Головна Головна -> Реферати українською -> Культура -> Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) (1452 – 1519)

Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) (1452 – 1519)

Назва:
Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) (1452 – 1519)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) (1452 – 1519)
 


Незважаючи на те що нев'януча слава Леонардо зв'язує його досягненнями не тільки в образотворчому мистецтві, але й у багатьох інших областях людської діяльності, усе-таки , без сумніву, варто визнати разючим те, що за свої шістдесят сім років він створив так мало картин - ледве більше дванадцяти. І тільки в другій половині нашого століття - і те завдяки успіхам в області наукового дослідження картин і скрупульозному історичному аналізу - критики виявилися в стані прийти до деякої згоди щодо того, які картини дійсно належать Леонардо, а які ні, незважаючи на те що вони довгий час йому приписувалися. Насправді ці картини з визнати наслідувальними.
Одні з труднощів ідентифікації творів Леонардо зв'язана з його еволюцією як художника: його добутку, що знаменують Високе Відродження, настільки досконалі, що часом важко прийняти те, що його ранні роботи написані тією же рукою. Інші труднощі сполучені з найсильнішим впливом, що він робив не тільки художнически, але й інтелектуально. Це стало причиною того, що за кілька століть було створене безліч наслідувальних добутків, який можна було б заповнити велику галерею. Третя проблема відноситься до звичаю того часу працювати разом: сам Леонардо писав фрагменти картинах свого учителя Верроккио, а пізніше, коли в нього з'явилися власні учні, те і вони також працювали над його композиціями. У таких колективних роботах часто дуже важко виділити руку Леонардо. Уолтер Патер, у минулому відомий інтерпретатор мистецтва і літератури епохи Відродження, менш століття тому назад написав одне із самих прекрасних і улюблених читачами досліджень про Леонардо, але сьогодні до його роботи варто підходити з великою обережністю: у цьому немає провини Патера, але багато добутків, що він приписує Леонардо, тому зовсім не належать.
НА щастя, у всій цій плутанині є абсолютно достовірне: ранні картини Леонардо поза всякими підозрами. Вазари спеціально зупиняється на цьому питанні у своїх "Життєписах": "Леонардо як я вже говорив, у дитинстві був відданий мессэром Пьеро в ученье Андрео дель Верроккио, і случилося так, що його вчитель початків малювати картину, що зображує водохрещення Христа святим Іоанном. У цій картині Леонардо написав ангела, одягненого в плащ; незважаючи на те що він був ще дуже молодий, його ангел вийшов набагато краще всіх інших фігур, виконаних Андреа. Той потім більше ніколи не доторкався до фарб і в досаді ремствував на те, що дитина виявилася більш знаючий, чим він сам". Варто помітити, що історія вчителя, перевершеного своїм учнем і в роздратуванні залишивший кісті і фарби, - старий побитий анекдот всієї історії мистецтва. Однак розповідь Вазари в дійсності може відбивати те, що случилося під час написання "Водохрещення".
З усього, у чому він процвітав, Верроккио найменше задоволення одержував від живопису. Він був досвідченим живописцем третьої чверті італійського Кватроченто (XV століття): художником великих, натуралистично написаних фігур і яскравих сонячних тонів. Його композиції трохи площинними і лінійними, а тла - у манері часу - являли собою долини і закруглені пагорби зі стилізованими скелями і деревами, розкиданими отут і там. Малоймовірно, що поява молодого генія в майстерні могло якось скривдити майстра; навпаки, це повиннео було підсилити майстерню (яка, зрештою називалася "Верроккио і товариші"), можливо, що він міг припинити малювати, відчувши навіть полегшення й одержавши можливість присвятити більше часу своїм головним талантам, а саме роботі з металу і праць скульптора. Також малоймовірно, що Леонардо намалював ангела, будучи "дитиною" - "Водохрещення Христа", що висить сьогодні в Галереї Уффици у Флоренції, датується приблизно 1472 роком, коли Леонардо було двадцять років. Проте ця його юнацька робота, як перша розробка теми починаючим композитором, багато говорить про його можливості, що у майбутньому розвивалися й удосконалювалися.
Поза витонченої, одягненої в блакитний плащ фігурки вільна і граціозна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Леонардо да Вінчі (Leonardo da Vinci) (1452 – 1519)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок