Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Андрій Рубльов та його картина «Свята трійця»

Андрій Рубльов та його картина «Свята трійця»

Назва:
Андрій Рубльов та його картина «Свята трійця»
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,00 KB
Завантажень:
13
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
Андрій Рубльов та його картина «Свята трійця»Ім'я геніального московського художника-іконописця Андрія Рубльова оповите
легендами. Частково через мізерність інформації про життя автора, частково через втрату значної кількості його робіт. Відомо тільки, що знаменитий художник був монахом і створював свої шедеври на стінах монастирів, соборів та окремих полотнах-іконах.
Малярська майстерність Рубльова на довгі покоління стала прикладом мистецтва іконопису. Адже найбільша таємниця його творчості крилася в неперевершеному вмінні - художньому зображенні глибини святості. Один із дослідників-мистецтвознавців пише: "Мистецтво Рубльова - це результат високих роздумів та глибоких почуттів, обмежений рамками лаконічних образів-символів, це мистецтво великого духовного змісту".
Художник від Бога
Визнаним іконописцем уславлений монах став ще за життя. Про шану минулих поколінь до майстра свідчить невеличка картинка в одній старій рукописній книзі:
Рубльов по драбині піднявся на дерев'яні підмостки, в його руці малярський пензель, а поряд горщик з фарбами - майстер працює високо над землею.
Маловідомі факти з життя Андрія Рубльова, які зустрічаються переважно в літописах та літературних працях сучасних художників свідчать, що він народився десь в 1370 році. Ще юнаком став ченцем Троїце-Сергієвої лаври, де вивчав філософські праці передових мислителів того часу - засновника монастиря Сергія та його учнів. Пізніше проживав у Спасо-Андроніковському монастирі.
За переказами, Андрій Рубльов, був спокійним і покірним монахом. Його життя проходило в молитвах, роздумах і мистецтві зображення святих образів. Єдина точна дата з його біографії - це дата смерті художника. Вона була вирізьблена на могильній плиті і вчасно скопійована.
Незважаючи на те, що за життя Рубльов користувався неабиякою повагою, після смерті, з роками, його авторитет поступово почав слабнути. До 20 століття ніхто не знав напевно які саме роботи належать пензлю монаха - художника. Єдина картина, авторство якої беззаперечно належало Рубльову- "Трійця"- з часом змінилася і судити про стиль її виконання було неможливо. Лише в XX столітті завдяки зусиллям дослідників та реставраторів сучасне розуміння творчості цього художника наповнилось реальним змістом.
Найвірогідніше, що свої перші кроки у малярському мистецтві Андрій Рубльов здобував під опікою відомого константинопольського живописця Феофана Грека та його учнів. Вже в 1405 році він разом із Феофаном Греком та старцем Прохором розписав Благовіщенський собор Московського Кремля. На жаль до нашого часу збереглись лише два яруси іконостасу. Дослідники запевняють, що Рубльову належать сім ікон святкового ряду: "Благовіщення", "Хрещення", "Різдво Христове", "Стрітення", "Преображення", "Воскресіння Лазаря" та "Вхід до Єрусалиму". Ці роботи свідчать про неабиякий талант майстра та слідування візантійським традиціям. Від робіт інших майстрів ці ікони відрізняються м'якістю, гармонійністю й таємничою одухотвореністю.
Друга згадка в літописі про мистецтво Андрія Рубльова датується 1408 роком. В цей
час він працює разом зі своїм товаришем Данилом Чорним над фресками Успенського собору у Володимирі. Аналіз стилю фресок допоміг вченим визначити групу малюнків, виконаних безпосередньо Рубльовим. Особливістю його робіт в цьому соборі є повний відхід від візантійської традиції і створення нового російського стилю розпису. Найзначущою із фресок Рубльова в Успенському соборі є композиція "Страшний суд", де традиційно грізна сцена перетворилася в світле свято торжества справедливості. За майстерністю виконання найвиразнішими є образи Христа, Іоанна Предтечі та апостола Павла.
Приблизно в той час Рубльов створює ще одну визначну ікону - копію з уславленого візантійського образу "Володимирської Богоматері". В тонкому образі Діви Марії виражена краса материнської любові та смуток, в передчутті трагічної долі сина. Роботи Андрія Рубльова у Володимирі свідчать, що на той момент він був вже досвідченим майстром, який очолював створену ним школу живопису.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Андрій Рубльов та його картина «Свята трійця»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок