Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Характеристика робочого місця перукаря-модельєра, заходи щодо покращення умов праці у перукарні

Характеристика робочого місця перукаря-модельєра, заходи щодо покращення умов праці у перукарні

Назва:
Характеристика робочого місця перукаря-модельєра, заходи щодо покращення умов праці у перукарні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,66 KB
Завантажень:
474
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
на тему:
Характеристика робочого місця перукаря-модельєра, заходи щодо покращення умов праці
у перукарні


Імідж перу-карні створюють насамперед дизайн інтер'єру та робочих місць, су-часне обладнання й інструмент.
Визначальною ри-сою салону може ста-ти робота в ньому представників однієї професійної школи, послідовників відо-мого майстра-перукаря або використання препаратів відомої парфумерної фірми-виробника, спеціа-лізація з виконання дитячих зачісок чи надання повного ком-плексу перукарських і косметичних послуг (рис. 1).
Рис. 1. Робочий зал перукарського салону
Ступінь оснащення, комфортність умов обслуговування, широта переліку послуг забезпечують відповідно до вимог Кабінету Міністрів України від 23 08 1995р. № 67 присвоєння категорії кож-ному підприємству побутового обслуговування населення Незалежно від категорії, специфіки, підпорядкування та тривалості Існування закладу, робота кожної перукарні має відповідати Державним санітарним правилам і нормам, встановленим Міністерством охорони здоров'я України.
Перукарні розташовуються в окремих будівлях або в приміщеннях громадських і торговельних центрів, будинках побутових по-слуг, вокзалах, лазнях, на перших і цокольних поверхах житлових будинків При облаштуванні перукарні необхідно керуватися Дер-жавними санітарними правилами і нормами для перукарень різних типів - ДСПІН 222 022-99.
Робочі місця перукаря (рис. 2) обладнують різними за конст-рукцією туалетними столиками або полицями, настінними дзерка-лами різної форми, перукарськими кріслами. Розмір дзеркала має бути не менше 60x100 см.
Для розміщення інструментів, препаратів, білизни використовуються тумбочки, візки, шух-ляди в столиках.
Рис. 2. Робоче місце перукаря.
У перукарнях установлюють крісла з ручками, підставками для ніг; вони мають вільно обертатися та регулюватися по висоті (рис. 3).
Для дітей передбачаються спе-ціальні крісла або накладні сидіння до звичайних крісел.
Розміщення робочих місць має узгоджуватися з загальним дизай-нерським рішенням; крісла можуть розташовуватися поодинці чи групу-ватися уздовж стін або в центрі залу.
Вважається, що відстань від стіни до крісла має бути не менше 70 см, відстань між осями крісел сусідніх робочих місць — 1,8 м, а між пара-лельними рядами місць — не менше 3-х метрів. Загальна норма на робо-че місце — від 4,5 кв. м.
У перукарських за-лах дозволяється вико-ристання пересувних сушарок для волосся. Мийки можуть бути вмонтовані в поверхню робочих столиків або бути автономними зі стільцями спеціальної конструкції.
Рис. 3. Перукарське крісло
Для правильного визначення кольору та відтінку волосся при його фарбуванні, точного виконання стрижок і укладок перукарю необхідне якісне сильне та рівномірне освітлення.
Найкращим вважається природне освітлення, яке рекоменду-ють використовувати з максимальною ефективністю.
Забезпечити необхідне освітлення протягом усього часу роботи перукарні, особливо в осінньо-зимовий період, природним шляхом неможливо. Тому виникає потреба у штучному світлі, близькому до природного. Його забезпечують люмінесцентні світильники із розсіювачами або плафонами з матового скла.
На робочих місцях, окрім загального освітлення на залу, перед-бачають місцеве освітлення. Як джерело світла використовують лампи розжарювання, галогенні лампи в колбі з молочного скла, які не мають засліплюючого ефекту.
Застосовуються пристрої місцевого освітлення на гнучких кронштейнах, що дає змогу змінити напрямок світлового потоку, та з арматурою, яка забезпечує захисний куг не менше 30°.
Відповідно до санітарних норм усі перукарні з кількістю робо-чих місць від трьох до десяти необхідно обладнати припливною вентиляцією, від десяти до двадцяти — припливно-витяжною, а для перукарень з великою кількістю робочих місць бажано передбачати кондиціювання повітря та повітряно-теплову завісу головного вхо-ду в приміщення.
У перукарнях, де розміщено до трьох робочих місць, допуска-ється природна вентиляція через кватирки і фрамуги.
За відсутності централізованого гарячого водопостачання в пе-рукарні обов'язково встановлюють електричні проточні нагрівачі або Інші нагрівально-опалювальні прилади.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Характеристика робочого місця перукаря-модельєра, заходи щодо покращення умов праці у перукарні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок