Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Одеський історико-краєзнавчі музеї

Одеський історико-краєзнавчі музеї

Назва:
Одеський історико-краєзнавчі музеї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,58 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеський історико-краєзнавчий музей    
Одеський історико-краєзнавчий музей, який є одним з найбільш показних музеїв цього профілю на півдні України, було створено на підставі постанови Ради Міністрів УРСР від 21 квітня 1955 р.    
6 травня 1956 р. музей відчинив двері перед першими відвідувачами, що знаменувало собою втілення в життя програми забезпечення вільного доступу широких кіл громадськості до вітчизняної та світової історико-культурної спадщини.   
У числі фондоутворювачів історико-краєзнавчого музею такі відомі у свій час установи, як Одеський міський музей старожитностей (1825), Музей Одеського товариства історії та старожитностей (1939) музеї «Стара Одеса» та «Степова Україна» (1925), «Музей героїчної оборони Одеси 1941 р.» (1944). Серед предметів, які зберігаються та експонуються у музеї, документи, підписані Катериною II, Г.Потьомкіним, О.Суворовим, П.Зубо-вим, М.Кутузовим, Й. де Рибасом, О.Ланжероном; проекти, креслення та плани, що відображають творчість Ж.Гаюї, Ф.Фраполлі, Ф.Боффо, Г.Торрічеллі, Ф.Моранді, Ф.Гонсіоровського, О.Бернардацці, Л.Влодека, Ю.Дмитренка, А. та М.Мінкусів; графічні роботи Л.Касаса,  К.Боссолі, Ф.Гросса, Ю.Берндта; портретний живопис XVIII - друга половина XX ст., серед виконавців якого відомі художники - А.Маклаковський, Е.Буковецький, М.Кузнєцов, Г.Честаховський, Д.Крайнєв; колекції ікон, зброї та предметів побуту, цікаві нумізматичні та картографічні матеріали.   
Музейне зібрання, значно збільшене плідною збиральницькою та науково-дослідною діяльністю робітників музею протягом 2-ї пол. XX ст., досягло 120 тис. одиниць зберігання. Цікавий матеріал надійшов із історико-етнографічних експедицій, які були підготовлені та здійснені музеєм за останні десятиріччя. Вони лягли в основу експозицій «Багатонаціональна Одещина», «Український орнамент» та «Німці Причорномор’я», що привернули увагу відвідувачів з усієї України та іноземних гостей міста.   
Щорічно музей відвідують близько 250 тисяч чоловік, до їх послуг - оглядові і тематичні екскурсії по постійних та виставкових експозиціях.
Добре сприймаються відвідувачами виставки, присвячені видатним подіям історії краю, творчості художників, яскравим історичним особам.    
Відвідування музею можна порівняти із захоплюючою подорожжю в минуле Українського Причорномор’я!
Матеріали, які знаходяться у фондах, є основою для спільної науково-просвітницької діяльності колективу музею, учених і викладачів Одеського національного університету ім. І. Мечникова, Південноукраїнського педагогічного університету ім. К. Ушинського, Одеської Державної академії будівництва і архітектури, Саратовського державного університету (Росія), Інституту культури і історії німців Північно-східної Європи (Люнебург, Геттінген, Германія), співробітників Державного архіву Одеської області, інших вітчизняних та зарубіжних науково-дослідних установ і вищих учбових закладів.    
Являючись одним з центрів розвитку історичного краєзнавства на Одещині, музей плідно співпрацює з обласними відділеннями Всеукраїнської спілки краєзнавців, Українського товариства охорони пам’ятників історії і культури, Українського фонду культури, науково-краєзнавчою секцією Одеського Будинку Вчених, національно-культурними товариствами, різними культурологічними та суспільно-політичними об’єднаннями.   
У забезпеченні можливості пересічним громадянам мати доступ до культурних цінностей та використовувати їх в просвітницьких цілях бачать своє головне завдання керівництво та співробітники музею.
Музей приватних колекцій ім. О.В. Блещунова
Музей приватних колекцій ім. О.В. Блещунова - один з наймолодших одеських музеїв, його було засновано в 1989 р. Музей вирізняється серед інших своєю особливою, неповторною атмосферою. Причина цього полягає, насамперед в тому, що співробітники музею до цих пір намагаються зберегти традиції, які виникли ще за його засновника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Одеський історико-краєзнавчі музеї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок