Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> ХРОНІКА МЕТОДІВ ВИКЛАДАННЯ АКАДЕМІЧНОГО РИСУНКА (СТАРОДАВНІЙ СВІТ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ)

ХРОНІКА МЕТОДІВ ВИКЛАДАННЯ АКАДЕМІЧНОГО РИСУНКА (СТАРОДАВНІЙ СВІТ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ)

Назва:
ХРОНІКА МЕТОДІВ ВИКЛАДАННЯ АКАДЕМІЧНОГО РИСУНКА (СТАРОДАВНІЙ СВІТ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,08 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХРОНІКА МЕТОДІВ ВИКЛАДАННЯ АКАДЕМІЧНОГО РИСУНКА
(СТАРОДАВНІЙ СВІТ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ)
Рибін С.В.
Харківська державна академія дизайну і мистецтв
Анотація. Розглянуто еволюцію методів викладання академічного рисунка в стародавньому Єгипті, Греції, Римі, Середньовіччі.
Ключові слова: академічний рисунок, кано5ни; мемфіська, сикіонська, ефеська, фіванська художні школи; гільдії, цеха.
Аннотация. Рыбин С.В. Хроника методов преподавания академического рисунка. Рассмотрена эволюция методов преподавания академического рисунка в Древнем Египте, Греции, Риме, Средневековье.
Ключевые слова: академический рисунок, каноны; мемфисская, сикионская, эфесская, фиванская художественные школы; гильдии, цеха.
Annotation. Rybin S.V. The chronicle of methods of teaching of an academic drawing. The evolution of methods of teaching of an academic drawing in Ancient Egypt, Greece, Rome, Middle Ages is considered.
Key words: an academic drawing, canons; memfis, sicion, efess, fivan art schools; guilds, shop.
Процес навчання академічного рисунку здійснюється головним чином у вигляді практичних занять, які, на відміну від лекційних, формують знання, уміння й навички майбутнього фахівця у процесі безпосередньої спільної діяльності педагога й того, хто навчається. Але групові практичні заняття не забезпечують достатні й повноцінні теоретичні знання, які потрібні для застосування їх на практиці. На заняттях з історії мистецтв, зарубіжної та вітчизняної культури студенти ознайомлюються з видатними творами мистецтва, дизайну, архітектури, пізнають імена великих митців минулого, їх внесок до скарбниці образотворчого мистецтва. На заняттях з рисунка викладачі часто приносять в аудиторію зразки академічних рисунків з методичного фонду кафедри, академії, навчальні посібники або альбоми рисунків старих майстрів, знайомлять студентів з їх досягненнями і певною мірою висвітлюють, яким чином, за якою методикою створено той чи інший рисунок, про його позитивні якості та характерні особливості. На жаль, часу на виконання академічного завдання, передбаченого програмою, як завжди, не вистачає, тому викладачеві доводиться пропонувати студентові засвоювати деякі питання самостійно за допомогою літературних джерел. Саме питання історії методів викладання рисунка, які дуже корисно знати студенту при виконанні практичних завдань, доцільно висвітлювати в спеціалізованому навчальному посібнику для самостійного засвоєння студентом.
Справа в тому, що навчальний рисунок є дисципліною суто практичною, одночасно він же є дисципліною фундаментальною для будь-якої мистецької чи дизайнерської спеціалізації, але ж усі розуміють, що вимоги для кожної з них не однакові, тому й завдання з рисунка дещо різняться. Задля цього й варто простежити підходи та еволюцію рисунка з давніх часів до сьогодення, щоб орієнтуватися в цілях і завданнях академічного рисунка як навчальної дисципліни. Літературні джерела, якими користувався автор, а це, перш за все, фундаментальна праця Миколи Миколайовича Ростовцева “Очерки по истории методов преподавания рисунка” ?7?, дослідження О.О. Сидорова, О. Дейнекі, К.М. Аксьонова й багатьох інших, які містять багато корисної інформації, але всі вони створені російською мовою й головним чином розглядають методи викладання російської школи рисунка. Враховуючи історичне минуле України, в якій аж до середини ХІХ століття не було жодного спеціалізованого навчального закладу, то, мабуть, не треба дивуватися такій спрямованості досліджень, адже численна талановита молодь протягом майже півтора століття здобувала художню освіту в Петербурзі, Кракові, Мюнхені, де існували академії мистецтв. Багато з них вже не поверталися на Батьківщину, а Лосенко не тільки став професором і академіком, але й очолював певний час Петербурзьку академію мистецтв на посаді ректора, ставши офіційним засновником російського академічного рисунка. Приблизно одночасно в Україні з середини ХІХ століття почали діяти приватні школи: у Харкові – М.Д. Раєвської-Іванової, в Києві – Миколи Мурашка, в Одесі – К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ХРОНІКА МЕТОДІВ ВИКЛАДАННЯ АКАДЕМІЧНОГО РИСУНКА (СТАРОДАВНІЙ СВІТ ТА СЕРЕДНЬОВІЧЧЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок