Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Культура України ХІХ ст.

Культура України ХІХ ст.

Назва:
Культура України ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
251
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
План
Вступ.
1. Розвиток освіти.
2. Українське мистецтво.
3. Національні культурні організації і рухи
Використана література.
Вступ
У кінці територія була розділена між (увійшло 20площі) і (80імперіями. До цього часу завершилася ліквідація . В обох імперіях розгалужений повністю контролював всі сторони життя суспільства.
У Росії у XIX століття особливу роль починає відігравати , 3-є відділення Власної Його Імператорської Величності канцелярії, . Широкими правами наділяється . Вживання зберігається виключно у народному середовищі. Тобто на рубежі XVIII—XIX століть у розвитку склалася кризова, критична ситуація. Власне стояло питання про саме її існування. Тут можлива історична аналогія зі станом української культури у , коли значна частина найбільш освічених вищих феодальних шарів українського суспільства відмовилася від , , ополячилася.
В тих умовах роль духовного лідера українського суспільства взяло на себе . Однак до кінця козацька старшина стала частиною російського і втратила колишню роль. У XIX столітті в Україні поступово складається новий соціальний шар суспільства — національна . Поява в її особі культурної і збереження національних в народному середовищі зробили реальним .
1. Розвиток освіти
Вирішальною передумовою формування української національної різночинної інтеліґенції став розвиток . У XIX столітті нові потреби й , особливо з появою , примусили уряд спеціально займатися питаннями освіти. Що стосується України, то на її території власна традиція широкої була перервана. Якщо на початку XVIII століття практично кожне українське село мало , то до його кінця, після селян, вціліли лише одиничні школи, які утримувалися на кошти батьків. У XIX столітті система освіти почала розвиватися у рамках загальнодержавної російської політики.
При створюється система освіти, яка складається з 4 рівнів, узгоджено пов'язаних між собою. Наймасовішою формою були , де навчали , , і . Але навіть на ці школи припадало всього 1 учень на 200 жителів України. Другим рівнем були двокласні, пізніше трикласні . Повноцінну середню освіту давали , але вони носили яскраво виражений характер. У них навчалися майже виключно діти і .
У стані справжнього занепаду перебувала освіта у . Уряд Австро-Угорщини проводив політику. У навіть у початкових школах навчання велося , у  — і , на  — німецькою і . Формально у  р. тут було введене обов'язкове навчання дітей віком від 6 до 14 років, однак переважна частина населення (від 55 до 75залишалася .
Буржуазні реформи років в Росії порушили і сферу освіти, реформа тут була проведена у  р. Відповідно до неї всі типи , які існували раніше, проголошувалися загальностановими й отримували назву початкових народних училищ. Важкі матеріальні умови не дозволяли більшості дітей і здобувати освіту, тому в кінці років у різних питома вага письменних коливалася від 15 до 28до того ж все навчання йшло . І все ж кількість шкіл в Україні зросла з 1300 на початку століття до 1700 у другій його половині.
Серед випускників шкіл дуже повільно, але все ж збільшувалося число людей, пов'язаних з народним середовищем і українською культурною традицією. Принципову роль у цьому процесі відіграло відкриття . У  р. за ініціативою українського вченого, винахідника, культурного та громадського діяча було відкрито , який зараз носить ім'я свого засновника. Навчання тут проходило російською мовою, однак університет став перетворюватися на центр саме української культури. Його ректором був  — відомий український поет. Тут видавалися , . Звідси вийшло багато видатних діячів української культури:  — автор перших українських повістей,  — видатний історик,  — автор першої української граматики,  — український математик і багато інших.
У  р. був відкритий , першим ректором якого став відомий український вчений — . Він заохочував і особисто брав участь у збиранні , вивченні пам'яток старовини. У  р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Культура України ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок