Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Петро Пауль Рубенс

Петро Пауль Рубенс

Назва:
Петро Пауль Рубенс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,58 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
„ Петро Пауль Рубенс”


Чи багато знайдеться художників, які на вершині слави стали б вивчати і копіювати твори інших живописців? Чи багато таких майстрів, які в зрілому віці, постійно удосконалюючи своє уміння малювати і писати фарбами, покірливо вчитися у більш, із їхньої точки зору, талановитих колег? Таким був великий живописець фламандця XVII століття Петро Пауль Рубенс. Це ім'я стоїть у ряді самих прославлених художників миру.
Його творчість була зв'язуючою ланкою двох художніх культур – епохи Відродження і XVII сторіччя. Воно пронизане справжнім новаторством, прагненням відкрити для мистецтва пласти реалізму, що ще не звідують.
Впродовж всього свого творчого шляху він невпинно прагнув осягнути таємниці майстерності. Сам Рубенс був одареннейшим колористом і малює, геніальним вигадником композицій, наділеним могутньою фантазією. Але він володів також колосальною працездатністю, постійно удосконалював і тренував своє око, руку, розуміння форми і кольори. Ця неймовірна працьовитість допомогла йому не тільки створити безліч творів, з яких майже половина великі монументальні полотна, але і знайти вражаючу свободу і віртуозність кисті.
Пітер Пауль Рубенс був людиною різносторонньо утвореним. Він вражав обширними пізнаннями в самих різних науках, вільно володів декількома мовами, цікавився сучасною літературою і філософією. Крім того, він чудово знав античну історію, міфологію, літературу і мистецтво.
Майбутній художник народився в маленькому німецькому містечку Зігене в 1577 році в сім'ї потомствених жителів Антверпена. У грізні роки Нідерландської революції його батько, Ян Рубенс, вимушений бігти з рідного міста, рятуючись від переслідування іспанських властей. Сім'я бідувала у вигнанні. Повернутися до Антверпена стало можливим тільки після смерті батька.
Ян Рубенс був юристом. Видно, саме він прищепив своєму сину інтерес до навчання, дав первинні знання латині і історії.
У 1589 році Петера Пауля Рубенса віддали в латинську школу, де він проучився близько двох років. Його мати, Марія Пейпелінкс, пише в своєму заповіті, що Петер Пауль і його старший брат Пилип ще підлітками пішли з будинку і стали самі заробляти на життя.
Малювати Рубенс став ще в ранньому дитинстві, живопису навчався в майстрових відомих художників Антверпена. В даний час відомо декілька десятків малюнків молодого Рубенса з фігур і композицій німецьких майстрів XVI століття. Цей прийом вивчення людської фігури в русі шляхом перемальовування, він зберігав досить довгий час.
У 1598 голу молодий художник вступив в гільдію св. Лука – об'єднання антверпенськіх живописців, одержавши право працювати самостійно. Проте замовлень в Антверпені було мало. Вже три десятиліття йшла війна. Іспанія прагнула повернути північні позиції Нідерландів, що оголосили себе в ході національно-визвольного руху вільною, незалежною республікою Голландією. Південні нідерландські провінції, які називали інакше Фландрією, на чолі з Антверпеном опинилися не в силах скинути гніт іспанського владицтва. Розорену країну покидали голодні, зубожіють жителі, переселяючись в інші краї…
Весною 1600 років Рубенс виїжджає до Італії, де проводить вісім літ. Його незвичайний талант був зразу ж помічений. Мантуанській герцог Вінченцо Гонзага зробив його своїм придворним живописцем. Рубенс об'їздив багато міст Італії, прагнучи побачити твори видатних майстрів епохи Відродження: Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Корреджо, Мантеньі, Тіциана, Веронезе, Тінторетто.
У флоренції в церкві Сан Лоренцо його увагу привернула капела Медічи із статуями Мікеланджело. Його, мешканця півночі, уразила пластична свобода і образна сила творів великого Флорентійца. Він малює алегоричну статую “Ніч” з основної точки зору, а потім, на цьому ж листі, з позиції, з якою звичний глядач не може її бачити. Рубенс вчився у Мікеланджело вільному виявленню виразності і краси людського тіла.
Завдяки малюнку Рубенса ми можемо уявити собі геніальну, давно зниклу композицію Леонардо “Битва при Ангиарі”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Петро Пауль Рубенс

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок