля населені демонами і божествами, від яких залежать урожай, родючість земель, зростання посівів, велику кількість риб і птахів і т.д. Головним богам-покровителям і дрібним божествам віддавали почесті, приносили жертви, влаштовували святкування, на яких скоювали ритуальні обряди, супроводжувані урочистими ходами, піснями, танцями і заклинаннями. Саме на таких святах зародилися основи сучасного театру. Грецькі торжества, присвячені богу виноробства Дионису-вакху, поклали початок трагедії, з жартівливих, глузливих пісеньок, виконуваних на святкових сільських ходах, народилася комедія.
Стародавні римляни наголошували в році на більше 50 свят. Вони складали важливу частину життя римлян. Їх традиції зберігалися століттями, деякі дійшли до наших днів. Так, звичай святкування початку Нового року був закріплений в середині II в. до н.е. державою. Римські новорічні торжества 1 березня, а пізніше 1 січня відкривалися багатолюдним ходом до Капітолійського горба, де знаходилися головні святилища Рима, там приносили жертви покровителю міста богу Юпітеру. Потім починалися святкові бенкети і прийоми. Римляни, як і ми, вірили, що весь рік буде таким, яким виявиться перший новорічний день. Вони ходили один до одного в гості, обмінювалися подарунками, дарували солодощі, прикраси, пізніше - гроші, бажали другові другові щастя і прихильності богів. З сільських стародавніх землеробських свят, яких була множина, особливо пишно справлялися лютневі Луперкалії - свята, присвячені богам - покровителям стад і пастухів. Очисні жертви приносили біля підніжжя Палатінського горба, де жила ніколи легендарна вовчиха (lupa), що вигодувала засновників Рима - Ромула і Рема. А 21 квітня в роковини підстави Рима наступало ще одне свято пастухів на честь стародавньої богині Палєє. Богині жертвували вітки лавра, коржики, хліб. Вважалися необхідними ритуали очищення. Худобу, щоб уберегти від заразливих хвороб, проганяли крізь багаття. Пастухи і сільська молодь, змагавшися, влаштовували веселі ігри, змагалися, хто вдаліше стрибне через багаття. Звичай цей довго існував біля інших народів. Мова про нього йде і в російській народній казці про Снігуроньку. Найвеселішими і улюбленими в народі були грудневі Сатурналії, їх справляли і городяни, і сільські жителі. Присвячені вони були давньоіталійському землеробському богу сатурну, якого римляни ототожнили з грецьким Кроном і прочитали батьком Юпітера, юнони і нептуна.
За переказами, сатурн став царем в Лациі і царювання його було часом добра і справедливості, загального благоденствування, любові і братства. В "золоте століття" - aurea aetas - не було господарів і рабів, люди були рівні і щасливі. Сатурналії продовжувалися п'ять днів. Люди веселилися на вулицях, ходили в гості, влаштовували бенкети для богів і людей. Раби в цей час одержували тимчасову свободу, і на жартівливих застол’ях рабам прислужували господарі. З тих далеких днів зберігся звичай дарувати в грудневі свята один одному воскові свічки. Розпалювання їх було жертвопринесенням богу. Було слід обов'язково в ці дні дарувати подарунки. Існували навіть свого роду закони проведення Сатурналій, згідно яким не дозволялося вимовляти ніяких мов, окрім веселих і глузливих, належало наперед приготувати гроші, одяг, срібло, щоб розіслати їх друзям.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Свята та видовища.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок